Із 20 в 4: в області триває процес реорганізації РДА

Процес реорганізації адміністрацій в ході децентралізаційної реформи триває. Законодавчі норми щодо функціонування сформованих 4 районів Черкащини, а також роботи районних адміністрацій обговорили на черговому засіданні в ОДА. Його провів заступник очільника області Роман Карманнік за участі структурних підрозділів ОДА, територіальних органів міністерств, а також керівників районів.

Нагадаємо, в Черкаській області ліквідовано 16 районів та створено 4 укрупнені – відповідно до Постанови ВРУ 807-IX від 17.07.2020 «Про утворення та ліквідацію районів». У складі теперішніх (Черкаський, Звенигородський, Уманський і Золотоніський райони) – 66 об’єднаних територіальних громад. У той же час, згідно з рішенням КМУ, у зв’язку з ліквідацією районів, з 16 грудня 2020 року здійснюється реорганізація РДА.

Під час засідання в обласній адміністрації керівники низки обласних структур надавали роз’яснення щодо системи заходів, необхідних для реорганізації райдержадміністрацій.

За словами Романа Карманніка, в області нині утворено 16 комісій з реорганізації РДА, що припиняються, затверджені їхні очільники та склад.

– У цілому обласна державна адміністрація координує процес реорганізації РДА. Водночас сформовані комісії – відповідальні за реєстрацію створених РДА та реорганізацію попередніх. Йдеться і про передачу майна та повноважень, фінансову звітність, звільнення та переведення працівників. Важливо, аби цей процес відбувався відповідно до законодавчих норм злагоджено та відповідально. Обласна ж адміністрація спільно з профільними службами готова допомагати з усіх питань, – зауважив пан Роман.

У ході наради обговорили питання прав та обов’язків районних адміністрацій, процесу передачі майна, подальшого переведення чи звільнення працівників РДА та ін.