Індивідуально та доступно: на Черкащині втілюють соціальний «пілот»
Соціальні послуги онлайн і з індивідуальним підходом. П’ятнадцять територіальних громад Черкащини беруть участь у бета-тестуванні функціоналу електронного кейс-менеджменту з надання соціальних послуг.
Про переваги, недоліки та перспективи впровадження цього проєкту від Міністерства соціальної політики України на Черкащині йшлося на зустрічі із працівниками соцсфери області. Як зауважила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко, область уже має низку напрацювань.
– Перехід соціальних послуг в онлайн – це справді вимога часу, яку ми, щоправда, втілюємо із запізненням, – зауважила вона. – Для країни у війні навантаження на соціальну галузь – надвелике, адже наші громадяни заслуговують на якісний соціальний супровід. Майже кожна родина України сьогодні потерпає від наслідків війни. Сім’ї загиблих, зниклих безвісти, ветеранів, люди похилого віку, підопічні будинків-інтернатів, ВПО – всі наші люди потребують соціальної підтримки.
Загалом взялися тестувати електронний кейс-менеджмент громади у чотирьох областях: Черкаській, Полтавській, Дніпропетровській і Вінницькій. Тестують функції впродовж 3-х місяців.
Нині на Черкащині триває реєстрація отримувачів соціальних послуг. Також можна в електронному форматі подати заяву на одну або декілька соціальних послуг, відстежувати статус свого звернення, планувати розподіл навантаження між працівниками та подавати звітність в е-форм.
– Соціальні послуги мають бути доступними, а їхнє отримання – зрозумілим і простим. – наголосила Наталія Кравченко. – Опрацьовуємо механізм цифровізації соціальних послуг та впровадження електронного кейс-менедженту, адже розуміємо перспективність цього. По кожному громадянину має бути своєрідний кейс, де зібрані його запити, щоб розуміти й аналізувати потреби, а надалі, згідно з ними, формувати місцеві програми відповідно до реальних запитів. Ми працюємо спільно на результат.
Кейс-менеджмент – це системний підхід до управління випадком громадянина із використання комп’ютерних процесів на всіх етапах. Він передбачає визначення проблеми особи, розробка плану дій для її вирішення, координація ресурсів і послуг для досягнення мети, а також відстеження та оцінка результатів. Надалі в єдиному електронному захищеному форматі зберігається вся інформація про клієнтів, їхні потреби, плани та результати.
Функціонал електронного кейс-менеджменту реалізовують за підтримки міжнародних партнерів. Зокрема, технічної – від Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP), експертної – від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та методологічної – від Програми розвитку ООН (UNDP).
-
11:49Ігор Табурець про ситуацію в області на 22 грудня
У ніч на неділю ворог атакував країну понад сотнею ударних БПЛА. Повітряні цілі фіксували і в небі над Черкащині. В області працювали сили та засоби…
11:49 -
09:53Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 21 грудня
З вечора п'ятниці ворог не давав спокою захисникам неба Черкащини. За попередніми даними, в межах області вони знищили 4 "шахеди". Про це повідомив начальник ОВА…
09:53 -
16:59На Черкащині відкрили обласний «Ветеран ПРО»
Простір для адаптації, розвитку, дружнього спілкування та навчання. Для українських захисників і захисниць, які повернулися з фронту, їхніх близьких. На Черкащині запрацював обласний осередок «Ветеран…
16:59 -
16:13Понад 590 тисячам українських дітей спрямовано фінансову допомогу “Тепла зима”
У межах програми “Зимова підтримка”, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським, Міністерство соціальної політики запровадило нову виплату “Тепла зима” для вразливих категорій українців. Станом на 20…
16:13 -
15:59Направлення на ВЛК можна буде отримати через Резерв+ без потреби йти до ТЦК
Військовозобовʼязані зможуть отримати електронне направлення на проходження ВЛК через застосунок Резерв+ без необхідності відвідувати територіальні центри комплектування. Відповідний механізм Міністерство оборони планує напрацювати до кінця…
15:59 -
15:11З нового року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту»
З 1 січня 2025 року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту». Це важливий крок для поліпшення якості дошкільної освіти в Україні. Нововведення стосується багатьох…
15:11 -
14:12Діалог із молоддю: як розвивати студентське самоврядування
Участь у грантових проєктах, розвиток студентського самоврядування та волонтерська діяльність. Про такі ініціативи йшлося під час зустрічей молоді на Уманщині. Заступник начальника Черкаської ОВА Олександр…
14:12 -
13:56Масштабна кібератака на держреєстри України: Мін’юст призупинив роботу систем
Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина разом з т.в.о. керівника Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Володимиром Карастельовим…
13:56 -
13:25Бути в безпеці: в ОВА напрацьовують рішення для удосконалення системи оповіщення про тривогу
Удосконалення оповіщення населення про повітряні тривоги через офіційні інформаційні канали стало пріоритетною темою робочої наради під головуванням заступника начальника Черкаської обласної військової адміністрації Сергія Свєрчкова…
13:25 -
12:57«Діалог влади та бізнесу» на Черкащині: нові ринки та інструменти підтримки бізнесу
На десятій онлайн-зустрічі підприємців, що відбулась в ОВА в межах комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу», обговорили доступ до фінансування та вихід регіонального підприємництва на…
12:57 -
12:34Ігор Табурець про сесію обласної ради (ПРЯМА МОВА)
Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець про результати сесії обласної ради: Сесія обласної ради. Через брак кворуму так і не розпочалась. Хочу ще раз перепросити в…
12:34 -
12:00Загальнонаціональне опитування: найвищий рівень довіри в суспільстві — до військових, які зараз воюють
95 % опитаних українців зазначають, що довіряють та скоріше довіряють військовим ЗСУ, які служать на передовій, 96 % — ветеранам АТО, які зараз знову воюють.…
12:00