Безбар’єрність – нова суспільна норма в Україні
У Києві презентували нові цифрові сервіси для людей з порушенням слуху. Захід відбувся у рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка ініційована Оленою Зеленською.
У презентації взяли участь Дружина Президента України Олена Зеленська, перша заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як, міністр соціальної політики Марина Лазебна, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко та секретар ГО «Громадський Рух Соціальна Єдність» Антон Гулідін.
Заступниця міністра презентувала проєкт МОЗ, який почав діяти на сайті відомства. Йдеться про спеціальний віджет, значок «вушко», в розділі інформації, що пов’язана з усіма аспектами пандемії COVID-19. Це дозволить українцям з вадами слуху цілодобово, в режимі «гарячої лінії», зв’язуватися зі співробітниками Міністерства та за допомогою перекладачів жестової мови оперативно вирішувати питання щодо особливості лікування, порядок запису і проведення вакцинації проти коронавірусної хвороби, актуальні та важливі новини, які стосуються зонування України в залежності від епідеміологічного стану. Така технологічна можливість значно спрощує спілкування і доступ до інформації з нечуючими та слабочуючими людьми.
«Кожне міністерство, кожне відомство й кожна людина, яка поділяє філософію безбар’єрності, може починати з себе. Сервіс, який сьогодні представляли міністерства, свідчить саме про це. Він має спростити отримання необхідних державних послуг для нечуючих та слабочуючих людей», – підкреслила Олена Зеленська.
Віджет для людей з вадами слуху на сайті – це тільки один з проєктів, які МОЗ почав впроваджувати для реалізації безбар’єрного доступу до якісних медичних послуг.
Наприклад, з вересня 2020 року у місті Харків реалізується інноваційний проєкт обслуговування пацієнтів з вадами слуху. У всіх державних закладах охорони здоров’я міста є планшети, які дозволяють швидко підключити перекладача жестової мови до діалогу пацієнта із медичним персоналом. Це не тільки спрощує комунікацію, але й виключає будь-яку можливість непорозуміння у діалозі лікаря та пацієнта.
«Кожен громадянин України, незалежно від матеріального чи фізичного стану повинен твердо знати, що держава дбає про нього і завжди готова надати фахову і якісну допомогу з діагностування, лікування та реабілітації», – резюмувала перша заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як.
-
13:09єОселя: майже 8 тисяч українських сімей придбали житло у 2024 році
З початку 2024 року українці взяли 7 891 кредит на 13,5 млрд грн на придбання житла за програмою доступної іпотеки єОселя. Зокрема, 1 821 кредит…
13:09 -
10:35В Армія+ з’явиться національна програма підтримки військових «Плюси»
Міноборони запрошує бізнеси та громадські організації приєднатись до національної програми підтримки військових «Плюси». Вона передбачає надання військовослужбовцям швидкого та зручного доступу до низки товарів і…
10:35 -
10:25«Доступні кредити 5-7-9%»-2024: підприємці отримали понад 65 тисяч пільгових кредитів
За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 614 пільгових кредитів на загальну суму 2,3 млрд грн. Про…
10:25 -
09:38Понад 600 черкащан задекларували мільйонні статки
Доходи у понад мільйон гривень за минулий рік задекларували 604 жителі області. Про це інформують в ГУ ДПС Черкащини. Загальна сума таких доходів перевищила 2,5…
09:38 -
09:20Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 19 листопада
Майже дев'ять годин поспіль Черкащина була на тривозі. В області працювали сили ППО. За цей час наші оборонці знищили 13 "шахедів". Про це інформує начальник…
09:20 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні – на фронті. Зараз – Куп’янськ. Вже був у Покровську. У наших бригадах. Привітав хлопців, дівчат – наших воїнів…
09:20 -
09:14Комунальні послуги та мобільний зв’язок: на що українці витрачають перший кешбек від держави
П’ята частина українців, які в кінці жовтня отримали Національний кешбек за вересень, вже витратили його. Про це інформують у міністерстві економіки України. Приблизно половина користувачів…
09:14 -
09:11Загальні бойові втрати ворога станом на 19 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 19.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 724050 (+1610) осіб,танків ‒ 9382 (+17) од,бойових броньованих машин ‒ 19092 (+33)…
09:11 -
19:19«Діалог влади та бізнесу»: на черговій зустрічі обговорять кадровий потенціал
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” продовжує діяти на Черкащині. Нова онлайн-зустріч відбудеться вже цього четверга, 21 листопада, о 14.30. – Запрошую підприємців області на…
19:19 -
15:59Оновлені адреси у чергах графіків погодинних вимкнень
Через атаку на енергетичну інфраструктуру 17 листопада, на Черкащині запроваджено графіки погодинних відключень. Оновлені графіки, що діють з 1 жовтня 2024 року, залишатимуться чинними до…
15:59 -
15:34На Черкащині очікується погіршення погодніх умов
На початку робочого тижня південний антициклон поки що стримує натиск масштабного атлантичного циклону. Про це інформують в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. До середини тижня…
15:34 -
14:20Мінцифра розпочинає тиждень цифрової грамотності
18 листопада починаємо тиждень цифрової грамотності — щорічну кампанію з перевірки та покращення цифрових навичок українців. Цьогоріч перевіряємо, як добре ви знаєте кібергігієну. Долучитися до…
14:20