Ціна на тепло та гарячу воду не буде змінюватися протягом всього опалювального сезону, – голова Черкаської ОДА та мер Черкас розповіли про Меморандум (фото, відео)

За ініціативи Президента України Володимира Зеленського 9 лютого цього року підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України. Це забезпечить стабільне проходження цього опалювального сезону та підготовку до наступного опалювального сезону.

Меморандум укладено між Кабінетом Міністрів України в особі Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова та першого заступника Міністра енергетики України Юрія Вітренка, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз України» і мерами українських міст.

Про результати Меморандуму розповіли голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко та міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

– Меморандум гарантує до кінця опалювального сезону, що споживачі безперебійно отримуватимуть опалення у свої домівки. Вартість послуги постачання теплової енергії та гарячої води у багатоквартирні будинки протягом цього опалювального сезону не зміниться, – наголосив Олександр Скічко.

Меморандум також передбачає, що підприємства теплопостачання гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла і постачання його в домогосподарства упродовж всього опалювального періоду.

Для цих підприємств передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсації різниці у вартості газу з державного бюджету.

– Уряд дав доручення Державним органам влади (Мінрегіону та Міненерго України) спільно з НАК «Нафтогаз України» та Асоціацією міст України опрацювати джерела компенсації різниці між цінами природного газу для тепловиків з зазначенням, що фінансові зобов’язання по виконанню пунктів Меморандуму не будуть покладені на органи місцевого самоврядування. Наголошую, що вся компенсація буде здійснена за рахунок державного бюджету, – сказав очільник області.

Також Олександр Скічко наголосив, що тарифне питання має бути позбавлене будь-яких маніпуляцій:

– Зараз ситуація контрольована. Це не ідеальний вихід із ситуації, а компромісний тимчасовий варіант. До 1 вересня 2021 року НАК «Нафтогаз України» і НКРЕКП мають запровадити постійне рішення на наступний опалювальний сезон. Щоб він минув спокійно, гладко, у теплі, а ще краще – з меншими тарифами.

За словами міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, напередодні підписання відбувалося декілька конструктивних зустрічей – нині між центральною і місцевою владою “розпочався діалог”:

– Дуже важливо, що діалог існує і є результат. Як орган місцевого самоврядування, ми обіцяємо дотримуватися Меморандуму та не підвищувати ціни. Важліво, що держава взяла на себе певні зобов’язання компенсації.

Як резюмував голова ОДА Олександр Скічко, меморандум – це тимчасове компромісне рішення. Уряд доручив НАК «Нафтогаз України», НКРЕКП розробити та запровадити до 1 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання. Це дозволить уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021–2022 років.