МОН і Skills4Recovery презентували платформу «Освіта для ветеранів»
4 грудня 2024 року Міністерство освіти і науки України презентувало платформу «Освіта для ветеранів», яку було розроблено за підтримки програми Skills4Recovery коштом уряду Німеччини.
– В Україні понад 1,3 млн ветеранів і ветеранок, і ми чудово розуміємо, що їхня кількість лише зростатиме. Тому важливо мати окрему освітню політику, яку буде орієнтовано на інтереси й потреби наших Героїв на шляху їхнього повернення до цивільного життя. Один із кроків у цій політиці — поява нового освітнього інструмента, який допоможе нашим бійцям знайти нові можливості для навчання чи перекваліфікації, які, найважливіше, будуть релевантні їхнім індивідуальним освітнім потребам, — зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий на презентації.
70% ветеранів мали інше офіційне працевлаштування до мобілізації та понад 50% потребуватимуть нового працевлаштування після повернення. Для ефективного повернення ветеранів у цивільне життя, поряд із медичною допомогою й реабілітацією потрібний доступ до інклюзивних освітніх програм та гнучких можливостей працевлаштування.
Кожен ветеран — це історія про сміливість, силу та незламність. Ветерани стали на захист України в найважчі часи, щоб кожен і кожна з нас могли жити під мирним небом, а тепер наше завдання підтримати шлях ветеранів до нового майбутнього та допомогти віднайти себе в мирному житті. Платформа «Освіта для ветеранів» — це понад 1 200 освітніх можливостей: від короткострокових курсів до повноцінних навчальних програм у закладах професійної, передвищої та вищої освіти.
Що пропонує платформа?
- Каталог програм формального й неформального навчання з чіткою інформацією про доступність закладу освіти, умови вступу, можливості фінансування тощо.
- Прогнози про найбільш запитувані професії до 2027 року.
- Інклюзивний інтерфейс для зручного користування, зокрема з адаптацією платформи для осіб з порушенням зору.
– Війна вилучила з ринку праці значну кількість кваліфікованих працівників. Їхнє повернення до цивільного життя через освіту та працевлаштування є надзвичайно важливим для відновлення України. Портал «Освіта для ветеранів», який ініційовано МОН та розроблено Skills4Recovery, пропонує якісні й інклюзивні можливості для навчання та перепідготовки, що забезпечать ветеранів навичками для успішного пошуку роботи, — наголосив Маркус Коль, керівник відділу співробітництва Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.
Презентація платформи також стала майданчиком для обговорення стратегічних напрямів державної підтримки та громадських ініціатив, спрямованих на ефективну реінтеграцію ветеранів у цивільне життя після завершення військової служби. У заході взяли участь представники ветеранської спільноти, Державної служби зайнятості, громадських організацій, закладів освіти та міжнародних організацій.
Заклади освіти, які хочуть долучитися до ініціативи, можуть надсилати свої програми на адресу: osvita_veteraniv@mon.gov.ua
Платформу «Освіта для ветеранів» створено на виконання «Стратегії переходу та інтеграції українських ветеранів до освіти і робочої сили». Стратегію розроблено ГО «Українська асоціація маркетингу» в межах програми Skills4Recovery із залученням широкого кола організацій та експертів. Стратегія отримала підтримку Міністерства освіти і науки України й Міністерства економіки України, а її положення увійшли до Національної стратегії розвитку інклюзивного навчання на період до 2029 року.
Презентація платформи відбулася у Veteran Hub — просторі, створеному для підтримки українських військових та їхніх родин.
За інформацією Міністерства освіти і науки України
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15