Фахівці «Центру допомоги учасникам АТО» забезпечують соціальну захищеність учасників бойових дій та їхніх родин

У другий рік війни на Сході України, у 2015 році, на базі Черкаського обласного контактного центру було створено відділ «Центр допомоги учасникам АТО». Відтоді це єдина в регіоні багатофункціональна структура, де учасники бойових дій, родини загиблих бійців, ветерани, особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть отримати вичерпну інформацію, консультацію та допомогу з усіх актуальних питань, зокрема, щодо надання статусу учасника АТО, отримання матеріальної допомоги чи житла, постановки на квартирну чергу, вирішити проблеми із наданням земельної ділянки, оформленням пільг та соціальних гарантій, владнати питання щодо необхідного лікування, реабілітації, працевлаштування, профосвіти, менторства тощо.

Також у разі потреби тут нададуть психологічну та юридичну підтримку, зорієнтують у вирішенні тої чи іншої нагальної проблеми. За необхідності скоординують дії волонтерів та громадських організацій, які надають допомогу учасникам АТО та їх сім’ям, посприяють в організації культурно-масових заходів патріотичного спрямування, що здійснюються на місцевому рівні.

Фахівці «Центру допомоги учасникам АТО» — це люди, які працюють за покликанням,  адже віч-на-віч зіткнулися з війною та її наслідками, добре знають проблеми побратимів та потреби їхніх родин.

Євгеній Анатолійович Одновол — начальник відділу; у 2014-2015 роках — командир відділення 90-го окремого аеромобільного батальйону, молодший сержант, захисник Донецького аеропорту («кіборг»), член Всеукраїнської громадської організації «Об’єднані війною. 90-ий батальйон»; нагороджений Орденом «За мужність» ІІІ ступеня, численними відзнаками Президента, Верховної Ради України, Збройних Сил України, Черкаської облдержадміністрації.

Олена Герасимівна Ложешнікова—фахівчиня відділу «Центр допомоги учасникам АТО», керівниця філії у місті Черкаси Громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО», членкиня Ради родин загиблих при Міністерстві ветеранів України; має почесну державну нагороду України — Орден княгині Ольги ІІІ ступеня.

Станіслав Юрійович Гончаренко — фахівець відділу «Центр допомоги учасникам АТО», учасник бойових дій, захисник ДАП, волонтер, нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту», відзнакою «Холодний Яр» Черкаської облдержадміністрації.

У тісній співпраці з іншими відділами Черкаського обласного контактного центру фахівці «Центру допомоги учасникам АТО» систематично вивчають та аналізують проблематику звернень від учасників бойових дій, ветеранів та членів їхніх сімей. Спільно з органами державної влади, громадськими об’єднаннями, благодійними фондами забезпечують реалізацію програм, орієнтованих на соціальну, професійну та гуманітарну адаптацію зазначеної категорії населення.

Відділ «Центр допомоги учасникам АТО» ЧОКЦ знаходиться за адресою:

м. Черкаси, бульв. Шевченка, 185, каб. 133, 135.Телефони: (0472) 31-90-27, 31-90-30. «Гаряча лінія» підтримки учасників АТО/ОСС та їхніх сімей: 0 800-508-876.

За інформацією Черкаського обласного контактного центру