«Черкащина має всі можливості стати трансплантаційним центром», – Лариса Кошова

Курс на подальший розвиток трансплантації тримають в області. Нині тут уже успішно проводять операції з пересадки кісткового мозку, нирок і серця. Тепер планують розширити мережу закладів, які б були залучені до трансплантаційного процесу. Про це йшлося на нараді в Черкаській ОДА під головуванням заступниці очільника області Лариси Кошової.

– Черкащина вже довела потужність своїх медзакладів у питанні трансплантації, маємо чудових фахівців, – відзначила заступниця голови ОДА. – Вже вдруге ми провели пересадку серця, хоча раніше це видавалося фантастикою. Наші фахівці вже налагодили співпрацю між собою. Приміром, у Третій міській лікарні Черкас або в Черкаській обласній лікарні констатують смерть головного мозку в пацієнта. Він – потенційний донор, який може врятувати три-чотири життя, якщо його рідні дадуть згоду на забір органів. Тоді в роботу включаються трансплант-координатори. Зараз нам важливо розширити мережу закладів, які могли б фахово і юридично-вірно провести констатацію смерті головного мозку.

За словами керівника обласного онкодиспансеру Віктора Парамонова, починали розвиток трансплантації на Черкащині у 2019 році з пересадки кісткового мозку.

– Усі ланки у процесі трансплантації надзвичайно важливі та відповідальні, – відзначив він. – Адже трансплантація – єдиний процес, який починається з донорського етапу. Область – учасниця пілоту з розвитку трансплантації. Для кожного учасника трансплантаційного процесу з держбюджету передбачена фінансова допомога. І ми або зміцнимо свої позиції та станемо своєрідним центром із трансплантації, або просто будемо підживлювати медзаклади столиці.

На думку учасників наради, Золотоніська та Смілянська багатопрофільні районні лікарні можуть активно співпрацювати з амбасадорами трансплантації області – Черкаський обласним кардіоцентром, онкодиспансером, обласною лікарнею та Третьою міською лікарнею Черкас. Для цього їхнім фахівцям необхідно пройти навчання з констатації смерті головного мозку та відпрацювати всі етапи взаємодії з іншими закладами.