Мінсоцполітики: 64,8 млн грн добровільних страхових внесків сплатили українці за 2023-2024 роки
Майже 65 млн грн добровільних страхових внесків до Пенсійного фонду України сплатили українці з моменту запровадження такої можливості, а саме протягом 2023-2024 років. Нагадаємо, що у березні 2023 року українці отримали можливість сплачувати до Пенсійного фонду добровільні страхові внески і тим самим збільшити страховий стаж. Як результат, це дає можливість отримати більші пенсійні виплати при виході на пенсію.
Такі внески можна сплачувати як за себе, так і за інших осіб. Робити це легко і зручно, адже не потрібно відвідувати державні установи й укладати паперові договори, все можна зробити не виходячи з дому, онлайн.
Для кого інструмент може бути корисним?
Можливість відкрита для кожного.
Наприклад, багато хто з ФОП, які мають достатній дохід, сплачують мінімальний ЄСВ, і як наслідок при досягненні пенсійного віку стикаються з тим, що їх пенсія – дуже низька. Щоб забезпечити собі вищу пенсію при досягненні пенсійного віку, можна скористатися опцією сплати добровільних внесків.
Крім того, сплата добровільних страхових внесків – це також можливість «заробити на пенсію» тим, хто має неофіційний дохід. Адже необхідність заробляти на себе і на родину часто підштовхує людей до тимчасових і неофіційних заробітків без сплати ЄСВ, відповідно такий період роботи не зараховується до страхового стажу.
Нагадуємо: розмір пенсії напряму залежить від офіційного заробітку, точніше від того, який розмір єдиного внеску сплачується людиною протягом професійного життя.
Для того, щоб був зарахований один повний місяць страхового стажу, сума сплачених за цей місяць внесків має бути не менше, ніж мінімальний страховий внесок, тобто – 1760 грн. Якщо ж людина сплатить вдвічі більший внесок, то пенсія нараховуватиметься з подвійної мінімальної зарплати.
Для людей передпенсійного віку, які через війну втратили роботу і не можуть знайти нову, ця можливість також актуальна. Якщо до пенсії залишилось, наприклад, рік-два, допомогти забезпечити їм необхідний страховий стаж можуть близькі та рідні, сплачуючи хоча б мінімальні внески для зарахування стажу.
Те ж саме стосується українців, які виїхали за кордон. Вони часто не знають, що мають можливість сплачувати ЄСВ в пенсійну систему України. Через це втрачають можливість отримувати гідне пенсійне забезпечення в майбутньому. Однак, маючи дохід за кордоном, внески можна сплачувати в Україні, самостійно і дистанційно.
Оформити добровільні страхові внески можуть як працюючі (застраховані) особи, так і не працюючі, – старші 16 років.
Важливо: основними умовами добровільної участі є наявність інформації про особу, на користь якої надходить внесок, в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також те, що вона не є пенсіонером.
Тобто, добровільну участь може брати людина, яка хоча б раз працювала і за неї офіційно сплачувався ЄСВ, та у місяці сплати добровільних внесків – вона не була пенсіонером.
Сплачувати добровільні внески дозволяється незалежно від місцезнаходження.
Як скористатись сервісом?
Укласти в декілька кліків на веб-порталі електронних послуг ПФУ Договір про добровільну сплату страхових внесків (в електронній формі).
Для цього – авторизуватись на порталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія. Підпису або ID.GOV.UA. На панелі зліва в розділі “Комунікації з ПФУ” обрати опцію “Договір на добровільну участь”. Далі опцію – “Бажаю сплачувати внески на себе”, необхідні поля форми при цьому заповнюються автоматично. Потім підтвердити дані і дати згоду на їх передачу та обробку, поставивши відповідні позначки. Натискаємо кнопку “Підписати та сплатити” – і сплачуємо.
Якщо ви бажаєте сплачувати внески за іншу людину, то, відповідно, необхідно буде внести її дані, в іншому – алгоритм той самий.
З якою періодичністю сплачувати добровільні внески та у якому розмірі, – ви вирішуєте самостійно, виходячи з побажань та власних фінансових можливостей.
За інформацією Міністерства соціальної політики України
-
16:12Ігор Табурець зустрівся зі студентством Черкащини
Студенти зможуть стажуватися в Черкаській обласній військовій адміністрації. Цей проєкт невдовзі стартує. Про це сказав очільник області Ігор Табурець на зустрічі з молоддю. Це вже…
16:12 -
16:09Як ветеранам з інвалідністю безоплатно навчитися водінню?
Ветерани з інвалідністю можуть безоплатно навчитися водити автомобіль. Держава повністю оплачує навчання на спеціально обладнаних авто. Які документи потрібні та де в Україні працюють такі…
16:09 -
15:42Українці зможуть подавати до Реєстру збитків заяви за шістьма новими категоріями
Відсьогодні українці матимуть можливість подавати заяви до Міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України, у шести нових категоріях. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис…
15:42 -
14:52Черкаські школярі здобули право представляти Україну на міжнародному конкурсі
Школярі із двох закладів освіти області здобули перемоги на національному конкурсі комп’ютерних проєктів “INFOMATRIX UKRAINE 2025”. Про це повідомляють в управлінні освіти та науки Черкаської…
14:52 -
13:30Черкаський шабліст – бронзовий призер Кубку світу
Шабліст з Черкащини Артем Манько здобув “бронзу” Кубку світу з парафехтування. Про це інформують в управлінні у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської ОВА. Світова…
13:30 -
13:24Державний архів Черкащини отримав технічну допомогу від партнерів
Архів області отримав благодійну допомогу від американської корпорації FamilySearch International (штат Юта, США). Йдеться про три моноблоки. Передання обладнання відбулося за підтримки офіційного представника FamilySearch…
13:24 -
13:21Визначено фіналістів шкільних ліг з футзалу на Звенигородщині
Зональний етап змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» з футзалу відбувся на Звенигородщині. Про це повідомляють в управлінні освіти і науки Черкаської ОВА. У змаганнях серед…
13:21 -
13:13У ветпросторах Черкащини планують надавати комплексні психосоціальні послуги
Підсумки роботи Координаційного центру підтримки цивільного населення підбили в Черкаській ОВА. Також визначили пріоритети на цей рік. Серед них - втілення проєкту з надання комплексних…
13:13 -
11:11ФОП та самозайняті особи з інвалідністю зможуть отримати компенсацію за облаштування свого робочого місця
З 18 березня фізичні особи - підприємці та самозайняті особи, які є людьми з інвалідністю, зможуть отримати від держави компенсацію за облаштування своїх робочих місць. …
11:11 -
11:01Мапа інтернету під час знеструмлень від Мінцифри та ЛУН
В Україні понад дві тисячі провайдерів використовують технологію xPON, з якою інтернет може працювати до 72 годин без електроенергії. Хочете дізнатися, чи є такий у…
11:01 -
09:38В Україні офіційно запроваджується спеціальність операторів БПЛА, які виявляють вибухонебезпечні предмети
В Україні офіційно запроваджується нова категорія операторів – зовнішніх пілотів безпілотних літальних апаратів, які виконуватимуть завдання з аеророзвідки та виявлення вибухонебезпечних предметів. Відповідний стандарт ДСТУ 8820-4:2025…
09:38 -
09:33Загальні бойові втрати ворога станом на 19 березня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 19.03.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 898070 (+1060) осіб, танків ‒ 10364 (+12) од, бойових броньованих машин…
09:33