Індивідуально та доступно: на Черкащині втілюють соціальний «пілот»
Соціальні послуги онлайн і з індивідуальним підходом. П’ятнадцять територіальних громад Черкащини беруть участь у бета-тестуванні функціоналу електронного кейс-менеджменту з надання соціальних послуг.
Про переваги, недоліки та перспективи впровадження цього проєкту від Міністерства соціальної політики України на Черкащині йшлося на зустрічі із працівниками соцсфери області. Як зауважила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко, область уже має низку напрацювань.
– Перехід соціальних послуг в онлайн – це справді вимога часу, яку ми, щоправда, втілюємо із запізненням, – зауважила вона. – Для країни у війні навантаження на соціальну галузь – надвелике, адже наші громадяни заслуговують на якісний соціальний супровід. Майже кожна родина України сьогодні потерпає від наслідків війни. Сім’ї загиблих, зниклих безвісти, ветеранів, люди похилого віку, підопічні будинків-інтернатів, ВПО – всі наші люди потребують соціальної підтримки.
Загалом взялися тестувати електронний кейс-менеджмент громади у чотирьох областях: Черкаській, Полтавській, Дніпропетровській і Вінницькій. Тестують функції впродовж 3-х місяців.
Нині на Черкащині триває реєстрація отримувачів соціальних послуг. Також можна в електронному форматі подати заяву на одну або декілька соціальних послуг, відстежувати статус свого звернення, планувати розподіл навантаження між працівниками та подавати звітність в е-форм.
– Соціальні послуги мають бути доступними, а їхнє отримання – зрозумілим і простим. – наголосила Наталія Кравченко. – Опрацьовуємо механізм цифровізації соціальних послуг та впровадження електронного кейс-менедженту, адже розуміємо перспективність цього. По кожному громадянину має бути своєрідний кейс, де зібрані його запити, щоб розуміти й аналізувати потреби, а надалі, згідно з ними, формувати місцеві програми відповідно до реальних запитів. Ми працюємо спільно на результат.
Кейс-менеджмент – це системний підхід до управління випадком громадянина із використання комп’ютерних процесів на всіх етапах. Він передбачає визначення проблеми особи, розробка плану дій для її вирішення, координація ресурсів і послуг для досягнення мети, а також відстеження та оцінка результатів. Надалі в єдиному електронному захищеному форматі зберігається вся інформація про клієнтів, їхні потреби, плани та результати.
Функціонал електронного кейс-менеджменту реалізовують за підтримки міжнародних партнерів. Зокрема, технічної – від Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP), експертної – від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та методологічної – від Програми розвитку ООН (UNDP).
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15