Мінцифри про результати цифрової трансформації в регіонах України за 2024 рік
У Мінцифри підсумовано результати роботи CDTO і цифрових команд ОВА за Індексом цифрової трансформації регіонів. Його мета — оцінити ефективність цифрових рішень на місцях та визначити рівень цифрової культури громадян.
– Регіональна цифрова трансформація є одним із пріоритетів роботи Мінцифри. Саме через це 5 років тому Україна однією з перших запровадила посаду CDTO. Ми також створили інструменти оцінки ефективності цифровізації на місцях, як-от Індекс цифрової трансформації регіонів та Індекс цифровізації громад, дашборди ефективності CDTO, а також запустили платформу Дія.Цифрова громада, до якої вже долучилося 950+ цифрових лідерів громад. Ми прагнемо, щоб цифрова трансформація створювала нові перспективи для кожного регіону та всієї країни, забезпечуючи ефективний розвиток попри виклики сьогодення, — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.
Індекс — один з інструментів вимірювання рівня цифрової трансформації в державі. Максимальне значення Індексу — 1 бал, він відображає показники спроможності в економіці, цифрових навичках, інфраструктурі, публічних послугах та цифровій трансформації на місцях. Цьогоріч показників оцінювання Індексу девʼять.
Результати дослідження демонструють, що Індекс у межах України в середньому становить 0,497 бала. Найвище значення зафіксовано у Львівській (0,850), Дніпропетровській (0,844) та Одеській (0,805) областях.
Індекс містить 9 основних показників:
- Інституційна спроможність
- Розвиток інтернету
- Розвиток ЦНАП
- Впровадження режиму «без паперів»
- Цифрова освіта
- Візитівка області
- Проникнення базових електронних послуг
- Галузева цифрова трансформація
- Індивідуальні проекти CDTO
Серед цих категорій найвищі значення спостерігаються в проникненні базових е-послуг (0,759), інституційній спроможності (0,687) та розвитку інтернету (0,686). Найнижче значення в упровадженні режиму «без паперів» (0,421).
Також Індекс дав змогу оцінити, на якому рівні соціальні заклади забезпечені доступом до інтернету. За результатами дослідження відкриті Wi-Fi зони мають: близько 10000 шкіл, понад 5000 бібліотек та більш ніж 1000 соціальних закладів.
Цьогоріч Індекс містить новий показник — індивідуальні проекти CDTO. Він дає змогу CDTO ОВА самостійно визначати пріоритетні сфери для оцифрування відповідно до потреб регіону. За результатами дослідження CDTO ОВА та цифрові команди реалізували 125 проєктів. Серед них:
- 13 екологічних проектів
- 17 кібербезпекових
- 15 оборонних
Крім того, є регіональні проекти, які масштабуються в інших областях, а саме:
Реєстр перепусток у комендантську годину
Реєстр перепусток у комендантську годину автоматизує процес оформлення дозволів на пересування в області, генеруючи перепустки з унікальним QR-кодом для електронної перевірки. Також сервіс дає можливість дистанційно анулювати перепустку.
Ключові результати за рік:
- 70 000 запитів на отримання перепустки
- 56 000 перепусток видано в електронному вигляді
- у 200 громадах функціонує електронна перепустка
Проект реалізовано в трьох областях: Вінницькій, Львівській, Рівненській.
Навчальні центри операторів БПЛА
Проект передбачає створення навчальних центрів для підготовки пілотів безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Ветерани та цивільні можуть безоплатно розвинути професійні навички та стати кваліфікованими фахівцями для роботи з БПЛА в різних сферах. За рік навчання пройшли понад 2000 осіб.
Проект реалізовано в шести областях: Закарпатській, Кіровоградській, Черкаській, Вінницькій, Полтавській, Київській.
Упровадження хмарного сервісу Cisco Umbrella DNS
Сервіс захищає від шкідливих програм, вірусів, фішингу й інших загроз, блокуючи DNS-запити до небезпечних сайтів і застосунків. У 2024 році його впровадили понад 480 громад і більш ніж 1 200 закладів освіти. Загалом за рік опрацьовано понад 4,9 млрд запитів, із них 21,9 млн — заблоковані як потенційні загрози.
Проект реалізовано в 10 областях: Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Черкаській.
