Черкащанам нагадують про важливість доцільного використання антибіотиків
В Україні триває Всесвітній тиждень підвищення обізнаності про проблему стійкості до протимікробних препаратів. Стійкість до антибіотиків препаратів у час війни особливо небезпечна. Про це повідомив головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.
Антибіотикорезистентність є проблемою глобального значення та досить серйозною загрозою для людства. Серед головних причин її розвитку – надмірне та нераціональне використання антибіотиків, самолікування, недотримання призначеного курсу, неналежний інфекційний контроль у закладах охорони здоров’я.
– Це може призвести до того, що інфекційні хвороби, які сьогодні лікуються антибактеріальними препаратами швидко й без наслідків, можуть стати смертельно небезпечними для багатьох людей, – повідомив Володимир Папач. – Так, за даними ВООЗ у 2019 році майже 5 мільйонів смертей були пов’язані з антибіотикорезистентністю, зокрема 1,27 мільйона смертей були безпосередньо спричинені нею. Саме тому важливо говорити про правильне використання антибіотиків.
Нагадаємо, що з метою розв’язання проблеми неконтрольованого відпуску антибіотиків та самолікування, в Україні з серпня 2022 року був запроваджений електронний рецепт на них. Крім того, у 2015 році ВООЗ запустила Глобальну систему нагляду за резистентністю та застосуванням антимікробних препаратів. Україна долучилася до неї кілька років тому. А в закладах охорони здоров’я, що надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам, згідно з наказом МОЗ України від 03.08.2021 р. № 1614 має бути запроваджена система профілактики інфекцій та інфекційного контролю, адміністрування антимікробних препаратів.
У рамках проведення епідеміологічного нагляду за протимікробною резистентністю патогенів, Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» з початку року було проведено 1130 досліджень з визначення і оцінки чутливості виділених зі зразків біологічного матеріалу пацієнтів закладів охорони здоров’я області збудниківдо протимікробних препаратів. За результатами було виділено 80 стійких штамів, що становить 7,1 %.
Користуючись нагодою, Володимир Папач дав низку порад мешканцям області щодо запобігання розвитку стійкості до протимікробних препаратів. Для цього потрібно:
- Не займатися самолікуванням. Приймати лише ті антибіотики, які призначив лікар.
- Не переривати лікування, не пропускати прийом ліків. Завжди завершувати курс антибіотиків, навіть якщо стало краще.
- Не продовжувати курс лікування без відома лікаря. Ніколи не використовувати антибіотики, які залишилися після курсу прийому.
- Негайно звертатися до лікаря, якщо антибіотики, які він прописав, не полегшують симптоми захворювання.
- Не лікуватися антибіотиками при вірусних інфекціях, адже вони діють лише на бактерії.
- Не консультувати друзів, родичів, знайомих та не призначати їм лікування, не ділитися з ними антибіотиками.
- Попереджувати інфекції: дотримуватися здорового способу життя, регулярно мити руки, уникати контакту із хворими людьми і вчасно робити щеплення.
Щоб стійкість до протимікробних препаратів не поширювалася, потрібні консолідовані зусилля всього суспільства.
-
17:23У кожній громаді: Ігор Табурець про розширення мережі ветеранських просторів на Черкащині
Мережу ветеранських просторів розбудовують на Черкащині. Такі осередки мають функціонувати в усіх тергромадах області. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець. – Наші захисники, захисниці,…
17:23 -
17:08Сім’ї полонених або зниклих безвісти ветеранів можуть отримати відомості з ЄДРВВ через ЦНАП
Продовжуємо впроваджувати послуги у Центрах надання адміністративних послуг для Захисників та Захисниць та їхніх родин. Відтепер родини полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть отримати відомості…
17:08 -
15:33Діалог влади та бізнесу: зміни в податковому законодавстві (АНОНС)
Черкаська ОВА запрошує на онлайн-зустріч підприємців області. Захід відбудеться в межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”. Цього разу учасники обговорять зміни та чинні норми…
15:33 -
13:04Реформа меліорації на Черкащині: 17 організацій водокористувачів та відновлення зрошення на площі понад 10 тис. га
У зв’язку з кліматичними змінами частина Черкаської області поступово перейшла до степової зони. Підвищення температури повітря та зменшення кількості опадів спонукали аграріїв не лише збільшувати…
13:04 -
11:48Як отримати допомогу на проживання ВПО?
Уряд продовжив виплати для внутрішньо переміщених осіб ще на 6 місяців. Призначення відбувається автоматично, із новою заявою звертатися не потрібно. Це частина Зимової підтримки –…
11:48 -
11:29Гранти для молоді: 12 млн грн на започаткування власної справи
Ще 23 українці віком до 25 років стали переможцями молодіжної складової грантової програми «Власна справа» за результатами чергової хвилі. Вони отримають 3 млн грн на…
11:29 -
11:03Епідситуація щодо грипу та ГРВІ на Черкащині
Циркуляція вірусів грипу, що встановлена у 12 (48%) регіонах, свідчить про регіональне географічне поширення вірусів грипу в Україні. У Черкаській області, за попередній тиждень, із 6…
11:03 -
10:44Триває прийом заявок від громад на встановлення когенераційних установок
Міністерство розвитку громад та територій України запрошує громади долучитися до програми підтримки «Програма відновлення України III», реалізованої у співпраці з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Одним…
10:44 -
10:22Гранти на власну справу, садівництво та тепличне господарство: відновлено подання заявок
На порталі Дія відновлено можливість отримати гранти на власну справу, садівництво та тепличне господарство. Про це інформують у Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Грант…
10:22 -
09:54Відтепер оформлення ДТП можливе без виклику поліції
Новий Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» дещо змінив і розширив умови, за якими можна складати європротокол і виклик поліції…
09:54 -
09:36В Україні затвердили базові кваліфікаційні рівні операторів безпілотних літальних апаратів
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Система складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР), кожен з яких визначає можливості та…
09:36 -
08:41Загальні бойові втрати противника станом на 14 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 14.01.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 811090 (+1330) осіб, танків ‒ 9767 (+3) од, бойових броньованих машин…
08:41