Електронне бронювання військовозобовʼязаних: сервіс запрацював на порталі Дія
Один із найочікуваніших сервісів — електронне бронювання вже в Дії.
Відтепер керівники критично важливих підприємств і тих, які забезпечують потреби Сил оборони, можуть забронювати співробітників через портал Дія.
«Ключова мета запровадження бронювання через Дію — максимально пришвидшити процес, зробивши його автоматизованим й, наскільки це можливо, скоротити час очікування. Як показало попереднє тестування, забронювати працівника через Дію можна приблизно за годину. Вся необхідна інформація буде доступною в керівника в його електронному кабінеті. Для працівника, який отримав бронювання, інформація оновиться в його застосунку Резерв+. Ті, хто хоче отримати паперову версію підтвердження бронювання, також матиме таку можливість», — розповіла Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Сервіс прискорює процес бронювання до години, усуває людський фактор та зменшує навантаження на працівників міністерств. Раніше інформація щодо бронювання військовозобовʼязаних українців перевірялась вручну, іноді це тривало тижнями.
Як працює бронювання на порталі Дія:
- Керівник компанії на порталі Дія подає списки військовозобов’язаних співробітників на бронювання та засвідчує заяву електронним підписом.
- Система автоматично перевірить, чи людина працевлаштована офіційно і чи є дані в реєстрі Оберіг.
- Дія надішле сповіщення керівнику про результат розгляду протягом доби.
Якщо рішення позитивне, інформація про бронювання співробітника зʼявляється в застосунку Резерв+. З цього моменту він вважається заброньованим. Згодом витяг про бронювання можна буде завантажити на порталі Дія й за потреби роздрукувати.
«Електронне бронювання через портал Дія доступне для підприємств та установ, які є критично важливими. Послуга працює в кілька кліків, а результату слід чекати не довше години. У цьому сервісі ми автоматизували всі процеси, які можна автоматизувати, щоб пришвидшити оформлення бронювання й не витрачати час на збір документів чи походи до держорганів. Цифровізація процесу усуває людський фактор, адже всі дані перевіряються автоматично, а керівник у режимі реального часу розуміє, кого забронювали, а кого ні і яка причина відмови», — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.
Перед запуском сервісу відбулося закрите бета-тестування, під час якого компанії забронювали 929 працівників.
«Раніше бронювання було доволі заплутаним. А через втрату даних доводилося подавати людей наново. Нова послуга без людського фактору на порталі Дія зробить бронювання швидким і прозорим. Результат автоматично відображатиметься в застосунку Резерв+», — зазначила заступник Міністра оборони Катерина Черногоренко.
Дивіться деталі процесу бронювання на порталі Дія у відео.
Послуга реалізується Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством оборони та Міністерством економіки за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
За інформацією Міністерства цифрової інтеграції України
-
16:01Оксана Компанієць про результати дослідження функціонування державної мови в освітньому процесі
Питання дотримання мовного законодавства у школах вивчено в межах всеукраїнського моніторингу. Зокрема, і на Черкащині. Про його результати розповіла начальниця обласного управління Державної служби якості…
16:01 -
15:51Уряд розширив перелік об’єктів, яким гарантується пріоритетне електропостачання
Через російський терор та аномальну спеку в Україні фіксується постійний дефіцит генераційних потужностей, тому «Укренерго» змушене вдаватися до вимкнень споживачів. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис…
15:51 -
15:39Черкаські спортсмени готуються до участі у XVII літніх Паралімпійських іграх
Шестеро спортсменів Черкащини візьмуть участь у XVII літніх Паралімпійських іграх. Напередодні вони вибороли ліцензії. Зараз активно тренуються. Про це повідомив начальник регіонального центру з фізичної…
15:39 -
14:46У патрульній поліції розповіли про ситуацію з ДТП в області
Із початку року на Черкащині сталися 2218 дорожньо-транспортних пригод. Про це повідомив речник обласного управління патрульної поліції Олексій Драгун на брифінгу в медіацентрі ОВА. Серед…
14:46 -
13:55Олена Зеленська: Держава й суспільство мають втілювати безбар’єрність разом
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у засіданні Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при Міністерстві закордонних справ. На засіданні також були…
13:55 -
13:19Ситуація в енергосистемі станом на 18 липня
Сьогодні, 18 липня, температура в більшості регіонів - вище +30°С. З 8:00 діють чотири черги у Центральному, Північному і Дніпровському регіонах. Негода залишила без світла…
13:19 -
12:42Долучайтеся до нової ініціативи для українських стартапів Open Data Accelerator
Open Data Accelerator — це тримісячна акселераційна програма для українських стартапів, які розробляють технологічні рішення на основі відкритих даних. Щонайменше 5 стартапів-переможців отримають фінансування із…
12:42 -
11:09Електронне бронювання військовозобовʼязаних: сервіс запрацював на порталі Дія
Один із найочікуваніших сервісів — електронне бронювання вже в Дії. Відтепер керівники критично важливих підприємств і тих, які забезпечують потреби Сил оборони, можуть забронювати співробітників…
11:09 -
08:33Загальні бойові втрати противника станом на 18 липня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 18 липня 2024 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 563640 (+1130) осіб /…
08:33 -
07:31В Україні працюють над покращенням мобільного зв’язку під час відключень електроенергії
Національним центром оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) видано рішення, спрямоване на покращення якості надання послуг мобільного зв'язку та доступу до мережі Інтернет в умовах планового,…
07:31 -
07:25Звернення Президента
https://youtu.be/iHJIQgIqeMQ?si=h1ROWSBFJUMAKVM5 Дорогі українці, українки! Сьогодні вже десяті роковини від того дня, коли російські окупанти знищили в українському небі пасажирський літак – рейс MH17. Малайзійський «боїнг»,…
07:25 -
20:08Потужна область – це сильні громади з конкретними менеджерськими рішеннями, – Ігор Табурець
Понад 5,8 млн грн залученого фінансування на проєкти. Школа грантової майстерності для ветеранів. А також надання послуг понад 300 суб’єктам господарювання. Результати роботи за перше…
20:08