Купуєте українське — отримуєте кешбек 10% через Дію

Скоро Мінекономіки запустить програму Національний кешбек, ініційовану Президентом. Громадяни зможуть отримувати до 3 тис. грн кешбеку в місяць за купівлю товарів українського виробництва, який можна буде перевірити в Дії. Уряд дав старт проєкту.

«Застосунком Дія вже користуються понад 20,7 млн українців. Саме тому це зручний інструмент для кожного громадянина, щоб отримати виплати за програмою “Національний кешбек”. Сервіс буде доступний для українських виробників і продавців, які зможуть подати заявку на участь у програмі. А також для людей, які купують українське. У кілька кліків можна буде перевірити суму нарахованого й виплаченого кешбеку, а потім витратити його на певні послуги», — зазначив Михайло Федоров, Віцепремʼєр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.

Як це працюватиме?

  1. Українські виробники та продавці подадуть через портал Дія заявку на участь у програмі та зареєструють перелік товарів.
  2. Українці відкриють спеціальні картки, почнуть отримувати кешбек і зможуть переглядати історію нарахувань у застосунку Дія.

«Кешбек як форма державної підтримки громадян є більш ефективною для економіки, ніж просто надання коштів, адже формує додатковий попит на українські товари. Це створює робочі місця в Україні й забезпечує податкові надходження. До 40% коштів, витрачених на український товар, повертається податками в бюджет і йде на потреби ЗСУ. Під час COVID-19 через надання допомоги ми заохочували українців вакцинуватися. Зараз через державну підтримку розвиваємо іншу здорову звичку — купувати локальні товари», — наголосила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки Юлія Свириденко.

Нараховані кошти можна буде витратити на комунальні, медичні послуги, спорт, кіно або задонатити на ЗСУ та купити військові облігації.

«Запроваджуючи кешбек, Уряд прагне надати фінансову підтримку громадянам, які купують українські товари. За допомогою цієї програми багато хто зможе вчасно оплачувати комунальні послуги наступного опалювального сезону. Це допоможе зняти частину фінансового навантаження з багатьох українських родин. Також хочу зазначити, що компенсацію за купівлю українських товарів можна буде витратити на медичні послуги, зокрема стоматологічні, абонементи до спортзалу, квитки на потяги тощо. Механізм кешбеку буде подібним до програми єПідтримка, яку Уряд реалізовував під час COVID-19. Тоді цією програмою скористалися понад 10 млн українців», — підкреслила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Програма Національний кешбек підтримає громадян в умовах війни. І водночас заохотить їх до зміни споживчих звичок — краще знати й вибирати локальних виробників.

Координатором програми Національний Кешбек є Міністерство економіки України. У реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба, розрахунковий банк Ощадбанк та уповноважені банки України. Технологічним партнером у реалізації програми є міжнародна платіжна система Mastercard. Операційний партнер проєкту — міжнародна компанія платіжних технологій Visa.

Стрічка новин