До 15 червня українські митці можуть взяти участь в конкурсі на отримання фінансової допомоги від фонду ЮНЕСКО

A picture taken on March 30, 2010 in Paris, shows the facade of the United Nations Educational Scientific and Cultural Organisation (UNESCO) headquarters in Paris. AFP PHOTO LOIC VENANCE / AFP PHOTO / LOIC VENANCE

Міжнародний фонд культурного розмаїття ЮНЕСКО оголосив конкурс проєктів на отримання фінансової допомоги. Роботи можуть фокусуватися на наскрізних (культурна політика або стратегія, авторське право тощо) та галузевих напрямках, як-от: аудіовізуальний сектор, дизайн, медіамистецтво, музика, перформативне та візуальне мистецтво, видавництво.

Максимальна сума фінансування — 100 000 доларів США. Період реалізації проєкту має складати 12 – 24 місяці. Заявку необхідно подати англійською чи французькою мовами до 15 червня 2024 року.

Заявниками можуть бути:

• державні органи/установи;

• неурядові громадські організації (неприбуткові громадські організації, що діють у сфері культури або супровідних галузях);

• міжнародні неурядові організації (неприбуткові громадські організації, що діють у сфері культури або супровідних галузях та зареєстровані в країнах-учасницях Конвенції про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження 2005 р.).

Проєкти, які отримують підтримку МФКР, стимулюють структурні зміни у суспільстві завдяки розробці політики та стратегій, що впливають на створення, виробництво, поширення та доступ до розмаїття культурних товарів. Вони можуть зміцнювати педагогічну та організаційну спроможності освітніх, професійно-технічних навчальних закладів у культурному та креативному секторах.

Водночас такі проєкти можуть сприяти розвитку креативних індустрій у цифровому середовищі, посилювати участь у культурному житті, зокрема через залучення вразливих груп до проведення заходів, а також впроваджувати політику гендерної рівності в культурному та креативному секторах.

Інформація про конкурс та аплікаційна форма доступна за посиланням.

Також можна ознайомитися з проєктами, які вже отримали фінансування.

Додаткова інформація доступна у відділі  взаємодії з міжнародними організаціями Міністерства культури та інформаційної політики України (тел. 234-04-33 або gmalinina@uk.net).

За інформацією МКІП України