200 із ЗНО. В області – рекордна кількість випускників – здобувачів найвищих результатів тестування

Дванадцять випускників Черкащини 2020 року склали предмети із зовнішнього незалежного оцінювання на максимальні 200 балів. У пресцентрі Черкаської ОДА вони розповіли про те, як їм це вдалося. Тут їх привітав голова ОДА Роман Боднар та освітяни області.

Семеро випускників – із Черкас. Інші зі Сміли, Умані, Звенигородки, Красенівки Чорнобаївського району та Шабельників Золотоніського району. Вони склали предмети на найвищий бал з фізики, хімії, математики та історії України. Трьох школярів з найвищим рівнем балів з математики підготувала одна вчителька – Наталія Третяк. Вона працює в Черкаській спеціалізованій школі № 17.

Григорій Кирпа, випускник Красенівської школи Чорнобаївського району, склав тести на 200 балів з фізики. Каже, що особливо не готувався до зовнішнього незалежного оцінювання.

«ЗНО – це не так страшно, як всі думають. Багато людей занадто емоційно до нього ставляться, але це  звичайний етап у житті. Він просто показує те, як ти навчався протягом  всіх шкільних років», – каже Григорій.

Хлопець вступатиме в ЧНУ ім. Б. Хмельницького, де вивчатиме прикладну математику. Після навчання планує працювати в ІТ. Інші випускники навчатимуться в різних містах України, одна випускниця – у Варшаві.

Даніела Малько зі Сміли вступатиме в Київський національний економічний університет. Вчитиметься на фінансиста або опановуватиме митну справу. Говорить, що карантин допоміг краще підготуватися до ЗНО, адже дівчина мала більше часу для цього.

«Я готувалася до ЗНО два роки. Вважаю, що хороший результат буде лише тоді, коли є натхнення і бажання це робити. Щоб не через силу хтось примушував. Мені подобається вчитися, тому ЗНО не було для мене проблемою», каже дівчина.

Кількість школярів, які склали тести ЗНО на 200 балів, у 2020 році є рекордною, каже голова Черкаської облдержадміністрації Роман Боднар. У 2019-му таких було  вісім.

Роман Боднар зустрівся з випускниками, щоб привітати їх із цим досягненням. Він вручив їм подяки та подарунки.

«Мені дуже приємно перебувати серед молодих і перспективних громадян України. Ви показали суперові результати, але ви не повинні зупинятися на цьому. Це лише перший впевнений крок в успішне майбутнє. І я хочу, щоб вам вдалося реалізувати свої таланти і досягнути успіху. Дякую, що ви проявили такий високий рівень знань і прославили нашу область. Ми пишаємося вами! Ви доводите, що #Черкащина_місце_сили», – каже Роман Боднар.

У цьому році зовнішнє незалежне оцінювання мало свою специфіку через карантинні обмеження. Складали тестування лише ті учні, які планували вступати у виші.

«У період карантину діти і вчителі три місяці були в абсолютно іншому режимі роботи. Ніж зазвичай. Тому результати, які показали школярі, є вагомим досягненням. Це говорить про те що прагнення до знань і успішного майбутнього життя настільки сильне, що нічого не стало перешкодою, щоб діти опанували знання на найвищому рівні», – каже ректорка Черкаського обласного інституту післядипломної освіти Наталія Чепурна.

Додамо також, участь в тестуванні брали 8395 осіб із 11 130 зареєстрованих.

Для проходження ДПА та ЗНО в області працювали 48 пунктів тестування, залучено близько 2200 педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів загальної середньої та вищої освіти.

Упродовж восьми сесій тестування найбільша явка спостерігалася на тестуваннях із англійської мови (90,1 %) та математики (81,2 %).

Із 28 липня до 6 серпня в області провели додаткову сесію ЗНО, для проходження якої зареєструвалося 133 особи. Найбільша явка спостерігалася на тестуваннях з історії України та української мови і літератури.

Окрім того, приємно, що в нас серед 6440 випускників шкіл – 450 «золотих» та «срібних» медалістів, із яких 291 – із сільської місцевості (65%).

Стрічка новин