Борців з наслідками аварії на ЧАЕС вшанували на Черкащині

Жертву ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції вшанували в обласному центрі. Честь людям, які ціною власного здоров’я та життя, рятували від ядерного лиха у 1986-му, віддали обласні та міські владці.

За загиблими провели молебень та поклали квіти до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобилю», що у Соборному сквері. Шану жертві ліквідаторів віддала заступниця голови ОДА Лариса Кошова.

Черкаська область сьогодні посідає п’яте місце в Україні за кількістю проживаючих постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. На сьогодні їх в області близько 96 тисяч. З них осіб з інвалідністю – 6,5 тис. громадян, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – 7,6 тисяч, дітей, віднесених до потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 11,7 тисяч.

До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у сільських, селищних, міських та районних бюджетах передбачили 952,8 тис. грн для надання натуральної та грошової допомоги учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

255,4 тис. грн передбачили у місцевих бюджетах на забезпечення фінансової підтримки статутної діяльності місцевих осередків чорнобильських громадських організацій.

Обласним громадським організаціям осіб з інвалідністю «Союз Чорнобиль України» та «Діти Чорнобиля» для проведення заходів, з обласного бюджету виділені кошти в розмірі 50 тис. грн кожній.

Найчисельнішими залишаються м. Канів, Звенигородський, Катеринопільський та Тальнівський райони. Це ті райони, де до 2015 року налічувалася найбільша кількість населених пунктів, віднесених до зони посиленого радіоекологічного контролю.

З 2015 року в області залишилося лише 3 населених пункти, які визнані зонами добровільного гарантованого відселення – це села Княжа та Чичиркозівка Звенигородського району та хутір Петрівська Буда Лисянського району.

 

 

 

Стрічка новин