Майже 9 тисяч кілометрів мінералізованих смуг облаштували цьогоріч лісівники Черкащини

Облаштування мінералізованих смуг у лісах – це один із ефективних методів боротьби з лісовими пожежами.  З початку 2020 року держлісгоспи Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства створили 1995 км нових мінералізованих смуг та здійснили догляд за 6834 км існуючих. Загалом проклали майже 9 тисяч кілометрів мінералізованих смуг.

Мінералізована смуга – це штучно створений протипожежний бар’єр, шляхом очищення певної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, це робиться механізованим способом: проводиться оранка грунту на певну ширину трактором з навісним інвентарем. Мінеральний шар грунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. Під час загорання така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.

Території з молодими насадженнями, особливо хвойними, обов’язково захищаються мінсмугами. Облаштовують їх лісівники також вздовж доріг та на межі з сільгоспугіддями.

Окрім створення нових смуг, кілька разів на рік працівники лісової галузі проводять догляд за вже існуючими, так як накопичення шару горючих матеріалів (хвоя, листя, гілки, трава) відбувається постійно. Для контролю якості смуги проводиться візуальна оцінка ступеня мінералізації, тобто відкритості шару ґрунту. У комплексі заходів оцінюється ступінь охоплення мережею мінералізованих смуг всієї території лісового масиву.

Вкотре лісівники Черкащини звертаються до населення із закликом оберігати та дбати про ліси рідного краю. Додамо, вони провели 442 рейди з метою виявлення порушників правил пожежної безпеки в лісах та притягнули до адміністративної відповідальності 14 осіб, наклали штрафів на 6 тис. грн.

Стрічка новин