Мінцифри про результати цифрової трансформації в регіонах України за 2024 рік

У Мінцифри підсумовано результати роботи CDTO і цифрових команд ОВА за Індексом цифрової трансформації регіонів. Його мета — оцінити ефективність цифрових рішень на місцях та визначити рівень цифрової культури громадян.

– Регіональна цифрова трансформація є одним із пріоритетів роботи Мінцифри. Саме через це 5 років тому Україна однією з перших запровадила посаду CDTO. Ми також створили інструменти оцінки ефективності цифровізації на місцях, як-от Індекс цифрової трансформації регіонів та Індекс цифровізації громад, дашборди ефективності CDTO, а також запустили платформу Дія.Цифрова громада, до якої вже долучилося 950+ цифрових лідерів громад. Ми прагнемо, щоб цифрова трансформація створювала нові перспективи для кожного регіону та всієї країни, забезпечуючи ефективний розвиток попри виклики сьогодення, — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Індекс — один з інструментів вимірювання рівня цифрової трансформації в державі. Максимальне значення Індексу — 1 бал, він відображає показники спроможності в економіці, цифрових навичках, інфраструктурі, публічних послугах та цифровій трансформації на місцях. Цьогоріч показників оцінювання Індексу девʼять.

Результати дослідження демонструють, що Індекс у межах України в середньому становить 0,497 бала. Найвище значення зафіксовано у Львівській (0,850), Дніпропетровській (0,844) та Одеській (0,805) областях.

Індекс містить 9 основних показників:

  • Інституційна спроможність
  • Розвиток інтернету
  • Розвиток ЦНАП
  • Впровадження режиму «без паперів»
  • Цифрова освіта
  • Візитівка області
  • Проникнення базових електронних послуг
  • Галузева цифрова трансформація
  • Індивідуальні проекти CDTO

Серед цих категорій найвищі значення спостерігаються в проникненні базових е-послуг (0,759), інституційній спроможності (0,687) та розвитку інтернету (0,686). Найнижче значення в упровадженні режиму «без паперів» (0,421).

Також Індекс дав змогу оцінити, на якому рівні соціальні заклади забезпечені доступом до інтернету. За результатами дослідження відкриті Wi-Fi зони мають: близько 10000 шкіл, понад 5000 бібліотек та більш ніж 1000 соціальних закладів.

Цьогоріч Індекс містить новий показник — індивідуальні проекти CDTO. Він дає змогу CDTO ОВА самостійно визначати пріоритетні сфери для оцифрування відповідно до потреб регіону. За результатами дослідження CDTO ОВА та цифрові команди реалізували 125 проєктів. Серед них:

  • 13 екологічних проектів
  • 17 кібербезпекових
  • 15 оборонних

Крім того, є регіональні проекти, які масштабуються в інших областях, а саме:

Реєстр перепусток у комендантську годину

Реєстр перепусток у комендантську годину автоматизує процес оформлення дозволів на пересування в області, генеруючи перепустки з унікальним QR-кодом для електронної перевірки. Також сервіс дає можливість дистанційно анулювати перепустку.

Ключові результати за рік:

  • 70 000 запитів на отримання перепустки
  • 56 000 перепусток видано в електронному вигляді
  • у 200 громадах функціонує електронна перепустка

Проект реалізовано в трьох областях: Вінницькій, Львівській, Рівненській.

Навчальні центри операторів БПЛА

Проект передбачає створення навчальних центрів для підготовки пілотів безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Ветерани та цивільні можуть безоплатно розвинути професійні навички та стати кваліфікованими фахівцями для роботи з БПЛА в різних сферах. За рік навчання пройшли понад 2000 осіб.

Проект реалізовано в шести областях: Закарпатській, Кіровоградській, Черкаській, Вінницькій, Полтавській, Київській.

Упровадження хмарного сервісу Cisco Umbrella DNS

Сервіс захищає від шкідливих програм, вірусів, фішингу й інших загроз, блокуючи DNS-запити до небезпечних сайтів і застосунків. У 2024 році його впровадили понад 480 громад і більш ніж 1 200 закладів освіти. Загалом за рік опрацьовано понад 4,9 млрд запитів, із них 21,9 млн — заблоковані як потенційні загрози.

Проект реалізовано в 10 областях: Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Черкаській.

Моніторинг якості атмосферного повітря

Моніторинг якості атмосферного повітря передбачає встановлення станцій для контролю якості повітря та дозиметрів для моніторингу радіаційного фону, інтегрованих з екологічними платформами. Це дає змогу відображати стан екологічної безпеки в реальному часі. Наразі встановлено:

  • 106 стаціонарних станцій моніторингу якості повітря
  • 49 дозиметрів для радіаційного фону
  • 12 мобільних дозиметрів вимірювання радіації

Проект реалізовано в 7 областях: Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Рівненській.

Переглядайте детальне дослідження Індексу за посиланням. 

Нагадаємо, уперше Індекс цифрової трансформації регіонів опублікували у 2022 році. Щорічно перелік для оцінювання Індексу змінюється, тому порівнювати результати по роках некоректно. Ознайомлюйтеся з результатами цифровізації регіонів за 2023 рік за посиланням. 

За інформацією Міністерства цифрової трансформації України

Стрічка новин