Мрія стає реальністю: застосунок тестують у 40 школах
Віднині навчальний процес, професійний розвиток і взаємодія вчителів, учнів та батьків — у єдиному застосунку Мрія.
Мрія запрацювала в пілотному режимі: 40 шкіл із 6 областей України й міста Києва. Батьки, учні та вчителі перевіряють функціонал і дають зворотний зв’язок команді, щоб уже цьогоріч кожна школа, за бажанням, могла підключитися до Мрії.
Мрія — ініціатива президента Володимира Зеленського, яку реалізують Мінцифри та МОН. Вона допоможе Україні пройти шлях від застарілих радянських методів навчання до сучасних та інноваційний.
«Мрія може стати фундаментом для найбільш ефективної та швидкої системи освіти у світі. Ми розпочинаємо бета-тест застосунку з українських шкіл, адже це найбільша освітня аудиторія — понад 10 млн учнів, батьків та вчителів. Тестування пройдуть 40 шкіл, а поступово Мрію зможе впровадити кожний освітній заклад. Далі масштабуємо проєкт на кожну ланку — від дошкілля до університетів. Наша головна ціль — допомогти учням реалізуватися в житті, батькам — краще розуміти успіхи й сильні сторони дітей, а вчителям — прибрати зайву бюрократію. Упевнений, Мрія стане геймченджером в освіті», — Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Які основні переваги застосунку:
- вчителям Мрія спростить щоденну рутину, щоб більше часу було на саморозвиток і взаємодію з дітьми;
- батькам дає розуміння сильних сторін дітей, підсвічує успіхи й таланти, а також підказує, на що варто звернути увагу й де підтримати;
- школярам створює рівний доступ до знань та самореалізації в сучасному світі.
Які відбувається тестування Мрії:
- Учасники перевіряють функціонал у тестовому середовищі: проходять шлях користувача й оцінюють, як працює застосунок та вебверсія Мрії — від авторизації та наповнення журналу до чатів, сповіщень й аналітики досягнень.
- Тренери Мрії готують учителів до навчального року: проводять тренінги, моделюють реальні ситуації користування, відповідають на всі запитання.
- Учителі, батьки й учні з 40 шкіл уперше пройдуть навчальний рік з Мрією.
«Мрія — новий досвід для всіх учасників освітнього процесу. Школярі зможуть керувати навчанням за сучасними підходами і без зайвого стресу. Батьки знатимуть, що їхнім дітям подобається і вдається найкраще, а де треба підтримка й увага. Вчителям Мрія спростить регулярну рутину, щоб більше часу було на розвиток дітей», — Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Які можливості тестують учасники?
Школярі:
- цифровий освітній документ Мрія ID;
- навчальні досягнення;
- план дня і список завдань з дедлайнами;
- бібліотеку контенту за інтересами;
- безпечні чати на базі Signal.
Батьки:
- досягнення дитини;
- розклад;
- оцінки та домашні завдання;
- бібліотеку корисного контенту;
- безпечні чати на базі Signal.
Вчителі:
- календарний план;
- розклад;
- журнал;
- завдання;
- безпечні чати на базі Signal;
- бібліотеку контенту для професійного розвитку.
Після завершення бета-тесту Мрія стане доступною для всіх українських шкіл.
«Вірю, що саме інновації в освіті здатні забезпечити успіх України, нашу конкурентоспроможність, здатність подолати виклики, що постануть перед нами після перемоги. Мрія саме про це. У серці цього проєкту лежать інноваційні та цифрові рішення. Цю думку, власне, поділяють і наші партнери — Уряд Швейцарії, коштом якого ми реалізуємо нашу флагманську програму EGAP і в межах якої ми підтримуємо прогресивні ініціативи Мінцифри та інших держорганів», — Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.
За інформацією МОН України
-
08:55Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 березня
З вечора п'ятниці на Черкащині були затяжні тривоги. По ворожих цілях працювали сили та засоби ППО. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. -…
08:55 -
16:49Прозорість та підзвітність: відбулося засідання робочої групи
Засідання обласної робочої групи «Прозорість та підзвітність» відбулося в Черкаській ОВА. Говорили про моніторинг закупівель розпорядників коштів, дотримання першочерговості бюджетних витрат, реалізацію проєктів відновлення та…
16:49 -
15:31Максимальний грант: ветеран з Умані залучив 1 млн грн на розвиток власної справи
Максимальна сума підтримки від держави на розвиток. Ветеран з Умані Олександр Скрипчинський став першим на Черкащині, хто отримав 1 млн грн на розвиток бізнесу. Грант…
15:31 -
15:26На Черкащині поновили заборону продажу алкогольної продукції
З наступного понеділка, 24 березня, продаж алкогольних напоїв на території Черкаської області заборонений із 21:00 до 10:00. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Винятком…
15:26 -
15:09Тепло з дощами: синоптики попереджають про опади
У суботу на Черкащині збережеться домінування антициклону, переважатиме суха, сонячна та тепла погода. Температура вночі 1-3º тепла, вдень 13-15º, повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. У…
15:09 -
14:12Понад 470 млн грн військового збору надійшло до держбюджету від платників Черкащини з початку року
Черкаські платники податків активно долучилися до підтримки української армії, сплативши з початку року 470,5 млн грн військового збору. Це на 336 млн грн більше, ніж…
14:12 -
14:11Для дітей і дорослих з користю: у Черкасах запрацював освітньо-безпековий хаб
Черкаські рятувальники та Черкаська обласна організація Товариства Червоного Хреста України об’єднали зусилля й створили простір, де навчатимуть черкащан правилам безпечної поведінки. Про це інформують в…
14:11 -
14:05Агрогосподарства отримали майже 9 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
З початку року 1 659 господарств, які беруть участь у державній програмі "Доступні кредити 5-7-9", профінансовано на 8,9 млрд грн. З 1 січня 2025 року…
14:05 -
13:57Як українському бізнесу залучити міжнародне фінансування?
Як профінансувати бізнес під час війни? Ukraine Investment Framework (UIF) – це програма від Європейської комісії, що допомагає українським підприємцям отримати доступні кредити та гранти…
13:57 -
11:50Діалог влади та бізнесу: митні пільги та новації
Основні зміни в митному законодавстві та можливості для підприємців обговорили під час 23-ї онлайн-зустрічі із підприємцями в межах діяльності платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про…
11:50 -
11:18Центри життєстійкості відкриються ще у 54 громадах
Мережа Центрів життєстійкості розширюється: ще 54 громади приєдналися до проєкту Міністерства соціальної політики України. Це означає, що вже найближчим часом у цих громадах з’являться безбар’єрні…
11:18 -
11:12На Черкащині знешкодили злочинну групу, яка торгувала важкими наркотиками
Служба безпеки спільно з Національною поліцією ліквідувала ще один канал продажу важких наркотиків та психотропів. У результаті спецоперації на території Черкаської області нейтралізовано злочинну групу…
11:12