Дев’ять громад Черкащини серед переможців конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку

Дев’ять громад Черкащини – Березняківська, Білозірська, Бужанська, Дмитрушківська, Іваньківська, Лип‛янська, Сагунівська, Степанківська, Червонослобідська – разом з Агенцією регіонального розвитку області перемогли у конкурсному відборі проектів регіонального розвитку. Загальна вартість проекту 6,5 млн грн, з яких 5 млн грн надійде з держбюджету, отриманих від Євросоюзу. Про це інформує директорка Агенції Любов Ропало.

Загалом відібрали 56 проєктів на загальну суму понад 535 млн грн, які будуть рекомендовані до фінансування у 2021 році. Відповідне рішення прийняла Конкурсна комісії з відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС.

Це вже другий конкурсний відбір проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС. У наступному році на реалізацію цих проєктів передбачено 551,6 млн грн.

«Цього року найбільше було подано проєктів регіонального розвитку щодо туризму та інноваційної економіки. Під час відбору експерти та конкурсна комісія звертали увагу, у першу чергу, на комплексність проєктів, їх соціально-економічний ефект для міст та регіонів, а також спроможність заявника підтримувати проєкт в подальшому», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, який є головою конкурсної комісії.

Серед ключових змін другого конкурсного відбору – збільшення програм регіонального розвитку з 5 до 7, а також розширено коло заявників. Цього року вперше змогли самостійно подавати заявки на участь у конкурсному відборі агенції регіонального розвитку та органи місцевого самоврядування, у тому числі, які є центрами новостворених громад.

Прийом документів на конкурсний відбір тривав з 3 вересня по 3 листопада 2020 року. Заявниками з усіх регіонів України було подано 739 проєктів на загальну суму 8,4 млрд грн.

Мінреігон звертає увагу, що протягом 10 днів від моменту прийняття рішення комісією заявники проєктів-переможців мають надати до Мінрегіону документи, зазначені у пункті 5 Порядку проведення конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС (крім заявки на участь) у паперовій формі на адресу: 03150, м. Київ, вул. Ділова, 24, оф. 909.

За ідентичність електронної та паперової форми комплекту документів проекту, що був поданий для здійснення конкурсного відбору, відповідає заявник проєкту.

У разі виникнення запитань просимо телефонувати за номером (044) 207-17-21.