Цифровізуємо соціальну сферу. Цифровізуємо послугу усиновлення
Діти – це наше майбутнє, і воно напряму залежить від виховання та щасливого дитинства. Тож з часом заклади інституційного догляду повинні піти у минуле, а на їх місце прийти родини, що усиновлять дітей або оформлять над ними опікунство.
Для цього наразі реалізується поетапна цифровізація послуги усиновлення, що має на меті зробити послугу більш зрозумілою та зручнішою для людини-заявника на порталі Дія. Цифровізація та осучаснення послуги за ініціативи Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук, здійснюється Мінсоцполітики разом з Мінцифри, ЮНІСЕФ та ПРООН за підтримки Швеції.
Етапи цифровізації послуги:
Перший етап – заява на попередню онлайн консультацію з усиновлення (вже впроваджено).
Другий етап – заява про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі онлайн через портал Дія (зовсім скоро повідомимо про цю можливість) .
Третій етап – заява на продовження строку дії висновку про можливість бути усиновлювачами (вже працюємо).
Четвертий етап – заява про зняття громадян України з обліку кандидатів в усиновлювачі.
П’ятий етап – заява про взяття громадян на облік потенційних прийомних батьків, батьків-вихователів.
Шостий етап – заява про взяття громадянина на облік потенційних опікунів, піклувальників.
Наразі перший етап вже реалізовано та є перші результати. З першого червня отримано онлайн заяв на первинну консультацію з усиновлення через портал Дія – 669. Здебільшого заявники обирають онлайн консультацію, адже не потрібно їхати на консультацію до відповідної районної служби у справах дітей. Тож 522 заявників отримали саме онлайн консультацію з усиновлення.
Кожна дитина повинна мати родину та щасливе дитинство. Цифровізуємо соціальну сферу крок за кроком!
Довідково:
Оцифровані послуги з усиновлення були розроблені за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: Підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що ПРООН в Україні упроваджує за фінансової підтримки Швеції. Проєкт розпочав роботу в 2021 році і спрямований на подолання цифрового розриву між поколіннями та різними соціальними групами. Його головна мета – підвищити доступність нових цифрових рішень, щоб кожен чоловік та жінка в Україні могли користуватися електронними послугами та ніхто не залишився поза увагою.
Зі свого боку ЮНІСЕФ здійснює роботу з модернізації підсистем Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) в частині інтеграції з ЄІАС «Діти» та порталом ДІЯ, а також реалізує задачі з доопрацювання ЄІАС «Діти» в частині функціоналу взяття на облік кандидатів в усиновлювачі та інших форм сімейного виховання. Зазначені завдання реалізуються в рамках проекту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни», метою якого є аналіз ситуації щодо дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, а також залишених та роз’єднаних з родинами, визначення та забезпечення потреб, у тому числі із влаштування у альтернативні форми сімейного типу.
За інформацією Міністерства соціальноі політики України
-
19:42В області діятимуть графіки погодинних відключень електроенергії
У понеділок, 18 листопада, на Черкащині будуть застосовані графіки погодинних відключень електроенергії. Про це інформують в ПАТ "Черкасиобленерго". Ліміти області доведено від НЕК “Укренерго”. 06:00-07:00…
19:42 -
11:24Пункти незламності на Черкащині
Зважаючи на ситуацію з ворожими обстрілами, черкащанам нагадують про пункти незламності. - На сьогодні маємо мережу із 200 пунктів незламності на Черкащині, - поінформував начальник…
11:24 -
10:41Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 17 листопада
На Черкащині під час останніх тривог оборонці знищували ворожі БпЛА та ракети. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. З ночі в області були затяжні…
10:41 -
09:43Звернення Президента України
Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки! Щойно зустрівся з міністром закордонних справ Японії: він з візитом в Україні. І важливо, що це перший його візит в…
09:43 -
09:37Загальні бойові втрати ворога станом на 17 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 720880 (+1640) осіб, танків ‒ 9350 (+12) од, бойових броньованих машин…
09:37 -
09:51Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 16 листопада
З ночі область була на тривозі, яка тривала пʼять годин поспіль. У цей час в межах нашої території знищено 11 "шахедів". Про це інформує начальник…
09:51 -
19:04Очільник області зустрівся з агровиробниками
Пряма комунікація, прозора взаємодія. Начальник ОВА Ігор Табурець зустрівся із аграріями та виробниками агропродукції Черкащини. Спільно обговорили ситуацію в галузі, завершення господарського року та його…
19:04 -
16:17В ОВА обговорили перспективні напрями співпраці з УВКБ ООН
Допомога внутрішньо переміщеним особам, надання засобів першої необхідності, ремонт приміщень і виплата допомоги. Черкащина плідно співпрацює з Агентством Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.…
16:17 -
16:16«Діалог влади та бізнесу»: на щотижневій зустрічі обговорили питання держнагляду та контролю
У межах комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу» представили платформу «ПУЛЬС», розроблену для збору зворотного зв’язку від бізнесу про взаємодію з державою для підвищення якості…
16:16 -
15:46Черкаський театр підкорює Полтаву: гастролі з національною класикою
Актори Черкаського академічного театру ім. Т. Шевченка виступили з гастролями в Полтаві. Презентувавши українську класичну драму в Полтавському театрі ім. М. Гоголя. Про це повідомляють…
15:46 -
15:19Уряд прийняв постанову про заміну МСЕК новою системою оцінювання
Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», яка визначає новий порядок проведення оцінювання і замінює процес медико-соціальної експертизи (МСЕК).…
15:19