Цифрова держава без перешкод — як Мінцифра впроваджує стратегію безбарʼєрності
Мінцифра працює над тим, щоб Україна стала сучасною безбар’єрною державою, де кожен може вільно жити та працювати. Під час фінального засідання Ради безбар’єрності, організованого з ініціативи першої леді України Олени Зеленської, були презентовані результати флагманських проєктів, спрямованих на створення інклюзивного середовища в країні.
Підсумки роботи Мінцифри — впроваджені програми цифрової освіти, доступність сайтів держструктур, ЦНАПи, облаштовані для комфорту людей з інвалідністю, в межах реалізації Національної стратегії до 2030 року.
На платформі Дія.Освіта:
- Запущено понад 200 освітніх серіалів із титрами українською та англійською мовами. Зокрема окремий курс про цифрову доступність — «Вебдоступність», а також «Безбар’єрна грамотність» та «Держава без бар’єрів»
- 20 освітніх продуктів продубльовано жестовою мовою
- Для користувачів із порушеннями зору всі зображення на платформі мають альтернативні описи, які можна зчитати за допомогою скрінрідерів.
У ЦНАПах:
- Доступність центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП)
- Облаштування приміщень ЦНАПів: із початку 2023 року із урахуванням потреб осіб із інвалідністю цей рівень зріс на 16%
- Можливість отримати ще більше адміністративних послуг просто з дому.
Доступність вебсайтів і мобільних застосунків:
- Моніторинг доступності сайтів держструктур згідно з постановою Кабінету Міністрів №757 про їх відповідність стандарту ДСТУ. У межах проєкту ПРООН та Мінцифри щорічний моніторинг провели на понад 100 сайтах органів виконавчої влади
- Тренінги з основ цифрової доступності для понад 2 000 публічних службовців з центральних органів та областей
- Спеціальний розділ порталу Дія, розроблений за ініціативи першої леді, — Дія.Безбар’єрність, який покликаний надати всю потрібну інформацію для громадян у різних життєвих ситуаціях.
Центр компетенцій із цифрової доступності:
- У серпні 2024 року створено Центр компетенцій із цифрової доступності на базі Дії за підтримки ПРООН. Мета Центру — підвищення доступності державних ресурсів через тренінги, консультації та аудити — Дії та Мінцифри зокрема. Експерти Центру запроваджують обов’язкові критерії доступності, щоб забезпечити інклюзивність як стандарт у цифровій трансформації.
Розвиваємо інклюзивну цифрову державу, де кожен почувається зручно та комфортно.
Розширене засідання Ради безбар’єрності відбулося за координації Міністерства розвитку громад та територій України та фінансової підтримки ВООЗ, UNICEF-Україна. Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору розроблено за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Усі ініціативи з цифрової доступності Мінцифра втілила у партнерстві із Програмою розвитку ООН в Україні в межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації України
-
09:09Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 4 січня
За час останньої тривоги в області знищено 6 російських БпЛА. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. - Що вдень, що вночі ворог не давав…
09:09 -
16:29Прозорість і підзвітність: на Черкащині продовжують моніторинг публічних закупівель
Моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro, продовжують в області. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 27 грудня…
16:29 -
14:44У 2024 році аграрна продукція склала 59% в загальному експорті
У 2024 році Україна вийшла на довоєнний період експорту - 24,5 млрд доларів, який склав 59% в загальному експорті. Це є другим історичним рекордом (2021…
14:44 -
14:11Цьогоріч українські військові почнуть отримувати «Пакунок пораненого»
Міноборони в поточному році планує запровадити видачу «Пакунку пораненого» для військовослужбовців, які проходять лікування в медичних закладах, повідомив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції…
14:11 -
13:02Куди звертатися по допомогу при кібернасильстві?
Кібернасильство – це одна з форм домашнього насильства, яка може серйозно вплинути на психічне та емоційне здоров’я. Якщо вам погрожують, стежать за вами в інтернеті…
13:02 -
12:48Робота на результат: очільник області про реабілітаційну інфраструктуру
На Черкащині продовжують розбудовувати реабілітаційну інфраструктуру. На одному з об'єктів очільник області провів зустріч із командою підрядника. Спільно звірили орієнтири для подальшої реконструкції обласного медичного…
12:48 -
11:04Завдяки платникам Черкащини зведений бюджет поповнився на 30,4 млрд грн за підсумками минулого року
За 2024 рік платниками Черкаської області до бюджетів усіх рівнів сплачено 30,4 млрд грн податків, зборів та платежів, що на 23,6%, або на 5,8 млрд…
11:04 -
11:01Український культурний фонд надає гранти на створення інклюзивних видань
Український культурний фонд продовжує працювати над розвитком безбар’єрності в культурному просторі України та готовий підтримати проєкти, що передбачають створення інклюзивних видань. Книги, зокрема видані шрифтом…
11:01 -
10:54Заява про забезпечення засобом реабілітації: що потрібно знати
1 січня 2025 року на Соціальному веб-порталі електронних послуг Мінсоцполітики запрацював сервіс подання заяви про забезпечення допоміжним засобом реабілітації (ДЗР). Роз'яснюємо, хто вже ним може скористатися…
10:54 -
10:35НМТ-2025: затверджено календарний план
Наказом міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту. Основні сесії тестування проходитимуть протягом 14 травня…
10:35 -
10:07Синоптики прогнозують невеликі морози та опади
Головним творцем синоптичної ситуації нашого регіону став холодний атмосферний фронт. Він проявиться опадами в різних фазах, рвучким вітром та зниженням температурного фону на 8-10º. Про…
10:07 -
10:05На Черкащині тюремний строк отримала ще одна прихильниця рашизму
Реальний термін ув’язнення отримала ще одна прокремлівська агітаторка з Черкащини, яка сприяла проведенню інформаційних кампаній рф. Суд призначив їй 5 років позбавлення волі. Кіберфахівці СБУ…
10:05