Ліквідація ДАБІ, розвиток індустріальних парків та курс на енергонезалежність, — Олексій Чернишов про підсумки 2021 року
У 2021 році реформа містобудування вийшла на фінішну пряму. Розширився функціонал порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, на якому можна отримати будівельні послуги в режимі «онлайн», пройшли перше читання ключові законопроекти реформи та було ліквідовано сумнозвісну Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ).
Водночас в Україні активізовано процес розбудови мережі індустріальних парків. Зокрема, цьогоріч чотири подібні майданчики отримали фінансування на інфраструктуру з Державного фонду регіонального розвитку. А також почали розв’язувати багаторічні проблемні питання у сфері ЖКГ, зокрема, щодо реструктуризації заборгованості ТКЕ та ВКГ перед НАК «Нафтогаз». Громади вже отримали з державного бюджету 22,03 мільярди гривень субвенції для компенсації різниці в тарифах. Це – найважливіша умова Меморандуму щодо сталого проходження опалювального сезону, який Уряд виконав повною мірою. Про це зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов у своїй колонці онлайн виданню «Лівий Берег».
«2021 рік видався багатим на знакові зміни у низці галузей, зокрема, будівництва. Ми змогли, попри шалений опір, ліквідувати «токсичну» ДАБІ. Також було активізовано роботу щодо розбудови мережі індустріальних парків. Відтак Президент підписав зміни до Закону України «Про індустріальні парки», який затвердив фінансові, інфраструктурні та інституційні стимули для інвесторів. Окрім того, під кінець року було схвалено за основу законопроекти, що передбачають відповідні фіскальні стимули. Це надважливо, адже йдеться про відновлення промисловості та створення робочих місць у громадах», — підкреслив Олексій Чернишов.
За словами очільника Мінрегіону, у 2021 році вперше за часів незалежності територіальні громади були наділені правом розпоряджатися землями за межами населених пунктів. Крім того, було підготовлено та подано на розгляд Верховної Ради України ряд законопроектів, спрямованих на розмежування повноважень між органами влади.
Окрім того, цьогоріч продовжував системно розвиватися напрям енергоефективності. Також у Мінрегіоні розробили порядок впровадження енергоменеджменту в бюджетних установах, який був схвалений Урядом. Таким чином розпочато реалізацію підписаного Президентом України Закону «Про енергетичну ефективність». Документ створив передумови для розвитку сфери енергоощадності та запровадив регуляторні інструменти й механізми підтримки галузі.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що у 2022 році громади отримають рекордну підтримку від держави на розвиток та розбудову інфраструктури.
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24