Із 10 грудня діятиме перший етап обмежень на обіг пластикових пакетів: які зміни очікувати українцям
Вже з 10 грудня вводиться в дію Закон № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». А саме починає діяти перший етап обмежень.
Зокрема, у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Окрім, біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду. До порушників цієї вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції.
Мета такого рішення – запобігти утворенню пластикових відходів. Адже, коли ми менше використовуємо пакети, то менше продукуємо сміття, яке потім опиниться на звалищі, а отже у довкіллі.
Про зміни, які запроваджуються в Україні розповів в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у програмі одного з телеканалів.
«Обмеження обігу пластикових пакетів на території України – це у першу чергу, про запобігання утворенню відходів. Використання пластикових пакетів стане зваженим, а українці поступово звикнуть брати пакети лише за реальною потребою. А отже менше продукуватиметься сміття, яке потім опиниться на звалищі, потрапить у довкілля. Практика, яка наразі запроваджується в Україні, не є новою. За аналогічними правилами живуть європейці, подібні обмеження встановили десятки країн світу. І ми також рухаємося цивілізованим шляхом», – відзначив Руслан Стрілець.
За його словами, у Туреччині лише за перший рік заборони пластикових пакетів, їх використання зменшилось на 75%. Це дозволило заощадити 150 тисяч тонн пластику. В Ірландії після введення податку лише за перший рік попит на пластикові пакети знизився на 90%.
Насправді не існує безкоштовних пакетів. Ціна за пакети, які нібито, можна взяти безкоштовно, закладається у вартість середнього чеку. Тож берете ви пакети в магазині чи ні, ви все одно за них сплачуєте. Відтепер будемо платити лише за те, що використовуємо.
«Для себе я порахував, що використання екоторбинки це дешевше, ніж щоразу купувати пластиковий пакет. Це економічно вигідніше. Давайте не забувати також про те, що альтернатива такому пластику, це не тільки екоторбинка, але й біорозкладний пакет. Він розкладається від 1 до 4 місяців та абсолютно не шкодить довкіллю. Це також альтернатива, яка дозволить лайтово відмовитися від звички купувати шкідливі пластикові пакети», – розповів Руслан Стрілець.
В.о. Міністра також поінформував, що наступним кроком для України має стати обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання.
-
16:34Благодійникам відтепер необов’язково реєструватися на соціальній платформі єДопомога, щоб допомагати онлайн
Відсьогодні стало ще зручніше та швидше допомогти онлайн усім, хто цього потребує. Благодійник може самостійно вирішувати: допомогти одразу чи після реєстрації. Щоб допомогти онлайн з…
16:34 -
15:55Володимир Зеленський під час онлайн-участі в саміті лідерів «Групи семи» окреслив основні напрямки взаємодії України та G7
Президент України Володимир Зеленський взяв участь у режимі відеоконференції в засіданні саміту лідерів «Групи семи», який триває в Німеччині. Він подякував державам «Великої сімки» за…
15:55 -
15:42Тиждень пекельної спеки прогнозують в області
Причиною спекотної погоди на Черкащині впродовж цього тижня стане високий теплий антициклон. В умовах малохмарної погоди та великої тривалості дня повітря добре прогріватиметься. Максимальна температура…
15:42 -
14:46Гарячі лінії Уряду допомагають. МОЗ
У Міністерстві охорони здоров’я наразі функціонують 3 гарячих лінії, на які можуть звертатися громадяни, щоб отримати інформацію з актуальних питань. Цілодобовий контакт-центр МОЗ - 0…
14:46 -
12:24Інвестиції у перемогу: на Черкащині будують унікальне підприємство
https://youtu.be/cGEPrv_2rVo Завод з виробництва круп будують на Черкащині. Технологічно унікальне, воно працюватиме як на внутрішній ринок, так і на експорт. Побував на будівництві начальник Черкаської…
12:24 -
11:59Шість безоплатних досліджень для раннього виявлення онкології
В Україні щороку близько 140 тисяч українців дізнаються про онкодіагноз. Тому рання діагностика онкозахворювань залишається пріоритетним напрямком Програми медичних гарантій (ПМГ). В успішному лікуванні онкологічних…
11:59 -
11:03На Черкащині СБУ припинила пропагандистську діяльність ще 4 –х прибічників воєнної агресії рф
Служба безпеки України продовжує викривати прибічників збройної агресії російської федерації. Цього разу, припинено діяльність 4-х проросійських пропагандистів у Черкаському районі, інформують в Управлінні СБ України…
11:03 -
10:17Ігор Табурець про обмеження руху дорогою Н-16 на Черкащині
На Черкащині діють обмеження руху на автодорозі Н-16. Зокрема черкаською дамбою. Про це інформує начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець. - Через черкаську дамбу…
10:17 -
09:46На Черкащині відбулись Холодноярівські вшанування
У Холодному Яру, що на Черкащині,вшанували героїв минулого та сьогодення. Пі час вшанувань очільник області Ігор Табурець закликав українців не забувати свої витоки. – Черкащина…
09:46 -
09:17Україна відзначатиме День молоді разом з усім світом
Цьогоріч вперше відзначатимемо День молоді в Україні разом з усім світом — 12 серпня. Про це інформують у Мінмолодьспорту. До 2022 року свято припадало на…
09:17 -
09:15Загальні бойові втрати противника станом на 27 червня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого до 27 червня орієнтовно склали: особового складу / personnel - близько/ about 35000 (+150) осіб ліквідовано / persons…
09:15 -
08:12Гарячі телефонні лінії Уряду допомагають. Нацполіція
Працівники Головного слідчого управління та Департаменту карного розшуку Нацполіції за безкоштовним багатоканальним номером 0800 21 21 51 цілодобово надають роз’яснення з питань, пов’язаних з: - розшуком безвісно зниклих громадян…
08:12