Гендерна рівність – це про рівні можливості для всіх – Олена Зеленська
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у практичній конференції «Імплементація Стратегії гендерної рівності в освіті до 2030 року: рух уперед», що відбулася в Києві. Захід було присвячено оцінці та підсиленню впровадження Стратегії гендерної рівності в освіті в Україні.
Конференцію провели за участю Міністерства освіти і науки України, Офісу віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Офісу Апарату урядової уповноваженої з питань гендерної політики за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні та Посольства Швеції. На захід також були запрошені освітяни і освітянки, зокрема керівництво обласних і міських департаментів / управлінь освіти і науки, представники й представниці громадських, міжнародних та донорських організацій.
Практична конференція мала на меті насамперед перегляд і підсилення прогресу в імплементації Стратегії за допомогою презентації національних перспективних гендерно чутливих освітніх практик та зарубіжного релевантного досвіду, а також шляхом прямого діалогу з владою та освітніми інфлюенсерами / інфлюенсерками.
«Мусимо констатувати: в нашому суспільстві ще досі не дуже добре розібралися, що таке гендер і чому гендерна рівність важлива для всіх. Про цей наш захід люди можуть сказати: це, мовляв, щось про жінок. Але ми маємо завжди терпляче виправляти: ні, це не лише про жінок. Це про нас. Усіх нас. Про кожну людину. Про ваших синів і доньок. Їхнє майбутнє. Бо це про рівність узагалі. Рівність у можливостях і самореалізації. Без примусу», – наголосила Олена Зеленська.
«З урахуванням того, що питання гендеру все ще гаряче дискутується в нашому суспільстві, ми як міністерство вирішили на власному прикладі показати, що гендерна рівність – це не про гасла, а про необхідну політику та важливі практичні кроки. Ці кроки роблять нашу освіту доступнішою, сучаснішою – кроки, які забезпечать рівні можливості та максимальний розвиток для всіх учасників освітнього процесу – від учнівства до викладацького складу та керівництва навчальних закладів», – зазначив міністр освіти України Оксен Лісовий.
На конференції було презентовано досвід педагогічних працівників з усієї України в боротьбі за гендерну рівність.
Коментуючи виступи, перша леді зазначила, що це типові проблеми для українських закладів освіти.
«Усі ми, дорослі, пам’ятаємо, що на уроках праці дівчатка шили й готували, а хлопчики майстрували. Але завжди були хлопчики, які хотіли навчитися готувати, і завжди були дівчатка, яким хотілося взяти до рук не лише кухонне приладдя. Адже це і цікаво, і в житті корисно. Але це було недоступно роками. І ось тут видно, як школа впливає не лише на знання, а й на все життя», – сказала Олена Зеленська.
За словами першої леді, перед українською освітою через російське вторгнення постають усе нові питання щодо збереження рівності.
«Ось чому наша розмова сьогодні така важлива. Бо це проблема навіть не законодавча. Вона світоглядна», – переконана Олена Зеленська.
Перша леді висловила подяку всім освітянкам і освітянам, які попри вороже вторгнення продовжують навчати дітей і молодь.
«Щиро вдячна вам, шановні педагоги, вчительки і вчителі, викладачі й викладачки. Кожному й кожній. Ви вже стільки здолали, стільки опанували, що рівний підхід до ваших учнів і учениць, надання їм рівних можливостей – це те, із чим ви точно впораєтеся. У нас є шанс виростити покоління людей, впевнених у своїх силах. І свідомих, що їм усе до снаги, незалежно від статі, діагнозів чи випробувань, яких вони зазнали в житті», – сказала Олена Зеленська.
«UNFPA підтримує просування гендерної рівності в освіті у співпраці з урядом, міжнародними партнерами та громадянським суспільством. Упровадження Стратегії – це значне досягнення для всіх нас. Щоб подолати виклики та використати можливості, ми маємо зосередитися на досягненні гендерної рівності, що є запорукою розвитку людського капіталу в Україні. Для цього важливо враховувати гендерні аспекти, які трансформують систему освіти, охоплюють збір гендерно чутливих даних, усунення гендерних упереджень та дискримінації серед освітянської, батьківської та учнівської спільнот», – розповів представник UNFPA в Україні Массімо Діана.
