Ігор Табурець про результати засідання Конгресу місцевих та регіональних влад

Ключова тема – енергетика. Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець долучився до засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад під головуванням Президента України Володимира Зеленського.

–  Через постійні ворожі обстріли інфраструктури ситуація в енергосистемі вкрай важка, – зауважив очільник області. – Це відчувають усі без винятку регіони. Тож акцент на дієвих і практичних рішеннях для енергетичної стійкості.

Зокрема, Уряд презентував низку державних інструментів для населення та бізнесу. Частина з них уже працює, інші – стануть доступні невдовзі. Йдеться про безвідсоткові кредити для громадян на сонячні панелі та вітрові установки; кредити «5-7-9» для малого та середнього бізнесу на встановлення газових електрогенераційних установок; кредитування великого бізнесу на 5-7 років під 14-16% для розбудови альтернативної генерації; звільнення енергообладнання від ввізного мита та ПДВ.

– Беремо в роботу нові ініціативи та враховуємо, готуючи Черкащину до опалювального сезону, – підсумував Ігор Табурець. – Лише співпраця держави, громад і бізнесу дасть відчутний результат.

Президент наголосив, що Уряд отримав завдання розробити пакет рішень, щоб забезпечити реальну можливість для громадян та бізнесу отримати енергію попри російський терор.