На Черкащині 11 пам’яток культурної спадщини готують до подання на програму «Велика реставрація»
З 3 березня 2021 року Міністерство культури та інформаційної політики України розпочало приймання заявок на участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, що будуть реалізовані у межах програми «Велика реставрація».
Зараз Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА спільно з представниками закладів культури, формують заявки на ревіталізацію 11-ти об’єктів культурної спадщини Черкащини.
А саме таких заповідників:
– Національний історико-культурний заповідник «Чигирин»;
– Шевченківський національний заповідник (Канів);
– Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка»;
– Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань».
Під час відбору цих 11-ти об’єктів було враховано:
– цінність пам’ятки для соціально-культурного та економічного розвитку громади;
– туристичні маршрути;
– географічні особливості території;
– транспортну інфраструктуру;
– стратегія подальшого використання пам’ятки.
Важливим етапом підготовки є процес збору документів та оформлення якісних заявок. Саме тому
Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА залучило представників Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА, культурних менеджерів, управлінців об’єктів, а також активних пам’яткоохоронців. Зустрічі проходять на регулярній основі у формі групових та індивідуальних консультацій.
– Управління зараз координує подачу документів 11-ти об’єктів до програми «Велика реставрація». Але це незначна частина культурної спадщини області. Не можна планувати майбутнє пам’яток, не врахувавши громадської та експертної думки, тому попередньо, за підтримки Черкаської регіональної агенції розвитку, спеціалісти провели цикл зустрічей-дискусій зі стратегічного планування, що є вагомою складовою заявок. Запорука успіху проєкту — командна робота. Ми активно формуємо пакети документів для подання і впевненні, що більшість проєктів переможуть у конкурсі. Навіть якщо ті, хто не пройдуть відбір, усе одно, матимуть готові грантові заявки, які зможуть подати на інші українські та міжнародні конкурси. Збереження пам’яток та розвиток туризму на місцях культурної спадщини – пріоритетні напрямки. Важливим моментом є розуміння громадами суті «командної гри», в якій жоден з гравців не залишається осторонь, адже мета — цілісна: розвиток культури як невід’ємної частини інфраструктури гостинності й туризму області, — зазначила Людмила Фіть, очільниця Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА.
Нагадаємо, що реконструкція об’єктів культурної спадщини в межах проєкту “Велика реставрація”, оголошена постановою Кабінету Міністрів України №1214 від 9 грудня і розрахована на три роки. Роботами планується охопити 150 об’єктів.
За інформацією Управління культури Черкаської ОДА
-
15:49Президент: Нам потрібна достатня кількість зброї, а не підтримка в переговорах
Глава держави взяв участь у саміті Європейської політичної спільноти, що відбувається в Будапешті. Глава держави наголосив, що концепція «мир завдяки силі» вже не раз доводила…
15:49 -
15:15Постраждалі українці можуть отримати безоплатне лікування у клініках Європи та світу
З початку повномасштабної війни медична евакуація українців до закордонних клінік проводиться майже щотижня. За цей час спеціалізованим медичним транспортом вдалося доставити на лікування 5 560 українських…
15:15 -
15:06На Черкащині зберігається тепла та суха осінь
Найближчі 10 днів на Черкащині не очікується погодних ускладнень. Суху та теплу погоду забезпечить антициклону «ZAYYAN». Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобові…
15:06 -
14:35Черкащанин став переможцем престижного турніру у Швейцарії
Гімнаст із Черкас Ілля Ковтун здобув чергову перемогу на міжнародному рівні. Зокрема, він тріумфував на 41 Меморіалі Артура Гандера у Швейцарії. Про це повідомляють в…
14:35 -
14:28Опалювальний сезон в інтернатних закладах області на контролі
Інтернатні установи Черкащини повинні бути максимально готові до роботи в осінньо-зимовий період. Про це йшлось на виїзному засіданні колегії департаменту соціального захисту населення Черкаської ОВА.…
14:28 -
14:26У Черкасах розробляють онлайн платформу для підтримки молоді
Черкаська ОВА разом із Лігою Старшокласників працює над створенням онлайн-платформи для підтримки ментального здоров'я молоді. Про це інформують у відділі з питань цифрового розвитку, цифрових…
14:26 -
11:49Реформа МСЕК: МОЗ разом з керівництвом ОВА обговорили план переходу на нову модель роботи з 1 січня 2025 року
Відбулася онлайн-нарада за участі керівництва Міністерства охорони здоров’я України з очільниками обласних військових адміністрацій щодо змін в організації проведення медико-соціальної експертизи. Нагадаємо, рішення, прийняті за…
11:49 -
09:53Мінсоцполітики працює над посиленням зимової підтримки для українців
Для розширення підтримки українців під час зимового періоду за дорученням Уряду Мінсоцполітики працює над додатковими інструменти допомоги тим, хто найбільше її потребує. Зокрема, команда…
09:53 -
09:22Субсидії для сімей, що орендують житло: хто може претендувати і як оформити?
Друзі, ви запитували — ми відповідаємо: Чи має право на субсидію сім'я, яка живе в орендованому будинку чи квартирі? Так, має. Субсидія може призначатися одному…
09:22 -
09:08Загальні бойові втрати ворога станом на 7 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 704300 (+1400) осіб, танків ‒ 9224 (+10) од, бойових броньованих машин…
09:08 -
09:00Звернення Президента України
https://youtu.be/gf58kIonx2A?si=K55qJIGaxfkHcYKY Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні дійсно особливий день, і в усьому світі одна новина привертає всю увагу. Абсолютно переконливий результат виборів в Америці.…
09:00 -
08:08Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 7 листопада
На Черкащині під час останньої тривоги засобами ППО знищено чотири "шахеди". Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Повітряна тривога тривала з ночі майже шість…
08:08