Моніторинг якості атмосферного повітря
Моніторинг якості атмосферного повітря передбачає встановлення станцій для контролю якості повітря та дозиметрів для моніторингу радіаційного фону, інтегрованих з екологічними платформами. Це дає змогу відображати стан екологічної безпеки в реальному часі. Наразі встановлено:
- 106 стаціонарних станцій моніторингу якості повітря
- 49 дозиметрів для радіаційного фону
- 12 мобільних дозиметрів вимірювання радіації
Проект реалізовано в 7 областях: Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Рівненській.
Переглядайте детальне дослідження Індексу за посиланням.
Нагадаємо, уперше Індекс цифрової трансформації регіонів опублікували у 2022 році. Щорічно перелік для оцінювання Індексу змінюється, тому порівнювати результати по роках некоректно. Ознайомлюйтеся з результатами цифровізації регіонів за 2023 рік за посиланням.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації України
-
18:00Ігор Табурець про українську боротьбу (ПРЯМА МОВА)
Маю сьогодні в особисті повідомлення багато питань, чого чекати далі. Отож. Чи може наша маленька Україна перемогти гігантську росію? Усі імперії гинуть, рано чи пізно.…
18:00 -
17:05Звільнені з полону військові отримують соціальні послуги
За минулий рік за соціальними послугами звернулось 520 звільнених військовополонених та 172 незаконно утримуваних цивільних осіб. Найбільш популярними послугами стали: інформування, консультування, догляд вдома, соціальна…
17:05 -
16:53Гранти для молоді: 113 молодих підприємців отримають 16,5 млн грн на започаткування власної справи
Ще 24 українці віком до 25 років стали переможцями молодіжної складової грантової програми «Власна Справа» за результатами першої хвилі 2025 року. Вони отримають 3,5 млн…
16:53 -
16:36Діалог влади та бізнесу: перспективи розвитку тваринництва
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” при Черкаській ОВА продовжує роботу. Перспективи розвитку галузі тваринництва та програми фінансової підтримки у 2025 році обговорять на новій…
16:36 -
16:29Гранти ветеранам: 553 млн грн отримають ветерани та другі з їхнього подружжя на розвиток бізнесу
19 ветеранів та других з їхнього подружжя визнані переможцями першої у 2025 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають майже 10 млн…
16:29 -
16:23Учитель року-2025: четверо педагогів області представлятимуть Черкащину на всеукраїнському конкурсі
Підсумки обласного етапу всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2025” підбили на Черкащині. Про його перебіг, учасників та переможців розповіли під час брифінгу в медіацентрі ОВА. Конкурс відбувався…
16:23 -
15:58Перемовинами з представниками РФ Сполучені Штати допомогли Путіну вийти з ізоляції – Володимир Зеленський
https://youtu.be/w7JPyou2y8M?si=MT3Pznwqo7R5VlPn Переговори між США та Росією допомогли російському диктатору вийти з багаторічної ізоляції. Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час пресбрифінгу в Києві.…
15:58 -
15:17Ціни на 100 найбільш популярних ліків будуть знижені на 30% з 1 березня
Українські фармацевтичні виробники підписали декларацію щодо зниження та стабілізації цін на лікарські засоби. Підписанти, серед іншого, погодились знизити відпускні ціни на 100 найбільш популярних українських ліків на…
15:17 -
15:16Учитель року: на Черкащині визначили переможців обласного етапу
Нові методичні рішення та педагогічні підходи. На Черкащині визначили переможців обласного етапу конкурсу «Учитель року». Загалом цьогоріч взяли участь у конкурсі понад пів сотні педагогів…
15:16 -
14:24Ветеранський спорт: як отримати 1500 грн на Дія.картку
Ветерани можуть отримати 1 500 грн на заняття спортом у межах програми "Ветеранський спорт". Це щоквартальна виплата, яку можна використати для абонементу в спортзал чи…
14:24 -
14:15Як розраховується розмір субсидії на оренду житла для ВПО?
Нещодавно Уряд запровадив новий інструмент підтримки для ВПО – субсидію на оренду житла. Розмір такої субсидії розраховується індивідуально. Оскільки вартість оренди на житло в різних населених пунктах…
14:15 -
12:47З 20 лютого пацієнти отримуватимуть повідомлення з ЕСОЗ через Viber
Повідомлення з Електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ) з кодом підтвердження, номером е-рецепта або е-направлення з 20 лютого 2025 року надходитимуть в Viber. СМС при цьому…
12:47