Цьогоріч держава спрямувала 5,1 млн грн на оздоровлення атовців Черкащини

У 2021 році з державного бюджету виділили 5,1 млн грн для оздоровлення 370 учасників АТО. Про оздоровчу підтримку, психологічну адаптацію та профорієнтацію для учасників бойових дій на Сході України інформують у Департаменті соціального захисту населення ОДА.

Водночас у межах діючої програми «Щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, родин Героїв Небесної Сотні та постраждалих під час Революції Гідності та бійців-добровольців на 2018-2022 роки» з обласного бюджету спрямували 600 тис. грн на умовах співфінансування з місцевими бюджетами районів та міст обласного значення.

– У медзакладах області для отримання стаціонарного лікування учасників АТО розгорнуто 671 спеціалізоване ліжко в 253 палатах підвищеної комфортності, – відзначає директор Департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Руслан Чикало. – Всім, хто звернулися до лікувальних закладів, допомога надається безвідмовно, своєчасно, безоплатно та відповідно до галузевих стандартів. Станом на квітень уже пролікувалися 1 288 учасників АТО. Через карантин стаціонарна допомога пацієнтам обмежена. Але з 01 лютого цього року Черкаський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни запровадив реабілітацію хворих, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, в тому числі учасників АТО. За І квартал 2021 року медичну допомогу тут отримали 117 атовців.

Для проходження психологічної реабілітації з державного бюджету спрямували ще 2,5 млн грн. Передбачається оздоровлення 220 осіб.

Щодо професійної адаптації, то з державного бюджету області на 2021 рік виділили 989,8 тис грн. Такими послугами забезпечать 111 осіб.