Місцеві бюджети-2025 мають стати бюджетами підтримки, – Наталія Кравченко

Тергромади Черкащини працюють над проєктами бюджетів на 2025 рік. Про пріоритети використання коштів та їхнє цільове спрямування йшлося на спільній нараді першої заступниці очільника області Наталії Кравченко із представниками громад.

Як вона наголосила, місцеві бюджети на наступний рік мають стати бюджетами підтримки усіх ключових сфер.

Ще на старті складання проєктів слід чітко окреслити ключові напрями, – зауважила Наталія Кравченко. – Незмінно важлива підтримка Збройних Сил України, наших Захисників і Захисниць, членів їхніх сімей і внутрішньо переміщених осіб.

Ще один пріоритет –  спрямування коштів із бюджетів тергромад на забезпечення поліпшеним харчуванням військових, які перебувають на лікуванні в комунальних закладах охорони здоров’я.

– Захисники, які отримують лікування в нашій області, повинні мати найкращий рівень медичного забезпечення, – підсумувала Наталія Кравченко. – Маємо забезпечити кожному належні, якісні та доступні умови для перебування. Також це стосується і покращення харчування.

Ключовими завданнями  при складанні проєктів на 2025 рік мають бути пошуки резервів для наповнення бюджету доходами, проведення обґрунтованих розрахунків потреби у коштах і  визначення пріоритетів у розподілі фінансового ресурсу. На цьому акцентувала директорка департаменту фінансів Черкаської ОВА Вікторія Диченко.

– До пріоритетних видатків у громаді також необхідно зарахувати захищені статті бюджету, – додала вона. –  Зокрема, видатки на заробітну плату працівників бюджетних закладів. А також на проведення розрахунків за спожиті цими закладами енергоносії і комунальні послуги.

Окрім особливостей проєктування місцевих бюджетів-2025, учасники зустрічі обговорили можливість і шляхи спрямування коштів для підтримки ЗСУ до кінця 2024 року.

За інформацією департаменту фінансів Черкаської ОВА