Держави – учасниці конференції в Монреалі взяли на себе зобов’язання щодо повернення всіх полонених і депортованих українців
Комюніке відображає спільний комплекс принципів, якими учасники конференції керуватимуться надалі, засвідчує непохитну підтримку перемоги України та засуджує будь-яку країну, яка допомагає Росії здійснювати її агресію.
Зокрема, учасники конференції погодилися посилити співпрацю України з партнерами та міжнародними організаціями, щоб розв’язати гуманітарні питання та забезпечити дотримання Женевських конвенцій.
Один із найважливіших пунктів – пошук довірених країн-посередників для переговорів із РФ щодо повернення українських військових, цивільних і дітей додому. Також із допомогою посередників запропоновано створити механізми, які дадуть українцям у Росії змогу отримувати консульські послуги.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зазначив, що Україна отримала від цієї конференції конкретні результати, на які очікує багато українських сімей.
«У нас є відповідні зобов’язання. Ми створили мережу – це конкретні країни, які пообіцяли, що будуть предметно допомагати нам у справі повернення дітей», – розповів він на підсумковій пресконференції.
Андрій Сибіга також назвав надзвичайно важливим те, що міжнародна спільнота готова допомагати зі встановленням місцеперебування українських військовополонених.
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі наголосила, що Катар, Ватикан, Південно-Африканська Республіка, Литва та Об’єднані Арабські Емірати взяли на себе конкретні зобов’язання щодо повернення в Україну депортованих дітей і полонених.
«Хочу подякувати Катару, Ватикану та Південній Африці за те, що вони будуть посередниками у процесі переговорів щодо повернення дітей. Також хочу подякувати Катару та Литві за те, що вони будуть транзитними країнами для повернення цих дітей додому. Дякую Об’єднаним Арабським Еміратам за те, що вони залишаються посередниками у переговорах щодо обміну військовополоненими», – сказала Мелані Жолі.
Крім того, буде сформована група країн, яка співпрацюватиме з Україною для пошуку інформації про полонених українців, зокрема дітей, і надасть підтримку у зборі та верифікації даних.
Учасники конференції також зобов’язалися забезпечити підтримку України в реінтеграції повернених. Крім того, через стратегічні комунікаційні кампанії поширюватимуть інформацію про незаконне утримання та жорстоке поводження Росії з українськими цивільними та військовополоненими, депортацію та примусове переміщення дітей.
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде наголосив на важливості доступу представників міжнародних гуманітарних організацій до військовополонених українців та їхньої участі у поверненні депортованих дітей.
«Ми повинні показати нашу рішучість у цій роботі. Це буде великим внеском у реалізацію десяти пунктів Формули миру», – зауважив Еспен Барт Ейде.
Цим заходом Україна з десятками країн-партнерів завершує проведення тематичних конференцій на основі окремих пунктів Формули миру. Загалом із серпня й до листопада відбулося дев’ять таких зустрічей, після кожної з яких було ухвалене Спільне комюніке. На основі всіх цих напрацювань розпочнеться робота над формуванням пропозицій до другого Саміту миру.
Загалом участь у цій конференції взяли понад 70 держав і міжнародних організацій. Текст схваленого ними Спільного комюніке щодо людського виміру розміщений нижче за посиланням.
За інформацією Офісу Президента України
-
15:21На Черкащині вшановують Василя Симоненка
Пам’ятні заходи з нагоди 90-річчя від дня народження Василя Симоненка відбулись в обласному центрі. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської…
15:21 -
15:05СБУ затримала інтернет-провокатора з Черкас, який вихваляв рашистів
Служба безпеки запобігла втечі за кордон прокремлівського провокатора, який майже два з половиною роки перебував у розшуку за виправдовування війни рф проти України та вихваляння…
15:05 -
15:05До уваги: на платформі Єдиного реєстру ОВД тривають технічні роботи
Відсьогодні розпочинаються термінові технічні роботи у функціонуванні Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА…
15:05 -
14:21Святкова розколяда в Легедзиному
Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура» запрошує завершити різдвяно-новорічний цикл свят у Легедзиному. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОВА. Захід…
14:21 -
13:46Держава компенсувала підприємцям 320 млн грн за працевлаштування понад 15000 ВПО у 2024 році
320 млн грн виплатила держава роботодавцям у межах компенсаційної програми за працевлаштування понад 15 000 внутрішньо переміщених осіб у 2024 році. Про це повідомила заступниця…
13:46 -
12:54Хто отримає вчительську доплату у 2025 році?
З січня 2025 року вчителі щомісяця отримуватимуть доплату до зарплати в розмірі 1000 грн. Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України Володимира Зеленського й…
12:54 -
10:13Як відновлювалась та розвивалась сфера зв’язку у 2024 році
Відновлення та розвиток сфери електронних комунікацій — один із пріоритетів Мінцифри. Вперше за часи Незалежності презентовано Стратегію розвитку сфери електронних комунікацій до 2030 року. Стратегія…
10:13 -
09:11Реформа МСЕК: гарячі лінії та інструменти для підтримки
Міністерство охорони здоров’я України забезпечує роботу гарячих ліній для підтримки громадян у межах реформи системи оцінювання повсякденного функціонування, яка замінює МСЕК. Отримати консультацію можна щоденно…
09:11 -
08:44Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні багато нарад. Міністерство оборони та Генштаб – усі пакети, які доступні, а також наші потреби. Предметно ми готуємося до «Рамштайну».…
08:44 -
08:42Загальні бойові втрати ворога станом на 8 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 08.01.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 801670 (+1660) осіб, танків ‒ 9714 (+4) од, бойових броньованих машин…
08:42 -
08:37Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 8 січня
Ніч на Черкащині минула з тривогою у понад три години. По ворожих повітряних цілях працювали сили та засоби ППО. Про це повідомив начальник ОВА Ігор…
08:37 -
16:31У 2024 році обсяг ОВДП у власності фізосіб збільшився на майже 50%, юридичних осіб – на 28%
У 2024 році надходження до Державного бюджету України від облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) склали 640 млрд гривень. Цей обсяг став другим за величиною джерелом…
16:31