Розпочалася щорічна «ялинкова кампанія»
В Україні розпочалася щорічна «ялинкова кампанія», в рамках якої державні лісогосподарські підприємства приступили до заготівлі новорічних дерев і охорони шпилькових насаджень. До Нового року підприємства мають намір заготовити і реалізувати новорічних ялинок в обсязі 500 тисяч.
Голова Держлісагентства Василь Кузьович розповів, що головні атрибути новорічних свят були вирощені підприємствами галузі на спеціально відведених для цього плантаціях.
«Це міф, що нібито купуючи пластикову ялинку ти зберігаєш дерево. Ліс – відновлювальний ресурс і ялинки, які вирощуються на спеціальних плантаціях, роблять свій внесок в очищення повітря і його насичення киснем. Що таке пластикова штучна ялинка? Це нафтова свердловина, це труба через ліси і поля, це хімзавод, недалеко від якогось міста. І навіть якщо пластикову ялинку ви купуєте рідко, ви все ж підтримуєте не ліс, а хімічну промисловість, яка знищує навколишнє середовище. Звідси простий висновок. Любиш ліс і природу – купуй живу ялинку», – каже голова Держлісагентства.
Ялинки для реалізації також будуть заготовлені під час рубок догляду за лісом. Такі способи мінімізують шкоду для навколишнього середовища. Окрім того працівники державних лісогосподарських підприємств також реалізують ялинки в горщиках.
Поступове зниження заготівлі новорічних дерев обумовлено декількома вагомими причинами. Деякі громадяни обирають ялинки в горщику, а деякі – мотанку, а хтось – штучну. Ялинки в Україні можна придбати для кожного на його вподобання.
Окрім заготівлі новорічних дерев на спеціальних плантаціях, заготівля новорічних ялинок проходить у формі рубок догляду за насадженнями, коли прибираються такі, які відстали в рості дерева. На кожну ялинку є спеціальний дозвіл.
Державні підприємства також виходять з досвіду минулих років, коли пропозиція іноді перевищувала попит. Не можна виключати і такий болючий фактор, як масове всихання ялиці, ялини та сосни через несприятливі кліматичні зміни в природі. Працівники лісових господарств зацікавлені в тому, щоб шпилькові лісонасадження, які не спіткала ця сумна доля, росли і далі, продукуючи кисень і виконуючи масу інших природоохоронних завдань.
До майбутнього Нового року відпускна гуртова ціна за одне дерево становитиме в середині 75 гривень. Ялинка від 1 до 2-х метрів буде відпускатися лісгоспами за ціною від 47 до 120 грн грн. Лісові красуні висотою від 2 до 3 метрів підприємства, підпорядковані Державному агентству лісових ресурсів України, реалізують в межах 150 гривень.
купувати варто тільки так звані «легальні» ялинки, оснащені захисними бирками для електронного обліку, які унеможливлюють обіг дерев, отриманих злочинним браконьєрським шляхом. Бирка зі штрих-кодом містить інформацію про походження деревця – область заготівлі, назву лісозаготівельника та його підпорядкування. Завдяки цьому кожен покупець з власного смартфона може перевірити, звідки ялинка, яка прикрашатиме його оселю на Новий рік. Для цього потрібно зайти на сайт yalіnka.info та ввести номер бирки.
Другий, більш важливий для працівників лісового господарства України аспект «ялинкової кампанії» – охорона шпилькових насаджень від незаконної вирубки в передноворічний період. З цією метою на всіх підприємствам з початку грудня почнуть діяти мобільні рейдові групи зі співробітників державної лісової охорони, екологів і поліції, які прийматимуть участь в рейдах по охороні хвойних насаджень. Рейдові групи проводитимуть перевірку документів на право придбання, перевезення та реалізації новорічних деревець.
Порушники будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством. За кожне зрубане в передноворічний період хвойне дерево на порушників накладається штраф і стягується збиток. Браконьєр, який зазіхнув на зелену красуню, що росте на території лісового фонду України відшкодує від 520 до 2350 гривень.
За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства
-
17:20Цьогоріч передбачили з держбюджету на виплати субсидій 36,6 млрд грн, – Руслан Чикало
Програма житлових субсидій є головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг. Про систему оформлення допомоги поінформував на сьогоднішній нараді в ОДА Руслан…
17:20 -
15:57Черкащина розробила дорожню карту та готова до впровадження, – Лариса Кошова про вакцинацію від коронавірусу (фото, відео)
В Україні затвердили план вакцинації населення від коронавірусу. Згідно якої Черкащина розробила дорожню карту вакцинації. Про це повідомила заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова та…
15:57 -
15:47Питання тарифів на житлово-комунальні послуги обговорили в ОДА
Уряд готує відповідні рішення про запровадження державного регулювання ціни на газ. Запропонована ціна, яка можливо буде встановлена, – 6,99 грн за метр кубічний. Про це…
15:47 -
15:42У Корсунь-Шевченківському грають вистави по радіо
Вже п’ять років у Корсунь-Шевченківському на місцевому радіо здійснює свою діяльність аматорський колектив «Театр перед мікрофоном», який діє при Корсунь-Шевченківському районному будинку культури. У своїх…
15:42 -
15:38Споживачам Черкащини минулоріч за придбані неякісні товари повернули більше 62 тис. грн
Майже 70 перевірок суб′єктів господарювання з питань дотримання законодавства про захист прав споживачів провели у 2020-ому році спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області. У…
15:38 -
15:15Арктичний холод укутає Черкащину
Ще сьогодні Черкащина перебуває в зоні атмосферного фронту, тому по всій області випадає сніг на фоні невеликого морозу -5-7º. Проте, вже до кінця доби, з…
15:15 -
14:47Після звернення Черкаської ОДА НКРЕКП перегляне тарифи «Уманьгазу»
Черкаська обласна державна адміністрація спрямувала лист до НКРЕКП щодо перегляду та зменшення тарифу підприємства “Уманьгаз”. Як повідомив на сьогоднішній нараді в ОДА щодо тарифів голова…
14:47 -
14:31Експерти Держгеокадастру Черкащини торік опрацювали понад 18 тисяч документацій із землеустрою з інших областей
До експертів державної експертизи землевпорядної служби Черкащини 2020 року надійшло 18439 документацій із землеустрою з інших областей. Усього за цей час експерти надали 18458 висновків:…
14:31 -
14:25Відзавтра. Обслуговування споживачів – українською
https://youtu.be/3Abe2NnCiSg 16 січня 2021 року набирає чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, основною вимогою якої є використання української мови…
14:25 -
10:36Агатангелу Кримському – 150
https://youtu.be/OK6m4wMdXW4 Хто він - Агатангел Кримський: історик, письменник, дослідник, мовознавець, засновник Академії наук України, етнограф, житель з сусідньої вулиці у Звенигородці? Втім все це -…
10:36 -
10:29Лариса Кошова про епідситуацію в Черкаській області 15 січня
+280 нових випадків коронавірусної інфекції виявили 15 січня на Черкащині. З початку пандемії усього підтверджених випадків – 43 171. Про це повідомляє заступниця голови Черкаської…
10:29 -
10:02В обласному упралінні молодьспорту оновлюють склад ради з національно-патріотичного виховання
До 22 січня триває реєстрація учасників координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання. Цю роботу проводять в упраавлінні у справах сім'ї, молодіт а спорту ОДА задля…
10:02