11 млн ламп розжарювання наразі доступні для обміну у відділеннях Укрпошти

Станом на 22 березня в усіх населених пунктах доступно сумарно ще 11 млн ламп, які можуть забезпечити біля 2,2 млн домогосподарств. Загалом програма охопила 23 тис. населених пунктів, включаючи деокуповані території та прифронтові регіони України. З початку старту програми майже 3 млн жителів нашої країни обміняли у відділеннях Укрпошти близько 14 млн ламп. З них 77% прийшли до відділень Укрпошти без попередньої реєстрації.

Щоб сконцентрувати більшу кількість доступних ламп, з 22 березня обмін буде проходити в окремо виділених відділеннях Укрпошти: відділення, в яких за останні тижні суттєво скоротилися темпи обміну, повернуться до звичайного формату і будуть надавати тільки поштові та фінансові послуги. Центральні відділення та ті, де обмін ламп проходить активно, продовжать видавати світлодіоди.

Українцям, які хочуть зробити попереднє замовлення ламп, варто звернути увагу на наявність відділення Укрпошти у переліку доступних відділень у застосунку Дія. Якщо відділення є у списку, мешканці міст, смт, та сіл, у яких наявні автоматизовані відділення Укрпошти, зможуть зареєструватися і, подавши заявку, обміняти лампи, коли вони надійдуть саме у це відділення. Для обміну потрібно мати паспорт, РНОКПП та лампи. Обміняти можна до 5 ламп старого зразку з будь-яким цоколем на таку ж кількість LED-ламп.

Починаючи з 22 березня кількість відділень Укрпошти та населених пунктів, в яких лампи будуть доступні для обміну, буде поступово скорочуватися. В найвіддаленіших селах, які до проєкту обміну жарівок на енергозберігаючі лампи долучилися нещодавно, обмін триватиме до кінця квітня. А вже з 1 травня обміняти старі лампи розжарювання на світлодіоди можна буде у 23 відділеннях в містах-мільйонниках та обласних центрах країни, де зберігається найбільший попит і потреба. Скорочення відділень обумовлено зменшенням темпів обміну.

Українцям, які все ще бажають обміняти лампи, але досі цього не зробили, не варто зволікати. Адже процесс обміну в деяких областях проходить дуже активно. Так, кількість жарівок, яку обміняли мешканці Київщині, стрімко наближається до позначки у 2 млн. На Дніпропетровщині – 1, 4 млн, Львівщині – 1,1 млн, на Харківщині – 860 тис., Одещині 810 тис , Вінниччині 730 тис.,на Черкащині – 510 тис.

З повагою АТ “Укрпошта”