МОН і Skills4Recovery презентували платформу «Освіта для ветеранів»

МОН і Skills4Recovery презентували платформу «Освіта для ветеранів»4 грудня 2024 року Міністерство освіти і науки України презентувало платформу «Освіта для ветеранів», яку було розроблено за підтримки програми Skills4Recovery коштом уряду Німеччини. 

В Україні понад 1,3 млн ветеранів і ветеранок, і ми чудово розуміємо, що їхня кількість лише зростатиме. Тому важливо мати окрему освітню політику, яку буде орієнтовано на інтереси й потреби наших Героїв на шляху їхнього повернення до цивільного життя. Один із кроків у цій політиці — поява нового освітнього інструмента, який допоможе нашим бійцям знайти нові можливості для навчання чи перекваліфікації, які, найважливіше, будуть релевантні їхнім індивідуальним освітнім потребам, — зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий на презентації.

70% ветеранів мали інше офіційне працевлаштування до мобілізації та понад 50% потребуватимуть нового працевлаштування після повернення. Для ефективного повернення ветеранів у цивільне життя, поряд із медичною допомогою й реабілітацією потрібний доступ до інклюзивних освітніх програм та гнучких можливостей працевлаштування.

Кожен ветеран — це історія про сміливість, силу та незламність. Ветерани стали на захист України в найважчі часи, щоб кожен і кожна з нас могли жити під мирним небом, а тепер наше завдання підтримати шлях ветеранів до нового майбутнього та допомогти віднайти себе в мирному житті. Платформа «Освіта для ветеранів» — це понад 1 200 освітніх можливостей: від короткострокових курсів до повноцінних навчальних програм у закладах професійної, передвищої та вищої освіти.

Що пропонує платформа?

  • Каталог програм формального й неформального навчання з чіткою інформацією про доступність закладу освіти, умови вступу, можливості фінансування тощо.
  • Прогнози про найбільш запитувані професії до 2027 року.
  • Інклюзивний інтерфейс для зручного користування, зокрема з адаптацією платформи для осіб з порушенням зору.

– Війна вилучила з ринку праці значну кількість кваліфікованих працівників. Їхнє повернення до цивільного життя через освіту та працевлаштування є надзвичайно важливим для відновлення України. Портал «Освіта для ветеранів», який ініційовано МОН та розроблено Skills4Recovery, пропонує якісні й інклюзивні можливості для навчання та перепідготовки, що забезпечать ветеранів навичками для успішного пошуку роботи, — наголосив Маркус Коль, керівник відділу співробітництва Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Презентація платформи також стала майданчиком для обговорення стратегічних напрямів державної підтримки та громадських ініціатив, спрямованих на ефективну реінтеграцію ветеранів у цивільне життя після завершення військової служби. У заході взяли участь представники ветеранської спільноти, Державної служби зайнятості, громадських організацій, закладів освіти та міжнародних організацій.

Заклади освіти, які хочуть долучитися до ініціативи, можуть надсилати свої програми на адресу: osvita_veteraniv@mon.gov.ua

Платформу «Освіта для ветеранів» створено на виконання «Стратегії переходу та інтеграції українських ветеранів до освіти і робочої сили». Стратегію розроблено ГО «Українська асоціація маркетингу» в межах програми Skills4Recovery із залученням широкого кола організацій та експертів. Стратегія отримала підтримку Міністерства освіти і науки України й Міністерства економіки України, а її положення увійшли до Національної стратегії розвитку інклюзивного навчання на період до 2029 року.

Презентація платформи відбулася у Veteran Hub — просторі, створеному для підтримки українських військових та їхніх родин.

За інформацією Міністерства освіти і науки України

Стрічка новин