Черкащина відзначає День Соборності України

Урочистості з нагоди Дня Соборності України відбулися сьогодні в Черкасах. Представники обласної, районної та міської влади разом із містянами вшанували пам’ять борців за волю України біля однойменного пам’ятника на площі Слави.

Опісля до Дня Соборності в Черкаському художньому музеї представили виставку  робіт художників із різних регіонів України.

«Соборність надзвичайно важлива для країни. Ми можемо будувати економіку, але якщо не матимемо всередині держави єдності, то досягати чого-небудь буде набагато складніше», – зауважив заступник голови Черкаської ОДА Роман Карманнік.

Також із нагоди свята відзначили військових і діячів культури.

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю нагороди отримали:

Олександр Ворона, член Національної спілки художників України, живописець;

Таміла Чупак, заступниця директора Кам’янського державного історико-культурного заповідника з наукової роботи;

Олексій Бездітний, лейтенант військової частини 3061 Національної гвардії України;

Ростислав Шиятий, лейтенант військової частини 3061 Національної гвардії України.

Нагадаємо, День Соборності відзначають 22 січня. Акт злуки УНР та ЗУНР був проголошений 1919 року. Уперше у ХХ столітті Україна проголошувалася незалежною суверенною державою.