Керівник обласного Управління Держгеокадастру розповів про реформування (відео)
В Україні відновило роботу Міністерство аграрної політики та продовольства України, а Держгеокадастр переходить у його підпорядкування. Відповідно розпочате реформування територіальних підрозділів Держгеокадастрів. Детально про хід земельної реформи розповів начальник головного Управління Держгеокадастру у Черкаській області Ігор Віштак.
Ігор Віштак поінформував громади області про структурні зміни в районах:
- На сьогодні Держгеокадастр реформується із розпорядчої у сервісну службу. Однак функція контролю за використанням та охороною земель залишається за Держгеокадастром. У районах Черкащини відділи кадастру ліквідовуються. Однак важливо, що в районах залишається вагомий фонд паперової документації. Тому попередньо є рішення залишити по 3 земельних спеціаліста в районах за старим адмінустроєм. А в новоутворених районах – по 5 фахівців. Також по області будуть працювати 25 інспекторів відділу контролю за використанням та охороною земель. Тому у територіальних громадах мають бути створені або ж доукомплектовані відповідні земельні відділи, – наголошує Ігор Віштак.
За його словами, земельна реформа – одна із найважливіших для аграрної країни. Вона передбачає:
- децентралізацію — державні землі переходять у повноцінне розпорядження громад;
- дерегуляція землеустрою — спрощення та поліпшення процедур у сфері земельних відносин;
- поступове відкриття ринку землі та провадження переважного права — у орендаря з’явиться переважне право на придбання земельних ділянок;
- просторове планування — комплексне планування територій громад та створення умов для інвестицій;
- прозорість системи — забезпечення публічності та відкритості інформації про землю та ресурси;
- електронні земельні торги — чесний та відкритий спосіб торгів на аукціонах;
- подолання корупції та земельного рейдерства.
Разом із тим розмежувати остаточно повноваження між органами місцевого самоврядування та Держгеокадастром має законопроєкт № 2194. Документ удосконалює систему управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Він передбачає передачу державних сільгоспземель у комунальну власність, а функцій контролю в земельній сфері — місцевим органам влади. Водночас проєкт № 2194 спрямований на дерегуляцію землеустрою та усунення корупційних ризиків у земельній сфері.
-
21:02Планую побувати в кожному районі, – Олександр Скічко з робочим візитом відвідів Уманщину
Очільник області Олександр Скічко нині відвідав Уманщину. Тут побував на декількох об'єктах. За підсумками окреслив найближчі плани з розвитку району та додав, що за найближчі…
21:02 -
15:35Уманські студенти серед переможців Міжнародного музичного конкурсу
Міжнародний конкурс «Golden Talents of Madrid 2021» (онлайн-формат) відбувся 11 лютого в Мадриді. В ньому активну участь взяли студенти та викладачі відділу народних інструментів Уманського…
15:35 -
15:22У вихідні на Черкащині прогнозують похолодання
У вихіднІ погоду Черкащини формуватимуть холодна частина циклону «Erick» з центром над Середньою Волгою та малоактивний атмосферний фронт. Тож на Черкащині синоптики прогнозують похолодання з…
15:22 -
15:01Таким чином формується імуновідповідь, – Наталія Гармаш про реакцію на вакцину
Усі процеси вакцинації, що стартували днями в області, проводились згідно з нормативними документами МОЗУ. Мова, насамперед, про наказ №2070 щодо того, як правильно провести вакцинацію…
15:01 -
14:57СБУ заблокувала багатомільйонну схему незаконного відшкодування ПДВ
Служба безпеки України викрила міжрегіональне угруповання, яке організувало протиправний механізм відшкодування з бюджету податку на додану вартість (ПДВ). Оборудка дозволила ділкам отримати відшкодування з державного…
14:57 -
14:51«Всі медики одужали», – Олександр Дудник про випадки реакції на щеплення проти ковіду
За перші два дні вакцинації в обласні лікарні щепили 170 медиків. У 6 з них зафіксували реакцію на препарат. Нині всі лікарі одужали та почувають…
14:51 -
14:34Вакцинація від коронавірусу – лише добровільна, – Лариса Кошова (фото, відео)
На сьогодні триває процес вакцинації в Черкаській міський інфекційній лікарні, за третій день привили 70 осіб. Всього ж від початку процесу вакцинації щепили на Черкащині…
14:34 -
12:18У Черкасах замайорів прапор у підтримку кримчанам
26 лютого в Україні відзначають день спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. З цієї нагоди сьогодні підняли кримськотатарський прапор поряд із Державним Прапором…
12:18 -
12:00Усі вакциновані вже не мають симптомів побічної дії, – лікарка-імунолог
На Черкащині триває процес вакцинації, область - лідер проведення імунопрофілактики: за 2 доби медикам провели 170 вакцинувань. Також зафіксовано 6 повідомлень про несприятливі події після…
12:00 -
11:34Як вакцинуватимуть проти COVIDу на Черкащині розповіли в ОДА
https://youtu.be/B-NFblaz-_4 В обласі готові вакцинувати майже 8 тисяч медиків. Вони належать до цільової групи. Натепер отримали щеплення 170 з них. Кожен з них дав згоду…
11:34 -
10:58Черкаські аудитори у січні забезпечили відшкодування 2,2 млн грн втрат
Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області у січні провели 5 ревізій. Завдяки перевіркам виявили порушень законодавства, що призвели до втрат фінансових та матеріальних…
10:58 -
10:4326 лютого – день спротиву російській окупації Криму
26 лютого 2014 року став переламним в історії Криму. Саме в цей день під стінами кримського парламенту відбувся багатотисячний мітинг кримських татар і проукраїнських активістів…
10:43