ІІ Регіональний ветеранський форум: взаємодія бізнесу з ветеранами та ветеранками
Програми з підтримки ветеранського підприємництва, працевлаштування захисників, адаптація через бізнес-проєкти. Ці питання обговорили учасники панельної дискусії “Бізнес дякує за службу! Готовий до співпраці” під час ІІ Регіонального ветеранського форуму, який відбувся 19 грудня в Черкасах.
У другій панельній дискусії форуму взяли участь в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Ніна Роговець, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, директор департаменту корпоративної соціальної відповідальності “МХП” Павло Мороз, засновник ТОВ “Укравіт Сайенс Парк” Віталій Ільченко, депутат Черкаської міської ради та підприємець Нарек Казарян, директор Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Джур і ветеранка, підприємиця Олена Стебліна. Модерував дискусію голова Асоціації підприємців-ветеранів АТО Сергій Позняк.
Український ветеранський фонд працює над створенням нових можливостей для ветеранів, які хочуть розпочати власну справу. Про це розповіла виконувачка обов’язків виконавчого директора фонду Ніна Роговець.
– Ми постійно проводимо соціологічні дослідження, щоб дізнатися, чим займалися ветерани до служби, які їхні потреби зараз і що вони планують робити далі, – зазначила вона. – 63% опитаних хочуть розпочати власну справу, і ми вже підтримали понад 150 ветеранських бізнесів, створивши 700 робочих місць.
У 2025 році в Черкасах планують розширення програм із підтримки ветеранів та їхніх родин, щоб вони мали більше ресурсів для реалізації своїх ідей. Про такі ініціативи розповів міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
– З 2019 року в Черкасах діють ветеранські активності, такі як Ambros HUB та Будинок ветеранів імені Євгена Подолянчука, – наголосив міський голова Черкас. – Це простори, де ветерани можуть отримати консультації, соціально-психологічну допомогу та брати участь у навчаннях і тренінгах. У Черкасах також працює проєкт “Адмінсервіс. Ветеран” за принципом єдиного вікна. Завдяки цій ініціативі захисники можуть швидко отримати необхідні адміністративні послуги.
Директор департаменту корпоративної соціальної відповідальності “МХП” Павло Мороз презентував програму “МХП Поруч”. Вона передбачає комплексну підтримку. Йдеться про індивідуальний супровід, консультації, а також цілодобову гарячу лінію для вирішення нагальних питань ветеранів і їхніх родин.
– Ми вважаємо, що ветерани – це провідна рушійна сила економіки, і наша мета – допомогти їм стати економічно незалежними, – наголосив Павло Мороз.
Засновник ТОВ “Укравіт Сайенс Парк” Віталій Ільченко закликав підприємства дотримуватися принципів інклюзивності та забезпечувати ветеранам гідні умови праці.
– Кожне підприємство має зробити все, щоб ветерани почувалися потрібними. – зазначив він. – Ми прагнемо створити індустріальний парк, де ветерани зможуть розпочати власний бізнес.
Депутат Черкаської міської ради та підприємець Нарек Казарян поділився досвідом менторства для ветеранів.
– Мої двері завжди відкриті для ветеранів, – підкреслив він. – Ми працюємо над тим, щоб забезпечити найкращі умови для їхнього працевлаштування і розвитку власних ідей. Одним із таких прикладів взаємодії є підписаний сьогодні меморандум із ветераном Вадимом Мазніченком. Ним ми офіційно означили нашу взаємодію. Очікую, що це не останній такий приклад.
Директор Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Джур представив можливості для ветеранів із працевлаштування та започаткування власного бізнесу. Одним із вдалих прикладів є кейс Олени Стебліної, яка, будучи військовою, звільненою в запас, змогла перетворити своє хобі — випічку тортів — на успішну справу. Завдяки грантовій програмі та підтримці Служби зайнятості вона отримала 500 тис. грн і відкрила власний бізнес.
Учасники форуму підкреслили, що підтримка ветеранів у бізнесі та їхня адаптація є ключовими для розвитку громад і економіки країни.
Нагадаємо, очільник Черкащини Ігор Табурець підбив проміжні підсумки впровадження ветеранської політики в області під час свого виступу на ІІ Регіональному ветеранському форумі. На першій панельній дискусії було обговорено готовність громад до повернення захисників, нові програми для підтримки ветеранів, їхня соціалізація та реінтеграція.
-
16:36Нова система оцінювання: експертні команди розглянули понад 14 тисяч справ
Впровадження нової системи експертних команд оцінювання повсякденного функціонування стало важливим кроком у створенні прозорої та людиноорієнтованої моделі оцінювання функціонування людей. Вона спрямована на мінімізацію бюрократії…
16:36 -
15:44Ігор Табурець про сесію обласної ради (ПРЯМА МОВА)
Сесія обласної ради. З емоціями і не завжди конструктивом, усе ж засідання нарешті відбулось. Передовсім дякую депутатам за кожне виважене «рішення ухвалено». Зокрема, за програми,…
15:44 -
14:32Три нових договори міжмуніципального співробітництва уклали на Черкащині
Територіальні громади області продовжують налагоджувати міжмуніципальне співробітництво. З початку року ще три нових співробітництва започаткували на Черкащині між громадами. Про це інформують у департаменті регіонального…
14:32 -
14:01Власна справа: 15 000 українців зможуть взяти гранти на розвиток свого бізнесу у 2025 році
Ще 93 українці стали переможцями програми «Власна Cправа» за підсумками двадцять шостої, фінальної у 2024 році, хвилі. Вони отримають гранти на старт або розширення бізнесу…
14:01 -
13:28Підприємці отримали 43 298 кредитів на 138,4 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі, з них у 2024 – 10 323 кредити на 35,5 млрд грн
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 298…
13:28 -
13:08Незабаром у Дії з’являться нові електронні послуги для ветеранів та родин загиблих
Відсьогодні Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України розпочали бета-тестування електронної послуги з отримання через Портал Дія статусів: особи з інвалідністю…
13:08 -
13:01“Зимова єПідтримка” через Укрпошту: хто може подати заявку на допомогу до кінця лютого 2025 року
Уряд вніс зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 р. № 952, розширивши список категорій громадян, які можуть отримати допомогу від держави…
13:01 -
10:58Діалог влади та бізнесу: легалізація праці та електронні послуги
Регіональна платформа “Діалог влади та бізнесу” продовжує роботу в Черкаській ОВА. Цього разу основними темами обговорення стали легалізація зайнятості та можливості електронних сервісів Пенсійного фонду…
10:58 -
10:27На Черкащині презентували маршрути послуг ментального здоров’я
Єдина екосистема – доступні послуги. У 7 пілотних територіальних громадах Черкащини представили «Маршрути послуг з ментального здоров’я у громаді». Такий інструмент з наближення послуг ментального…
10:27 -
10:16Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель триває в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, моніторять на Черкащині. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 17 січня по…
10:16 -
09:54Січнева аномалія: синоптики прогнозують плюсову температуру
Синоптична ситуація без суттєвих змін, а тому робочий тиждень на Черкащині завершується вологою та аномально теплою погодою із середньодобовою температурою 1º тепла, що вище середніх…
09:54 -
09:20Ветеранський спорт: Учасники вже отримують 1 500 грн на Дія.Картку
Перші 25 000 ветеранів й ветеранок, які успішно доєдналися до програми Мінветеранів, вже отримують по 1 500 грн на перший квартал на заняття спортом. Чому…
09:20