Конференція щодо імплементації Стратегії, а саме її поточних завдань і викликів у реалізації гендерної політики в сучасному освітньому полі, стала одним із кроків для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти, запобігання та протидії будь-якій дискримінації, впровадження практик інклюзивності як основи фундаментальних прав і пріоритетів у контексті євроінтеграції, а також для подолання наслідків воєнних дій і відбудови України.
-
14:32Ветеранський бізнес може безкоштовно розміщувати вакансії на Lobby X
Платформа з працевлаштування Lobby X пропонує 3 місяці безкоштовного розміщення вакансій для бізнесу, заснованого ветеранами. Скориставшись цією можливістю, роботодавці можуть знайти кваліфікованих та мотивованих працівників.…
14:32 -
14:21За час повномасштабної війни 9601 жінка отримала статус УБД
Про це повідомив в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун в інтерв'ю “Інтерфакс-Україна”. “На сьогодні 9601 жінка отримала статус учасника бойових дій. Це за час повномасштабного…
14:21 -
10:45Мінреінтеграції спільно з міжнародними партнерами реалізують три житлові проєкти, які забезпечать понад 3 тисячі квартир для ВПО
Їх обговорювали під час наради з питань житла для ВПО під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Зокрема, йшлося про проєкт із покращення житлових умов ВПО на…
10:45 -
10:08Родина для кожної дитини: в області розвивають послугу сімейного патронату
На Черкащині розвивають послугу сімейного патронату. Зокрема, масштабують реалізацію проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». За словами начальниці обласної Служби у справах дітей…
10:08 -
10:02Освітяни Черкащини опановують оновлений «Захист України»
Міністерство освіти і науки України продовжує оновлення предмета «Захист України». Нещодавно завершилася друга хвиля підготовки тренерів, які впроваджуватимуть нову програму та навчатимуть учителів. Цього разу…
10:02 -
09:54Як цифрові інструменти допомагають безоплатно отримати медичні послуги
Отримати послуги за програмою медичних гарантій (Далі – ПМГ) можна безоплатно – їхню вартість вже сплатила держава. Потрібно лише знайти найближчий медзаклад, який такі послуги…
09:54 -
08:59Загальні бойові втрати противника станом на 17 липня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 17 липня 2024 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 562510 (+1110) осіб /…
08:59 -
08:50Звернення Президента
https://youtu.be/W0wPhjIjhvc Дорогі українці, українки! Коротко про цей день. Провів сьогодні Ставку, а також говорив із Головкомом Сирським, начальником Генштабу Баргилевичем, міністром оборони Умєровим, керівником ГУР…
08:50 -
17:39Збір ПДВ до державного бюджету – 371,3 млн грн
За підсумками роботи в червні 2024 року збір ПДВ до державного бюджету становить 371,3 млн грн, доведені показники доходів забезпечено на 109,9 %, додатково надійшло…
17:39 -
16:13Черкащани можуть позмагатися за премію Данила Нарбута
На Черкащині стартував прийом заявок на здобуття обласної премії Данила Нарбута. Про це інформують в управління культури та охорони культурної спадщини ОВА. Претенденти на здобуття…
16:13 -
16:11До 22 липня на Черкащині прогнозують надзвичайну пожежну небезпеку
Внаслідок відсутності ефективних дощів та тривалого періоду спеки, в природних екосистемах Черкащини з 28 червня утримується надзвичайний 5 клас пожежної небезпеки. Про це інформує Черкаський…
16:11 -
16:00Черкащина: сума задекларованого громадянами доходу перевищує 3,6 млрд грн
Станом на 1 липня до ГУ ДПС у Черкаській області громадянами подано понад 8,6 тисяч декларацій про майновий стан і доходи за 2023 рік. Загальна…
16:00