Михайло Куратченко: За 100 днів війни ми успішно справляємось із поставленими завданнями

За 100 днів війни поліція Черкащини успішно справляється із поставленими завданнями та продовжує виконувати роботу для протидії вуличній злочинності. Про це начальник Головного управління Національної поліції в Черкаській області розповів на пресбрифінгу за участі керівників силових відомств.

За 100 днів воєнного стану поліцією Черкаської області за фактами загибелі людей під час війни відкрито 25 кримінальних проваджень, щодо взяття в полон – 56, та 152 провадження щодо зниклих безвісти.
“Під час нанесення ракетного удару по Уманщині загинули дві людини. За цими фактами відкриті кримінальні провадження. Інші — це справи, пов’язані з нашими військовими та цивільними на території, де тривають бойові дії”, – пояснив Михайло Куратченко.
Він додав, що наразі 50 військових знаходяться у полоні також є шість полонених з-поміж цивільних громадян. 152 провадження відкрито щодо безвісти зниклих. Загалом слідчими посилена увага приділяється документуванню та розслідуванню кримінальних правопорушень, пов’язаних із військовими подіями. У період з 24 лютого по теперішній час слідчими підрозділами поліції було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 807 кримінальних проваджень.
“Під час розслідування ми встановили перебування восьми осіб: чотирьох цивільних та чотирьох військових. Цивільних вдалося знайти, військові — перебувають у полоні”, – зазначив начальник поліції області.
Від початку введення воєнного стану були облаштовані блокпости. Нині створено та працює 17 блокпостів. Завдяки роботі правоохоронців та військовослужбовців на них виявили 215 правопорушень. За словами Михайла Куратченка більшість порушень пов’язані з перевезенням та незаконним зберіганням наркотичних засобів. Також були зафіксовані факти перевезення зброї без документів та підакцизних товарів. Поліцейськими на блокпостах виявлено 82 водії, які керували транспортом у стані алкогольного сп’яніння. Розшукано 26 транспортних засобів, якими незаконно заволоділи.
“Завдяки роботі на блокпостах виявили 10 підозрілих осіб, які ймовірно причетні до диверсійних груп, ними наразі займається Служба безпеки України”, – каже Михайло Куратченко.
Загалом нарядами груп реагування патрульної поліції області було виявлено 827 фактів керування транспортом у стані алкогольного сп’яніння. Щодо правопорушників складено адміністративні матеріали за ст. 130 КУпАП та інформацію передано на розгляд робочої групи з питань примусового рішення щодо примусового вилучення автотранспорту.
“Безумовно з початком війни до повсякденної роботи поліцейських із попередження, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень додалися нові завдання, які безпосередньо пов’язані із захистом життя та здоров’я громадян, що в рази збільшило навантаження на працівників поліції. Та ми успішно справляємось із поставленими завданнями”, – резюмував доповідь Михайло Куратченко.

Поліція вживає усіх заходів для того, щоб жителі Черкаської області змогли відчувати захищеність і безпеку.