Центр ментального здоров’я презентували на Черкащині

Допомога кожному за запитом та потребою. В області представили роботу Центру ментального здоров’я під час підсумкового засідання робочої групи з питань ментального здоров’я Координаційного центру підтримки цивільного населення ОВА.

У центрі надають професійну психологічну підтримку жителям регіону індивідуально та через групові консультації. Найперше завдання фахівців – вибудувати цілісну екосистему психологічних послуг, відповідно до запитів на умовах довіри та професійного підходу.

– Це простір підтримки та допомоги, – наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. – І я вдячна всім, хто долучився до його запуску: фахівцям, нашим партнерам, тим, хто розуміє важливість і потребу. Ми робимо важливу справу. Адже відновлення – це не тільки про фізичну функціональність, а й про психологічну стабільність. І такої професійної підтримки ментального здоров’я потребують і дорослі, і діти. Уже маємо низку запланованих заходів. Перший із яких – навчання із кризовими психологами із США.

Центр працює як простір підтримки та емоційного розвантаження, арт-терапевтичний і навчальний осередок, де можна отримати методичну чи супервізійну підтримку фахівців, підвищити компетенції.

– Прагнемо вибудувати систему, яка ґрунтуватиметься на довірі та взаємопідтримці, – наголосила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Вікторія Шепіль. – Незмінно працюємо над корисними ініціативами, які втілюємо у межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» та у супроводі Координаційного центрому  з психічного здоровʼя КМУ. Нашою цільовою аудиторією є ветерани та ветеранки, члени їхніх родин, діти й підлітки, внутрішньо переміщені особи, фахівці першої лінії контакту. Але не забуваємо: в Україні все населення – постраждале. Тож двері центру відкриті для всіх. 

На базі центру також запустили простір емоційного розвантаження дітей. Його відкрили за підтримки організації «Save the Children International». Такі ж простори також є в одному з обласних лікувальних дитячих закладів, а також незабаром розпочнуть роботу в Білозірській, Водяницькій, Городищенській і Леськівській територіальних громадах.

Долучилися до підсумкового засідання робочої групи радник із питань ПЗПСП і представник організації «Save the Children International» Віктор Вус, експертка Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ Ольга Горбаньова, представники обласних профільних департаментів, управлінь і служб. Загалом за рік в області провели 250 заходів у межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» та залучили більше 3 тис. учасників. Надають послуги з ментального здоров’я майже 1,5 тис. фахівців.

Стрічка новин