Цифрова держава без перешкод — як Мінцифра впроваджує стратегію безбарʼєрності
Мінцифра працює над тим, щоб Україна стала сучасною безбар’єрною державою, де кожен може вільно жити та працювати. Під час фінального засідання Ради безбар’єрності, організованого з ініціативи першої леді України Олени Зеленської, були презентовані результати флагманських проєктів, спрямованих на створення інклюзивного середовища в країні.
Підсумки роботи Мінцифри — впроваджені програми цифрової освіти, доступність сайтів держструктур, ЦНАПи, облаштовані для комфорту людей з інвалідністю, в межах реалізації Національної стратегії до 2030 року.
На платформі Дія.Освіта:
- Запущено понад 200 освітніх серіалів із титрами українською та англійською мовами. Зокрема окремий курс про цифрову доступність — «Вебдоступність», а також «Безбар’єрна грамотність» та «Держава без бар’єрів»
- 20 освітніх продуктів продубльовано жестовою мовою
- Для користувачів із порушеннями зору всі зображення на платформі мають альтернативні описи, які можна зчитати за допомогою скрінрідерів.
У ЦНАПах:
- Доступність центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП)
- Облаштування приміщень ЦНАПів: із початку 2023 року із урахуванням потреб осіб із інвалідністю цей рівень зріс на 16%
- Можливість отримати ще більше адміністративних послуг просто з дому.
Доступність вебсайтів і мобільних застосунків:
- Моніторинг доступності сайтів держструктур згідно з постановою Кабінету Міністрів №757 про їх відповідність стандарту ДСТУ. У межах проєкту ПРООН та Мінцифри щорічний моніторинг провели на понад 100 сайтах органів виконавчої влади
- Тренінги з основ цифрової доступності для понад 2 000 публічних службовців з центральних органів та областей
- Спеціальний розділ порталу Дія, розроблений за ініціативи першої леді, — Дія.Безбар’єрність, який покликаний надати всю потрібну інформацію для громадян у різних життєвих ситуаціях.
Центр компетенцій із цифрової доступності:
- У серпні 2024 року створено Центр компетенцій із цифрової доступності на базі Дії за підтримки ПРООН. Мета Центру — підвищення доступності державних ресурсів через тренінги, консультації та аудити — Дії та Мінцифри зокрема. Експерти Центру запроваджують обов’язкові критерії доступності, щоб забезпечити інклюзивність як стандарт у цифровій трансформації.
Розвиваємо інклюзивну цифрову державу, де кожен почувається зручно та комфортно.
Розширене засідання Ради безбар’єрності відбулося за координації Міністерства розвитку громад та територій України та фінансової підтримки ВООЗ, UNICEF-Україна. Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору розроблено за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Усі ініціативи з цифрової доступності Мінцифра втілила у партнерстві із Програмою розвитку ООН в Україні в межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації України
-
17:15На Черкащині вже діють 99 «єдиних вікон» для обслуговування захисників і захисниць
Понад 800 тисяч послуг надали у ЦНАП області торік. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. В області діє розвинена мережа центрів, які функціонують…
17:15 -
16:43Військова служба за контрактом у ЗСУ: грошове забезпечення, соціальні гарантії та кар’єрний ріст
Військова служба в Збройних Силах України за контрактом гарантує стабільний дохід, соціальну підтримку та право вибору місця служби, що є важливою альтернативою мобілізації під час…
16:43 -
15:41За минулий тиждень підприємці отримали 433 пільгові кредити на 1,5 млрд грн за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%»
За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 433 пільгові кредити на загальну суму 1,5 млрд грн, з…
15:41 -
15:12Розбудова розподіленої генерації: затверджено паспорти енергонезалежності регіонів
Міністерство розвитку громад та територій України спільно з Міністерством енергетики затвердили паспорти енергонезалежності для кожного регіону України. Це важливий крок до ефективної розбудови розподіленої генерації,…
15:12 -
11:54Бюджет області-2024 за доходами цілком виконано
До місцевих бюджетів понад план надійшло 495 млн грн додаткових надходжень, із них до загального фонду – 396 млн грн. Загалом головний кошторис області за…
11:54 -
11:42Національний кешбек: 436 мільйонів гривень накопичили українці за грудень
За четвертий місяць дії програми українці накопичили 436 млн грн Національного кешбеку, що на 180 млн більше, ніж місяцем раніше. Виплата кешбеку за грудень та…
11:42 -
11:23Черкащан запрошують доєднатися до флешмобу до 90-річчя Василя Симоненка
Черкаська бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка запрошує всіх охочих долучитися до відеофлешмобу «90 поезій до 90-річного ювілею Василя Симоненка». Про це повідомляють в управлінні…
11:23 -
11:08Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області станом на 6 січня
У Черкаській області із 30 грудня до 5 січня на ГРВІ, включно з COVID-19, захворіли 2 919 осіб. З них 1 467 діти. Про це інформують…
11:08 -
10:26Як продовжити статус інвалідності у 2025 році
В Україні з 1 січня 2025 року замість МСЕК розпочато новий процес оцінювання повсякденного функціонування особи. Реформа передбачає електронне направлення до експертної команди з оцінювання.…
10:26 -
10:10«Моменти стійкості щодень»: в Черкасах запрацює інтерактивна виставка для підтримки ментального здоров’я
З 13 по 29 січня у Черкасах відкриється інтерактивна виставка «Моменти стійкості щодень», покликана допомогти українцям знайти внутрішню рівновагу та зміцнити власну стійкість. Експозиція створена…
10:10 -
10:06Витяги про місце проживання, субсидії та допомога сім’ям з дітьми знову доступні в Дії
Реєстри ДРАЦС поступово відновлюються, тож популярні сервіси в Дії знову стають доступними для громадян. Нагадуємо, що Дія не зберігає персональні дані, а лише підтягує їх…
10:06 -
09:38Ветерани отримуватимуть грошову допомогу для заняття спортом
Ветерани війни отримуватимуть грошову допомогу для заняття фізичною культурою та спортом. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову. Незабаром учасники бойових дій та особи з інвалідністю…
09:38