Мінветеранів обговорило з представниками ОВА та ТГ законопроєкт щодо засад ветеранської політики

У Міністерстві у справах ветеранів України триває підготовка фінального тексту  законопроєкту “Про основні засади ветеранської політики в Україні”.

Кілька днів поспіль команда Міністерства у режимі відеоконференції із представниками обласних і Київською міською військовими адміністраціями, органів місцевого самоврядування обговорили основні положення майбутнього закону.

Захід відбувся під головуванням в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександра Порхуна, участь також взяли заступники міністра Оксана Сивак, Руслан Приходько, Максим Кушнір та профільні експерти міністерства. Загалом до обговорення долучилися понад 1000 представників із усіх регіонів України.

У ході зустрічі обговорили положення законопроекту щодо статусів, державної підтримки ветеранів у сферах: охорони здоров’я, освіти та професійної адаптації, спорту, підприємницьких ініціатив, забезпеченні житлом, супроводу та соціальної підтримки. Вони напрацьовані Мінветеранів спільно з іншими міністерствами, органами державної влади, громадськими організаціями.

Цей важливий документ має бути дійсно якісним і дієвим, адже велика кількість українських Захисників і Захисниць, членів їхніх сімей та родини загиблих воїнів потребуватимуть інституційної підтримки. Йдеться не лише про гарантовані державою можливості та переваги для самореалізації, а й високу культуру прийняття з боку суспільства для успішного повернення наших героїв до цивільного життя. І що не менш важливо – мати вплив на розвиток країни.

Для нас важливо забезпечити підтримку держави для тих, хто безпосередньо захищав і захищає нашу країну на фронті. І саме для цих осіб ми напрацьовуємо нову систему послуг та можливостей, яка відповідатиме сучасним потребам сучасних українських ветеранів і ветеранок. Так, процес реформування дуже важкий, проте спільними зусиллями ми зможемо побудувати дієву та ефективну систему підтримки ветеранів, які боронять нашу Україну задля її демократичного майбутнього. Адже ветеранська політика – це дійсно частина нацбезпеки та оборони країни”, – наголосив Олександр Порхун.

Учасники обговорення висловили свої зауваження та пропозиції. Вони будуть опрацьовані профільними фахівцями Мінветеранів та за результатами взяті до уваги у процесі підготовки фінального тексту законопроєкту.

Нагадаємо, днями Мінветеранів обговорило законопроєкт щодо засад ветеранської політики із представниками інститутів громадянського суспільства та ветеранського руху.