Мінветеранів сприяє роботодавцям у підготовці до масового повернення українських Захисників і Захисниць
Про це наголосила заступник міністра у справах ветеранів України Світлана Кашенець під час участі у презентації результатів дослідження про потреби та перешкоди ветеранів при працевлаштуванні. Його провели аналітики Українського ветеранського фонду Мінветеранів за підтримки Lobby X та Work.ua.
“Роботодавці мають бути відповідальними. Вони вже мають готуватися до масового повернення українських Захисників і Захисниць з фронту. Перш за все – належно підготувати свої HR-відділи та колективи підприємств до зустрічі наших Воїнів, забезпечити безбар’єрний простір. Крім того, слід орієнтуватися на економічну стратегію розвитку громад, а також на нові професії, які потребуватиме наша держава. Адже наші ветерани й ветеранки володіють унікальними навичками і досвідом, які стануть дуже затребуваними”, – зазначила Світлана Кашенець.
Вона поінформувала, що до Мінветеранів активно звертаються представники українських підприємств щодо проведення відповідних тренінгів. Зокрема, як комунікувати з людьми, які нещодавно брали участь бойових діях, як краще адаптувати робочі місця, в тому числі й забезпечити безбар’єрний простір. Адже багато людей, на жаль, матимуть фізичні особливості внаслідок поранень на війні.
Також Світлана Кашенець нагадала, що Міністерство наразі реалізує свій пілотний проєкт із запровадження в Україні помічника ветерана. І одним з ключових завдань такого помічника буде сприяння й супровід ветерана у працевлаштуванні, інформуванні щодо освітніх програм, перенавчанні або перекваліфікації.
“Вони будуть таким місточком між ветеранами та роботодавцями, ветеранами та освітніми закладами. Адже, на жаль, не всі знають про свої можливості, а їх дуже багато”, – наголосила заступник міністра.
Крім того, Мінветеранів особливу увагу приділяє освітнім програмам для ветеранів та членам їхніх сімей. Так, сприяння Міністерства у Львові, Вінниці, Дніпрі та Миколаєві відкрито Центри ветеранського розвитку на базах провідних вишів. У них ветерани та їхні родини матимуть можливість розвивати свої професійні навички, проходити перекваліфікацію. Для цього вже розроблені спеціальні освітні модулі.
“Там також будуть працювати наші помічники, які будуть орієнтувати колег щодо профадаптації в регіонах. Тут дуже важливо розуміти, які потреби у працевлаштуванні є у громадах, де проживають ветерани. У нас також тісна співпраця з місцевими органами влади та центрами зайнятості. Є кілька напрацювань і громадських організацій і проєкти, які підтримуються донорськими організаціями. Впевнена, що разом ми зможемо підготувати робочі місця для українських Захисників і Захисниць”, – наголосила Світлана Кашенець.
За інфлормацією Міністерства у справах ветеранів України
-
17:54На Черкащині провели масштабні антикорупційні навчання
Корупційні ризики, упровадження реформи, нові інструменти. Для представників структурних підрозділів ОВА, районів та органів місцевого самоврядування, а також керівників комунальних закладів Черкащини провели антикорупційні навчання.…
17:54 -
17:11Запобігати корупції не менш важливо, ніж карати винних: спільний брифінг голови НАЗК і начальника Черкаської ОВА
Розбудова антикорупційної інфраструктури, виявлення корупційних ризиків, підготовка відповідних програм та всебічна комунікація. На Черкащині з робочим візитом перебуває голова Національного агентства з питань запобігання корупції…
17:11 -
16:11Початок навчального року — уряд визначив дату
Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні». У закладах загальної середньої освіти тривалість 2024/2025 навчального року визначено…
16:11 -
15:39Уряд схвалив Стратегію продовольчої безпеки України на період до 2027 року
Уряд під час засідання 23 липня схвалив Стратегію продовольчої безпеки України на період до 2027 року. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами,…
15:39 -
15:21В області розповіли про ситуацію з інфекційними хворобами
На Черкащині зросла кількість захворювань на інфекційні хвороби. За пів року в регіоні зареєстровано понад 151 000 випадків. Про це повідомила заступниця генерального директора обласного…
15:21 -
14:52Держава придбала 20 тисяч дронів через Prozorro Market
20 тисяч безпілотних літальних апаратів для війська придбала держава через електронний каталог Prozorro Market. Йдеться про такі БПЛА, як DJI Mavic, DJI Matrice, DJI Phantom,…
14:52 -
13:50Старт «Великої приватизації – 2024»: топ – 5 об’єктів, які цьогоріч виставлять на торги
Фонд державного майна України презентував проєкт «Велика приватизація — 2024». Понад 150 представників уряду, парламенту, міжнародних організацій, бізнесу та дипломатичного корпусу обговорили перспективи та значення…
13:50 -
13:46Мінекономіки та Укрексімбанк уклали угоду щодо підтримки індустріальних парків
Сьогодні Міністерство економіки України та АТ «Укрексімбанк» офіційно підписали договір про співпрацю в рамках державної програми «Державне стимулювання створення індустріальних парків». Відтепер, ініціатори створення індустріальних…
13:46 -
13:38Українські банки видали перші безвідсоткові кредити для фізосіб на підтримку енергетики
У перший день фактичної роботи державної програми безвідсоткового кредитування фізичних осіб — власників домогосподарств на придбання енергетичного обладнання, українські банки вже видали перші пільгові кредити…
13:38 -
10:10Платникам податків Черкащини за пів року відшкодували більше 700 млн грн податку на додану вартість
У січні-червні 2024 року платники Черкаської області отримали бюджетне відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) в сумі 701,2 млн грн. У цілому протягом першого півріччя платники…
10:10 -
10:02Що для мене Україна? До Дня Незалежності стартував творчий конкурс
ІV Всеукраїнський творчий конкурс "Що для мене Україна?" до Дня Незалежності України стартував. До участі запрошують юних художників, співаків та волонтерів віком від 4 до…
10:02 -
09:37Марафон ідей і можливостей: на Черкащині триває хакатон для ветеранів і ВПО України
Об’єднані та заповзяті. В області молоді ветерани та внутрішньо переміщені особи з усієї України напрацьовують проєкти підтримки та самореалізації. Це відбувається на триденному хакатоні. Долучився…
09:37