Комунікація про актуальне: на Уманщині відбулося обласне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад
Енергетична стійкість. Муніципальна співпраця. Залучення міжнародних ресурсів для розвитку громад. На Черкащині відбулося обласне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Як наголосив начальник Черкаської ОВА, лише співробітництво держави, громад і бізнесу, міжнародних партнерів дозволить Черкащині наростити енергетичні потужності та посилити власну стійкість.
– Комунікували на конгресі про надважливе: передовсім про енергетику, – зауважив Ігор Табурець – Так, кілька днів, як графіки погодинних відключень не діють у нас в області. Але це не привід розслаблятися. Навпаки – це додаткова можливість, щоб ми працювали над енергетичною стійкістю. Розвиток розподіленої генерації – наш пріоритет.
В області вже є напрацювання у цій галузі. Зокрема, на Черкащині розвивають сонячну, вітрову та гідроенергетику. Вже запустили в роботу першу в області вітрову електростанцію, діє з пів сотні сонячних станцій і понад десяток малих гідроелектростанцій. Також тут працюють у напрямі когенерації.
– Наше завдання – ефективно спрацювати та надалі розвивати цей напрямок, – наголосив начальник ОВА. – Стратегію дій озвучили. Які є фінансові інструменти – теж. В області уже працюють 16 когенераційних установок. Масштабуємось далі.
Ще 34 когенераційні установки готують до запуску, розповів заступник очільника області Антон Царюк. Активно працює над забезпеченням власної енергонезалежності бізнес.
– Розподілена генерація збільшує стійкість і гнучкість енергосистеми нашої країни, яка зазнає постійних ворожих атак, – зауважив він. – Держава ухвалила стратегію розвитку розподільної генерації до 2035 року та операційний план до неї. Це передбачає комплекс заходів, які стимулюватимуть розвиток розподільної генерації. Пріоритет саме на когенерацію, оскільки такі установки можна ввести в експлуатацію за коротший проміжок часу, порівняно із сонячними чи іншими видами станцій із альтернативних видів енергетики.
Зокрема, спрощено умови підключення когенераційних установок до енергосистеми та газорозподільчих мереж. На рівні області створили робочу групу щодо сприяння розподіленій генерації в Черкаській області. Її основне завдання – координація процесів та пришвидшення приєднання до енергосистем.
Громади області та комунальні підприємства уже мають позитивні приклади співпраці з міжнародними програмами. Зокрема з USAID. Також є платформи допомоги на базі GIZ, JICO, ETAF, інструменти яких можуть залучати громади. Комунальні підприємства можуть скористатися перевагами ЕСКО-договорів.
– На сьогодні «Черкаситеплокомуненерго» експлуатує 8 когенераційних установок, – зауважив керівник цього комунального підприємства Павло Карась. – У планах запустити в роботу ще три найближчим часом, а до нового року – ще 5. Когенераційна машина виробляє електроенергію та тепло.
Також на конгресі представили можливості міжнародних донорських програм для громад, відзвітували про виконання доручень, які напрацювали під час попередніх засідань.
– Влада має працювати задля того, щоб дбати про своїх громадян, розвивати потенціал своїх територій, – зазначив начальник ОВА Ігор Табурець. – Важливо співпрацювати з великими донорськими організаціями, посилювати муніципальне співпробітництво, переймати досвід міст-побратимів. Це плюс для нашої стійкості. Спільні проєкти, партнерство, співпраця – наша мета. Як на рівні області, так і найменших громад.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
17:59На Черкащині продовжують розбудовувати інфраструктуру реабілітації
В області працюють над створенням сучасної системи реабілітації. Нове відділення відкрили в одному з медзакладів Звенигородщини. Тут є все необхідне для пацієнтів: кваліфіковані фахівці, сучасне…
17:59 -
17:53«Доступні кредити 5-7-9%»: з початку року підприємці отримали 516 пільгових кредитів на 2 млрд грн
З початку 2025 року за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали 516 пільгових кредитів на загальну суму 2 млрд грн, з яких від банків…
17:53 -
17:30«Моменти стійкості щодень»: в Черкасах запрошують на інтерактивну виставку
Для підтримки та психологічної рівноваги. У Черкасах відкрили інтерактивну виставку «Моменти стійкості щодень». На відкриття виставки завітала перша заступниця очільника області Наталія Кравченко, регіональна координаторка…
17:30 -
16:51На Черкащині актуалізують Стратегію розвитку області-2027
В області триває робота над оновленням Стратегії розвитку регіону до 2027 року. Днями відбулося засідання робочої групи під головуванням заступника очільника області Олександра Турченяка, на…
16:51 -
15:53«Зимова єПідтримка»: Уряд спрямував додаткові 5 млрд грн на реалізацію програми
Усі заявки, подані українцями на отримання допомоги за програмою «Зимова єПідтримка», будуть виконані. Уряд виділив 5 мільярдів гривень із резервного фонду держбюджету на реалізацію програми…
15:53 -
15:44ФДМУ: понад 11 млн гривень – сума переможних ставок на приватизаційних аукціонах
Минулого тижня команда Фонду державного майна України провела 6 успішних онлайн-аукціонів з приватизації на суму 11,10 млн грн. Всі торги проходили в електронній системі «Прозорро.Продажі».…
15:44 -
15:18Як дізнатися, до якого медзакладу передано вашу справу від МСЕК?
Міністерство охорони здоров’я України впроваджує нову систему оцінювання повсякденного функціонування особи. Це важливий крок у запровадженні прозорих та ефективних підходів до встановлення статусу інвалідності та…
15:18 -
14:26Як ВПО отримати субсидію на оренду житла?
В Україні з 29 січня запрацює новий механізм підтримки внутрішньо переміщених осіб – субсидія на оренду житла. Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України…
14:26 -
13:56В Україні триває відбір фахівців із супроводу ветеранів війни за оновленими стандартами
Мінветеранів продовжує приймати заявки на участь у відборі на посади фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, відповідно до оновленого професійного стандарту. Кандидати на…
13:56 -
13:16Власна справа: 5,5 млрд грн інвестувала держава через гранти в розвиток малого й середнього бізнесу
Ще 471 українець став переможцем програми «Власна Cправа» за підсумками двадцять п’ятої хвилі. Вони отримають гранти на старт або розвиток бізнесу на 113 млн грн.…
13:16 -
10:23Які є соціальні послуги для військових і як їх отримати?
Українські захисники та їхні родини мають право на безоплатні соціальні послуги. Держава забезпечує військовослужбовців психологічною підтримкою, правовою допомогою та соціальним супроводом як під час служби,…
10:23 -
10:02Майже 2000 робочих місць для людей з інвалідністю облаштували роботодавці
129 млн грн компенсувала держава роботодавцям за облаштування робочих місць для майже 2000 працевлаштованих людей з інвалідністю у 2024 році. Черкащина - серед лідерів. Про…
10:02