Більше тисячі. Керівникам медустанов області доручили ліквідувати порушення пожежної безпеки (фото)


Для того щоб не допустити надзвичайних ситуацій у медичних закладах області, всі відповідальні служби мають напрацювати план дій та провести активну роботу щодо протипожежних заходів. На цьому наголосив під час засідання комісії ТЕБ та НС голова Черкаської ОДА Олександр Скічко. 

3 лютого в обласній інфекційній лікарні Запоріжжя сталася пожежа, внаслідок якої загинули щонайменше четверо людей – лікар та троє пацієнтів. Причини пожежі наразі встановлюються.  

Тому голова Черкаської ОДА ініціював зібрання комісії ТЕБ та НС, аби відповідальні доповіли про ситуацію в області. 

Як доповів керівник Управління ДСНС в Черкаській області Андрій Даник, протягом 2019–2020 років було проведено позапланові перевірки на 99 об’єктах. 

За результатами виявили 1099 порушень вимог, не усунули  на сьогодні 54% порушень . До адмінвідповідальності притягнені 84 посадові особи. 

Порушення виявили в таких закладах: Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері, Будищенському психоневрологічному інтернаті, Шполянській лікарні, Другій Черкаській міській лікарні відновного лікування, Другому Черкаському міському центрі ПМСД, Черкаському обласному шкірно-венерологічному диспансері.  Позови з приводу цих закладів перебувають у суді. 

За словами Даника, понад 20 закладів не мають навіть первинних засобів пожежогасіння, закорема, вогнегасників. Але керівники установ не усувають недоліків. 

– Це абсолютно неприйнятна ситуація, коли безвідповідальність деяких керівників ставить під загрозу здоров’я та життя людей. Ми маємо діяти на випередження. Бо сьогодні, скажу відверто, є проблеми. І торік, і позаторік вже були перевірки – виявили більше тисячі порушень. Дали час – до сих пір майже 55% не ліквідовано. Чому? Питання риторичне. Дав 10 днів на те, щоб проблеми були вирішені – ще два роки ніхто не чекатиме, – наголосив Олександр Скічко. 

Ще одна важлива тема – відпрацювання дій при виникненні надзвичайної ситуації. 23 лікарні в області сьогодні приймають пацієнтів із коронавірусом. Там встановлене кисневе медобладнання, яке додатково навантажує електромережі. І керівництво медзакладів має розуміти, як реагувати в екстрених ситуаціях, коли кожна хвилина життя людини – на рахунку.

– Крім того, з понеділка очікується погіршення погоди. Комунальні служби вже готують додаткову техніку. Сніг не має бути несподіванкою – є прогноз погоди, – додав Олександр Скічко. 

Голова ОДА доручив Управлінню охорони здоров’я Черкаської ОДА спільно з представниками Управління ДСНС в області, органів місцевого самоврядування протягом 10 днів провести роботу з комунальними лікувальними установами Черкащини та комісійну перевірку альтернативних джерел живлення. Усунути порушення протипожежної безпеки мають усі заклади охорони здоров’я. 

 

Стрічка новин