Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів в Україні. Ще можливі зміни
Проект формату майбутніх районів – їхню кількість та склад по кожній області і АР Крим – Мінрегіон направив на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування. Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій.
У відомстві зазначили, що карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій та тривалих консультацій з асоціаціями і експертним середовищем та наголосили, що це є в своїй сукупності лише першим проектним документом, який ще зазнає змін в ході погоджень та попередніх обговорень на рівні Уряду, перед його схваленням.
«Мінрегіон спрямував на погодження проект постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Звісно, що цей проект не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема – формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Пропозицій щодо майбутніх районів було по декілька варіантів, як від експертів, так і від облдержадміністрацій. Всі вони цього і минулого року пройшли широке обговорення. Відповідно до доручення КМУ, обласні державні адміністрації надали свої пропозиції, виходячи з «Методичних рекомендацій щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня». Рекомендації визначають нижчу межу кількості населення в майбутньому районі – 150 тисяч жителів. Цей критерій, в свою чергу, базується на «Номенклатурі територіальних одиниць NUTS-3» Європейського Союзу.
Чому виникла необхідність зміни районного поділу?
Одна із причин – це величезні диспропорції параметрів існуючих районів, які не відповідають сучасним вимогам для організації ефективної місцевої влади. Для порівняння, найменший район в Україні за кількістю населення – Поліський, Київської області, в якому проживає 5622 населення (станом на 01.01.2019) , найбільший – Харківський з населенням 182 100 (станом на 1.02.2016).
Всього в Україні 490 районів. З провадженням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, 26 районів повністю покриті об’єднаними громадами, на рівень яких в рамках децентралізації владних повноважень перейшли майже всі повноваження райдержадміністрацій та районних рад. Території 164 районів покриті ОТГ від 50% до 99%. Це означає, що РДА цих районів здійснюють свої повноваження на менше половині їх території. І лише на території 75 районів (16%) не утворено жодної ОТГ. Фактично, інститут РДА повноцінно функціонує лише на території 75 районів.
В Мінрегіоні звертають увагу на те, що райони є штучними утвореннями для організації на їх території, в першу чергу, державної виконавчої влади, і ключовим тут є максимальна ефективність з мінімальними затратами на її утримання. Послуги, які раніше громадяни отримували в райцентрах, надаватимуться на найближчому до людей рівні – рівні громад, як це сьогодні вже відбувається в об’єднаних громадах, у Центрах надання адміністративних послуг.
-
16:29Прозорість і підзвітність: на Черкащині продовжують моніторинг публічних закупівель
Моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro, продовжують в області. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 27 грудня…
16:29 -
14:44У 2024 році аграрна продукція склала 59% в загальному експорті
У 2024 році Україна вийшла на довоєнний період експорту - 24,5 млрд доларів, який склав 59% в загальному експорті. Це є другим історичним рекордом (2021…
14:44 -
14:11Цьогоріч українські військові почнуть отримувати «Пакунок пораненого»
Міноборони в поточному році планує запровадити видачу «Пакунку пораненого» для військовослужбовців, які проходять лікування в медичних закладах, повідомив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції…
14:11 -
13:02Куди звертатися по допомогу при кібернасильстві?
Кібернасильство – це одна з форм домашнього насильства, яка може серйозно вплинути на психічне та емоційне здоров’я. Якщо вам погрожують, стежать за вами в інтернеті…
13:02 -
12:48Робота на результат: очільник області про реабілітаційну інфраструктуру
На Черкащині продовжують розбудовувати реабілітаційну інфраструктуру. На одному з об'єктів очільник області провів зустріч із командою підрядника. Спільно звірили орієнтири для подальшої реконструкції обласного медичного…
12:48 -
11:04Завдяки платникам Черкащини зведений бюджет поповнився на 30,4 млрд грн за підсумками минулого року
За 2024 рік платниками Черкаської області до бюджетів усіх рівнів сплачено 30,4 млрд грн податків, зборів та платежів, що на 23,6%, або на 5,8 млрд…
11:04 -
11:01Український культурний фонд надає гранти на створення інклюзивних видань
Український культурний фонд продовжує працювати над розвитком безбар’єрності в культурному просторі України та готовий підтримати проєкти, що передбачають створення інклюзивних видань. Книги, зокрема видані шрифтом…
11:01 -
10:54Заява про забезпечення засобом реабілітації: що потрібно знати
1 січня 2025 року на Соціальному веб-порталі електронних послуг Мінсоцполітики запрацював сервіс подання заяви про забезпечення допоміжним засобом реабілітації (ДЗР). Роз'яснюємо, хто вже ним може скористатися…
10:54 -
10:35НМТ-2025: затверджено календарний план
Наказом міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту. Основні сесії тестування проходитимуть протягом 14 травня…
10:35 -
10:07Синоптики прогнозують невеликі морози та опади
Головним творцем синоптичної ситуації нашого регіону став холодний атмосферний фронт. Він проявиться опадами в різних фазах, рвучким вітром та зниженням температурного фону на 8-10º. Про…
10:07 -
10:05На Черкащині тюремний строк отримала ще одна прихильниця рашизму
Реальний термін ув’язнення отримала ще одна прокремлівська агітаторка з Черкащини, яка сприяла проведенню інформаційних кампаній рф. Суд призначив їй 5 років позбавлення волі. Кіберфахівці СБУ…
10:05 -
09:25Реформа МСЕК: на Черкащині запрацювали 56 експертних команд
Замість медико-соціальних експертних комісій на Черкащині з 01 січня запрацювали експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування. Їх в області діє 56. Про це повідомляють в…
09:25