Черкащанам нагадали про відповідальність за самовільне спалювання рослинності
Самовільне спалювання сухої трави та листя шкодить здоров’ю і довкіллю. Також є порушенням законодавства. Про адміністративну й кримінальну відповідальність за такі дії нагадали в обласному управлінні екології та природних ресурсів.
Зокрема, за самовільне випалювання ділянок громадянам загрожує штраф розміром від 3 060 до 6 120 грн. Для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн. Це стосується випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також рослинності або її залишків, опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах.
Крім цього, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах – штраф для громадян від 1 530 до 4 590 грн. Для посадових осіб — від 4 590 грн до 15 300 грн.
У деяких випадках за такі дії передбачена кримінальна відповідальність. Зокрема, йдеться про штраф від 91 800 до 153 000 грн або позбавленням волі на строк до п’яти років. Якщо внаслідок спалювання загинули люди, тварини чи настали інші тяжкі наслідки, зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.
Також, згідно з статтею 113 Кримінального кодексу України, у воєнний час спалювання сухої трави, листя чи іншої рослинності може бути розглянуто як диверсія, що є злочином. За такі дії передбачено кримінальну відповідальність.
Довідково:
За підрахунками, при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. Це небезпечно для здоров’я, оскільки внаслідок його вдихання до організму потрапляють важкі метали, діоксини, бензопірени, оксиди азоту та інші канцерогенні сполуки. Особливо шкідливий дим від спалювання для дітей та осіб, хворих на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.
Окрім цього, під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив. Родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише за п’ять-шість років. Також підпали збільшують промерзання ґрунту. Водночас при спалюванні трави на присадибних ділянках виникають ризики неконтрольованого поширення пожеж на природні екосистеми.
В обласному управлінні екології та природних ресурсів нагадують, що найкращим способом позбутися решток трави, листя, бур’янів є їхнє перетворення на цінне добриво шляхом компостування. Такий компост – це високоякісне органічне добриво для підживлення ґрунту та підвищення його родючості.
-
10:07Ситуація в області на ранок 15 грудня
Ніч на Черкащині минула з тривогами. Однак минулось без наслідків. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом у черкаському небі знищено 5 ворожих…
10:07 -
08:04Ситуація в області на ранок 14 грудня (ОНОВЛЕНО)
Майже десять годин поспіль на Черкащині тривала повітряна тривога. Наше небо знову розривали російські БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За попередніми…
08:04 -
16:51Зроблено в Україні: в Золотоноші відкрили офіс підтримки бізнесу
Державна допомога місцевим виробникам продовжує масштабуватися. Четвертий за рахунком офіс «Зроблено в Україні» з підтримки регіонального бізнесу запрацював на Черкащині. Про це повідомляє начальник ОВА…
16:51 -
15:58Житло для захисників: Черкащина реалізує «Політику Героїв»
Цього року 200 родин ветеранів отримають житло за державними програмами на Черкащині. Зокрема, йдеться про такі категорії: люди з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни та…
15:58 -
14:08«Наїв вільний»: в Українському домі презентували колекцію черкаського художника
Понад 300 робіт українського наївного мистецтва склали експозицію проєкту «Наїв вільний». Це картини із приватної колекції Миколи Бабака – народного художника України, відомого черкаського культурного…
14:08 -
13:36«Збережи свою ідентичність»: безоплатний онлайн-курс з дослідження родоводу
Громадська організація «Українська Античність» запустила освітній відеокурс «Збережи свою ідентичність», який стане у пригоді тим, хто хоче дослідити свою сімейну історію. Курс включає дев’ять відеолекцій,…
13:36 -
13:28Український молодіжний фонд провів тренінг для молоді Черкащини
Основи написання грантових заявок опановувала молодь Черкащини. Для них провели навчання фахівці Українського молодіжного фонду. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та…
13:28 -
13:23В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок — автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують…
13:23 -
12:45На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України, коли ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків…
12:45 -
11:53Сонце, мороз та відлига: синоптики прогнозують нетривале зниження температури
На Черкащині відмічаються сонце та морози до 5º у повітрі та до 8º на земній поверхні. Сніговий покрив місцями досягає 5-8 см, грунт промерз на…
11:53 -
11:38Ситуація в області на ранок 13 грудня
Тривога на Черкащині тривала понад 16 годин. Усе через масований російський обстріл України ударними дронами, крилатими ракетами та балістикою. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
11:38 -
09:33Діалог влади та бізнесу: підготовка фахівців
Співпраця влади, бізнесу та освітніх закладів є ключовою для підготовки кваліфікованих кадрів. Про це йшлось на черговій онлайн-зустрічі в ОВА в межах комунікаційної платформи “Діалог…
09:33