На Черкащині допомогли із працевлаштуванням 100 ветеранам війни

Служба зайнятості продовжує об’єднувати зусилля державних установ, громадських організацій, бізнесу та громад, щоб створити належні умови для адаптації ветеранів. Так, на Черкащині 100 ветеранів війни знайшли роботу за сприяння служби зайнятості. Про це інформують в ОЦЗ.

– Діємо за принципом: “Нічого без ветеранів для ветеранів”, тому послуги надаємо безпосередньо в громадах, селищних, міських радах, старостатах, ветеранських хабах, – коментує директор Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Джур. – Також працюємо з членам їх родин, що допомагає бачити конкретику їх проблем і запитів. У цьому році проведено понад 600 таких виїзних заходів. Окрім цього, ми також є провайдерами з підготовки та супроводу ветеранів та другого з подружжя у їх прагненні відкрити власну справу за рахунок урядових грантових програм.

За його словами, з початку дії програми (з квітня 2023 року) в області надійшло 55 таких заявок, гранти отримали 19 учасників, профінансовано 16 заявок на 7,1 млн. грн.,  створено 5 нових робочих місць. Ніколи не стоїмо осторонь і робимо все, щоб військовий, який навіть тільки починає свою службу в лавах ЗСУ, вже знав і розумів, чим і як держава буде йому допомагати», –

Наразі, на обліку в обласній службі зайнятості перебуває 198 демобілізованих військовослужбовця, які зареєстровані офіційно безробітними. Кожен четвертий був працевлаштований. Майже половина з них мають інвалідність та проходять реабілітацію. Водночас, у цьому році роботодавці області заявили про 151 спеціалізовану вакансію для людей з інвалідністю. Наразі актуальними залишаються 64 таких вакансій.

Протягом січня-червня 2024 року:

• послугами Черкаської обласної служби зайнятості скористалися 445 ветеранів, з них 430 безробітних;
  • допомогу по безробіттю отримували 360 осіб;
  • нове робоче місце за сприяння служби знайшли 100 учасників бойових дій.
  • 78 осіб з інвалідністю внаслідок війни отримували послуги, з них 11 осіб працевлаштовані.
  • отримали ваучер на навчання 5 осіб,
  • брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 10 осіб,
  • проходили профнавчання – 7 осіб.
  • пройшли навчання за експериментальним проєктом 26 учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

ТОП-5 професій за якими вони були працевлаштовані:

• -водій автотранспортних засобів-15
  • -охоронник- 8