Керуватися законодавством: Тетяна Велько нагадала про підзвітність публічних закупівель у громадах

Відповідальність і доброчесність. Дотримуватися норм законодавства, проводячи публічні закупівлі, закликала громади керівниця Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області Тетяна Велько під час засідання колегії Департаменту фінансів ОВА.

Минулоріч аудитори області провели перевірку в 6 територіальних громадах області. У кожній виявили порушення у сфері закупівель.

– Ми всі зараз живемо в умовах війни і маємо розуміти, що пріоритетно фінансувати, а що почекає іншого часу, – наголосила Тетяна Велько. – Дохідна частина місцевих бюджетів – той ресурс, за рахунок якого маємо працювати, розвиватися, а ще – підтримувати військо і вимушених переселенців. Він вичерпний, тож треба розпоряджатися ним раціонально. 

У законодавчих документах чітко прописана процедура, за якою необхідно проводити публічні закупівлі бюджетним коштом. 

– Моніторинг – це превентивний захід, яки дає можливість вчасно виправити помилки або ж скасувати торги, – додала Тетяна Велько. – Наведу приклад: минулого року ми провели моніторинг закупівель у 26 територіальних громадах і тамтешніх комунальних підприємств, у 25 – виявили порушення. Наголошу, що кожен факт порушень або неправомірного витрачання коштів громади так чи інакше буде виявлений. 

Державні аудитори працюють спільно з робочою групою «Прозорість та підзвітність», яка діє при ОВА. У межах її діяльності здійснюють моніторинг закупівель, які проводять у громадах.

Стрічка новин