700 закладів середньої освіти отримають грошову допомогу на підготовку до зими
З листопада ЮНІСЕФ виділить 203,35 млн гривень для 700 українських шкіл. Кошти надано Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Німецький банк розвитку (KFW).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2024 року № 1114, кожна з дібраних шкіл отримає по 290 500 гривень для підготовки до зимового періоду.
Повний список закладів можна знайти за покликанням.
«Спільна мета уряду і донорів — забезпечити безперервність освіти та створити комфортні умови для навчання, особливо в зимовий період, підсилюючи ті школи, які попри складні виклики війни продовжують надавати освіту очно. Під час розподілу коштів комісія акцентувала увагу на тому, що потрібно охопити якомога більше громад у кожній області. Це дало змогу забезпечити підтримку не лише великим громадам, а й меншим населеним пунктам. Такий підхід сприяв більш справедливому та географічно диверсифікованому розподілу ресурсів, що своєю чергою дозволило задовольнити потреби більшої кількості учнів у різних регіонах», — зазначила заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.
У межах підготовки до зими заклади можуть використовувати кошти на такі потреби:
- обігрів, утеплення, заміну вікон і дверей;
- закупівлю, встановлення та ремонт електро- і теплогенерувального обладнання;
- ремонт інженерних мереж (водопровідних, опалювальних, електричних, вентиляційних, каналізаційних);
- транспортування та зберігання закупленого обладнання, запчастин, матеріалів і пального.
Певна частина коштів — до 83 000 грн — може бути використана на ремонт і модернізацію шкільних їдалень. Залучення коштів на харчування здійснюється за ініціативою МОН спільно з Мінреінтеграції у межах впровадження реформи шкільного харчування в Україні, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
Таким чином заклади можуть зробити свій внесок у національну реформу харчування. Тож грошова допомога може бути використана на:
- ремонт шкільних їдалень (харчоблоків);
- закупівлю, встановлення та ремонт обладнання для шкільних їдалень та інвентарю до них.
Відповідно до наказу №1460 Міністерства освіти і науки України було створено комісію, до складу якої увійшли представники Міністерства освіти і науки, Міністерства реінтеграції та ЮНІСЕФ. Ця комісія визначила перелік шкіл на основі ключових критеріїв.
Зі складом комісії можна ознайомитися за покликанням.
Загалом комісією розглядалось майже 1200 закладів і розподіл коштів між закладами здійснювався за трьома ключовими категоріями, унаслідок чого приблизно 60% потреби було покрито в межах цих категорій:
Категорія 1
- Заклади розташовані на прифронтових і прикордонних територіях та проводять навчання в очному / змішаному форматі не менше ніж для 200 дітей; у школі є укриття. До цієї категорії потрапили 550 закладів із 700 дібраних.
Категорія 2
- Заклади з інших областей проводять навчання в очному / змішаному форматі, мають укриття та навчають щонайменше 50 дітей-ВПО. Таких закладів 70 із 700 дібраних.
Категорія 3
- Заклади, які єдині у своїй громаді працюють в очному / змішаному форматі. Таких закладів 80 із 700 дібраних. Важливо відзначити, що в цій категорії покрито всю потребу, надану регіонами.
«Кожна дитина заслуговує на безпечне і сприятливе середовище для навчання, зокрема і під час війни та в непростий зимовий період, — сказав Джон Маркс, заступник голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні з операційних питань. — Ця фінансова підтримка допоможе школам краще підготуватися до зимового сезону, а отже, забезпечити безперервне навчання для учнів. Наша мета — наблизити відчуття стабільності та нормального життя для школярів через доступ до навчання й водночас надати школам можливість використовувати грошові гранти на свої конкретні потреби, пов’язані з викликами зими».
Грошова допомога є разовою підтримкою. Кошти почнуть надходити на рахунки шкіл, які потрапили до списку, наприкінці листопада 2024 року. Заклади, які отримають фінансування, зобов’язані протягом трьох місяців з дня надходження коштів надати звіти про їхнє використання. У разі потреби терміни звітування можуть збільшити до шести місяців за погодженням МОН і ЮНІСЕФ.
За інформацією Міністерства освіти і науки України
-
08:21Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 9 листопада
У черкаському небі знищили три ворожі "шахеди". Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. - Субота в області почалась із повітряних тривог знову через ворожі…
08:21 -
17:13Курс на енергостійкість: в ОВА відбулась онлайн-зустріч із підприємцями Черкащини
Інструменти енергостійкості представили на онлайн-зустрічі з підприємцями області. Вона відбулась у межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», що діє в Черкаській ОВА. До обговорення…
17:13 -
17:07На Черкащині стартували міжрегіональні навчання з розвитку туризму для громад
У Черкасах пройшло перше з п’яти міжрегіональних навчань «Конструктор туристичних стратегій», організоване Міністерством розвитку громад України за підтримки UNDP та фінансуванням уряду Японії. Про це…
17:07 -
17:04В Україні розпочав роботу Офіс зеленого переходу
Україна за підтримки Великої Британії створила новий підрозділ для кращого впровадження політик в сфері енергетики та клімату, які сприятимуть економічному розвитку України та інтеграції до…
17:04 -
15:27Як оформити довідку ВПО та грошову допомогу в Дії?
Щоб оформити довідку ВПО, достатньо лише декілька кліків у Дії. Можна подати одну заяву одразу на всю сім’ю. Детальніше – в інфографіці. #зміниЄ
15:27 -
15:11Продовжено термін оформлення права власності на невитребувані земельні паї до 2028 року
Термін оформлення власниками невитребуваних земельних часток (паїв) продовжено з 2025 до 2028 року. Про це йдеться в ухваленому Законі № 3993-IX «Про внесення змін до деяких…
15:11 -
14:51Пільги на оплату комунальних послуг для військових: що варто знати
Захисники, які сьогодні боронять (або боронили) Україну, мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг . Відповідно до чинного законодавства, сюди входять послуги: з управління багатоквартирним…
14:51 -
14:34У Черкасах провели тренінг для керівників громад із енергоменеджменту
Кращі практики муніципального енергоменеджменту представили керівникам громад Черкащини. Дводенний тренінг минув під егідою Черкаської ОВА, Держенергоефективності та компанії GIZ. Про це інформують в обласному департаменті…
14:34 -
14:22Працівників культури Черкащини привітали з професійним святом
Слова подяки та відзнаки. Працівників культури та народного мистецтва Черкащини привітали з професійним святом. Участь у заході, що відбувся в обласному драмтеатрі, взяв начальник ОВА…
14:22 -
11:29«Уроки енергоефективності» впроваджуватимуть в шкільну програму
Міністерство освіти і науки України оголошує про старт нового проєкту. Він стане частиною ширшої ініціативи щодо впровадження теми зеленої енергетики в освіту в межах реалізації…
11:29 -
11:00«Маємо бути готовими до найгірших сценаріїв», – Антон Царюк під час штабних тренувань сил цивільного захисту
Штабні тренування органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області відбулись на Черкащині. Про це повідомляють у департаменті цивільного…
11:00 -
10:18У пріоритеті влади — підтримка родин військовополонених
У У Києві відбулася зустріч представників влади з сім’ями військовополонених. Захід пройшов під головуванням заступника Керівника Офісу Президента Ірини Верещук. На зустрічі обговорили питання щодо:…
10:18