Купуєте українське — отримуєте кешбек 10% через Дію
Скоро Мінекономіки запустить програму Національний кешбек, ініційовану Президентом. Громадяни зможуть отримувати до 3 тис. грн кешбеку в місяць за купівлю товарів українського виробництва, який можна буде перевірити в Дії. Уряд дав старт проєкту.
«Застосунком Дія вже користуються понад 20,7 млн українців. Саме тому це зручний інструмент для кожного громадянина, щоб отримати виплати за програмою “Національний кешбек”. Сервіс буде доступний для українських виробників і продавців, які зможуть подати заявку на участь у програмі. А також для людей, які купують українське. У кілька кліків можна буде перевірити суму нарахованого й виплаченого кешбеку, а потім витратити його на певні послуги», — зазначив Михайло Федоров, Віцепремʼєр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.
Як це працюватиме?
- Українські виробники та продавці подадуть через портал Дія заявку на участь у програмі та зареєструють перелік товарів.
- Українці відкриють спеціальні картки, почнуть отримувати кешбек і зможуть переглядати історію нарахувань у застосунку Дія.
«Кешбек як форма державної підтримки громадян є більш ефективною для економіки, ніж просто надання коштів, адже формує додатковий попит на українські товари. Це створює робочі місця в Україні й забезпечує податкові надходження. До 40% коштів, витрачених на український товар, повертається податками в бюджет і йде на потреби ЗСУ. Під час COVID-19 через надання допомоги ми заохочували українців вакцинуватися. Зараз через державну підтримку розвиваємо іншу здорову звичку — купувати локальні товари», — наголосила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки Юлія Свириденко.
Нараховані кошти можна буде витратити на комунальні, медичні послуги, спорт, кіно або задонатити на ЗСУ та купити військові облігації.
«Запроваджуючи кешбек, Уряд прагне надати фінансову підтримку громадянам, які купують українські товари. За допомогою цієї програми багато хто зможе вчасно оплачувати комунальні послуги наступного опалювального сезону. Це допоможе зняти частину фінансового навантаження з багатьох українських родин. Також хочу зазначити, що компенсацію за купівлю українських товарів можна буде витратити на медичні послуги, зокрема стоматологічні, абонементи до спортзалу, квитки на потяги тощо. Механізм кешбеку буде подібним до програми єПідтримка, яку Уряд реалізовував під час COVID-19. Тоді цією програмою скористалися понад 10 млн українців», — підкреслила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Програма Національний кешбек підтримає громадян в умовах війни. І водночас заохотить їх до зміни споживчих звичок — краще знати й вибирати локальних виробників.
Координатором програми Національний Кешбек є Міністерство економіки України. У реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба, розрахунковий банк Ощадбанк та уповноважені банки України. Технологічним партнером у реалізації програми є міжнародна платіжна система Mastercard. Операційний партнер проєкту — міжнародна компанія платіжних технологій Visa.
-
12:07В Україні розпочали роботу фахівці з супроводу ветеранів
Зокрема, в громадах області працюють 34 фахівці із супроводу ветеранів, які допомагають у вирішенні питань соціального характеру. Загалом відбірковими комісіями рекомендовано до працевлаштування на посади…
12:07 -
11:41Уряд продовжив програму підтримки малих аграріїв
Уряд продовжив фінансування державної програми з підтримки аграріїв, які обробляють до 120 га угідь або утримують до 100 корів, 500 кіз та овець. Про це…
11:41 -
11:29Інформаційна безбар’єрність: в ОВА навчали принципів доступної комунікації
Інструктаж для структурних підрозділів адміністрації провели фахівці відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Він стосувався забезпечення актуальності та безбар’єрності в поданні інформації…
11:29 -
11:17Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 05 грудня по 12 грудня у…
11:17 -
10:26«Успішні разом-2024»: громада Черкащини перемогла у всеукраїнському конкурсі
Буцька селищна тергромада здобула звання «Успішна громада» за результатами всеукраїнського конкурсу «Успішні разом-2024». Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. Участь в конкурсі…
10:26 -
10:24Укрпошта випускає поштову марку «Usyk. Світ любить сильних»
16 грудня Укрпошта відкриває нову сторінку в історії української філателії, презентуючи благодійну поштову марку «USYK. Світ любить сильних». Про це інформуютьть на головній пошті країни.…
10:24 -
09:32Податок на нерухомість: бюджети громад Черкащини отримали додаткові 279 млн грн
Бюджети громад Черкащини отримали додаткові 279 млн грн від податку на нерухомість. Про це інформують в ГУ ДПС області. Такі результати фіксують за результатами 11…
09:32 -
09:07Загальні бойові втрати ворога станом на 12 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 12.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 758730 (+1390) осіб,танків ‒ 9532 (+6) од,бойових броньованих машин ‒ 19644 (+28)…
09:07 -
09:04Звернення Президента України
https://youtu.be/ZnO_ICaj-TQ?si=lg-C4tUC_i0RvS2q Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Говорив щойно з Прем’єр-міністром Іспанії про нашу спільну роботу – усіх у Європі – заради єдності, яка може наблизити…
09:04 -
17:44Молодь Черкащини: нові ідеї, співпраця та проєкти
Очільник області зустрівся з молодіжним активом Черкащини. На мотиваційному заході йшлося про співпрацю, волонтерство, ресурс на проєкти та можливості. Начальник ОВА наголосив на відкритості до…
17:44 -
17:17Перспективи побратимства: Ігор Табурець представив потенціал Черкащини сенаторам штату Орегон
Черкащина налагоджує зв’язки з американським штатом Орегон. Перспективи укладання угоди про побратимство обговорив очільник області Ігор Табурець із сенаторами штату. Крім того, начальник ОВА презентував…
17:17 -
16:11Як українцям створити прийомну сім’ю
Українці можуть взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Держава надає підтримку на всіх етапах створення прийомної сім’ї. Що для цього необхідно –…
16:11