«Мультидисциплінарний підхід – основна вимога до реабілітації». – Наталія Кравченко на Конгресі регіональних та місцевих влад
Сучасно, доказово, комплексно. Концепцію розвитку реабілітаційних потужностей та впровадження психосоціальних послуг в області представила на обласному засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад перша заступниця голови ОДА Наталія Кравченко.
Зараз у регіоні стаціонарно реабілітаційні послуги надають в шести закладах охорони здоров’я. Амбулаторно – в 9-ти. Надалі ж кількість ліжок та залучених медзакладів планують значно збільшити, а послуги – зробити більш комплексними.
– Маємо на меті у кластерних і надкластерних закладах охорони здоров’я розгоргорнути реабілітаційні відділення мінімум на 30 ліжок, – зауважила Наталія Кравченко. – Також збільшуватимемо потужності обласних спеціалізованих закладів. Наше завдання, як обласної, так і влади на місцях, – створити комплексну систему реабілітаційних спроможностей, яка включатиме послуги на всіх рівнях: від найнижчого (на рівні сімейного лікаря) до спеціалізованого. Однак скільки б ми не відкривали приміщень, не облаштовували їх обладнанням, без кваліфікованого та вмотивованого медичного персоналу не зможемо втілити найкращу ідею.
Аби підготувати фахівців з реабілітації, на базі одного із закладів освіти області відкриють магістратуру за спеціальністю «Терапія та реабілітація».
– Ми всі чітко усвідомлюємо, що здоров’я і благополуччя людини напряму пов’язане з роботою і навчанням, спілкуванням у родині й довколишніми, тому неможливо впоратися з соціальними та фізіологічними труднощами, нехтуючи питаннями психічної стійкості й підтримки, – відзначила перша заступниця. – Саме тому психологічні послуги є важливою частиною реабілітації та відновлення. ВООЗ пропонує таку піраміду комбінації послуг у сфері охорони ментального здоров’я: перший рівень – самодопомога, другий – це послуги у громаді. Наступний – це допомога на рівні сімейних лікарів у закладах первинної медичної допомоги. Надалі саме сімейні терапевти направлятимуть своїх підопічних за потреби до профільних спеціалістів вищої ланки.
Тож наразі сімейних лікарів і медичних сестер максимально залучатимуть до навчання з надання психологічної підтримки на первинній ланці. Водночас громади закликають формувати середовище життєстійкості та психосоціальної підтримки на місцях задля підтримки та адаптації ветеранів і членів їхніх родин. На цьому наголосила Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович. Вона доєдналася до Конгресу онлайн.
– Територіальні громади, у яких є простори, можуть подати заявку до Міністерства, аби отримати оплату для групи з 5-8 фахівців – психологів, соціальних працівників, координаторів громадських ініціатив, – які допомагатимуть жителям громади долати проблеми та кризи, зумовлені війною, – зауважила урядовиця. – Якщо ми об’єднаємо психосоціальні послуги в єдиний ланцюжок, то на кожному етапі наші захисники, члени їхніх родин будуть підхопленими і не почуватимуться одинокими, відчуватимуть, що про них дбають і піклуються.
Водночас, за сприяння Міністерства, на Черкащині розпочинають пілот із соціального відновлення ветеранів та членів їхніх родин. Реалізовуватимуть його у співпраці з ГО «Табір Максимум». Свої напрацювання у роботі із військовими представив генеральний директор організації Віталій Собко.
Найпростіші методики самодопомоги та психологічної підтримки – доступні кожному. Популяризують дбайливе ставлення до свого ментального здоров’я на державному рівні у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською. На рівні Черкащини курує цей процес регіональний координатор програми Вікторія Шепіль.
– Реабілітація – це не лише поліпшити фізичний стан людини, а й подбати про психологічну підтримку, – зауважив начальник ОВА Ігор Табурець. – На сьогодні, за попередніми оцінками, тисячі українців, як військових, так і цивільних, отримали поранення різного ступеня тяжкості, втратили одну або декілька кінцівок. За час війни змінилися підходи до лікування та реабілітації тяжких травм. Це – тривалий процес, який вимагає комплексних зусиль на усіх рівнях. Свою нішу у психосоціальній підтримці зараз мають неурядові організації. Для громад важливо переймати їхній досвід та підготувати інструменти взаємодії.
-
11:13Лікарні України отримали 161 наркозно-дихальний апарат для складних операцій
До закладів охорони здоров’я у різних областях України надійшов 161 сучасний наркозно-дихальний апарат для забезпечення проведення інгаляційної анестезії під час виконання оперативних втручань різного ступеня…
11:13 -
10:50Понад 34 тисячі жителів області хворіють на діабет
Цукровий діабет є одним із найпоширеніших хронічних захворювань на Черкащині. Щороку в області фіксують близько 3 тисяч нових випадків. Про це повідомляють у Черкаському обласному…
10:50 -
09:56Укрпошта випускає марку «Тризуб Незалежності» до Дня Гідності та Свободи
До Дня Гідності та Свободи Укрпошта випускає нові художні марки «Тризуб Незалежності». Офіційний випуск відбудеться 21 листопада – у день, коли українці вшановують історичні події…
09:56 -
09:51Звернення Президента України
https://youtu.be/HwJocSLk4Go Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Коротко про сьогодні. Перше – вдячність нашим воїнам ППО, кожному й кожній у різних видах і родах сил, які…
09:51 -
09:01Загальні бойові втрати ворога станом на 14 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 14.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 716070 (+1690) осіб,танків ‒ 9319 (+19) од,бойових броньованих машин ‒ 18947…
09:01 -
17:07Освітяни Черкащини представили свої напрацювання на Саміті шкільного харчування
Міжнародний досвід для здорового майбутнього школярів. У Києві відбувся перший Європейський регіональний саміт шкільного харчування. Черкащина на цьому заході представила власний досвід впровадження реформи шкільного…
17:07 -
16:41Уряд розширив соціальні гарантії деяким категоріям громадян
Сім’ї військових, зниклих безвісти та які згодом були оголошені померлими, зможуть отримати одноразову грошову допомогу протягом трьох років з моменту набрання чинності судового рішення. Про…
16:41 -
15:36В ДСНС області розповіли про основні причини пожеж на Черкащині
Протягом десяти місяців 2024 року на Черкащині зареєстровано 1859 пожеж. Це більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Про це повідомила речниця ГУ ДСНС України…
15:36 -
15:20Оксана Компанієць про результати оцінки якості освіти на Черкащині
Успішність учнів дещо покращилася. Такі результати другого етапу моніторингу якості освіти у закладах загальної середньої освіти. Про них на брифінгу в медіацентрі ОВА розповіла начальниця…
15:20 -
14:24Понад 11 тисяч захисників і захисниць скористалися пілотним проєктом із зубопротезування та зуболікування
Захисники і захисниці можуть отримати стоматологічну допомогу безоплатно за пілотним проєктом “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”, який реалізують…
14:24 -
14:21Google запускає платформу для вивчення штучного інтелекту — безоплатно для всіх українців
Тепер вивчати ШІ стало ще простіше — Google у співпраці з Міністерством економіки України, Міністерством цифрової трансформації та за інформаційної підтримки Дія.Освіта запускає платформу з безоплатними ресурсами…
14:21 -
11:49На Черкащині визначились, як реалізовуватимуть Концепцію розвитку охорони психічного здоров’я в Україні
Обласний план заходів із реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров'я в Україні на 2024 - 2026 роки представили в Черкаській ОВА. У заході взяли участь…
11:49