Стартувало бета-тестування послуги оформлення документів моряків в Дії

Запуск послуги відбувається в рамках реформи сфери дипломування моряків, яку спільно реалізують Міністерство відновлення, Міністерство цифрової трансформації та USAID / UK aid проект TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

«Вчора українські моряки отримали можливість користуватися послугами дипломування прозоро і без корупції, а вже сьогодні – можуть долучитися до бета-тестування послуги оформлення документів на порталі Дія.

Ми запускаємо отримання кваліфікаційних документів моряків онлайн через портал Дія. Починаємо з етапу тестування. Знаю, що морська спільнота чекала на цю послугу – адже це про зручність, швидкість, дистанційність і головне – повністю нівелює корупційну складову.

І як би не чинили опір ті, кого позбавили незаконного заробітку на моряках, ми продовжуємо реформу дипломування моряків, яка передбачена постановою Уряду 1499», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.Олександр Кубраков.

Зазначимо, що завдяки цій послузі для моряків буде доступний повний перелік послуг, зокрема:

подача заяви на присвоєння або підтвердження звання/кваліфікації (в бета-тесті уже доступні диплом та його підтвердження, сертифікати компетентності та свідоцтво про спеціальну підготовку);

запис на компʼютерне тестування (CES 6.0);

отримання електронного кваліфікаційного документу в особистому кабінеті;

подача апеляційної скарги у разі відмови.

Обробляти документи моряка буде дистанційно Адміністрація судноплавства, кожен крок співробітника якої фіксуватиметься.

Після перевірки в кабінеті моряка зʼявиться готовий кваліфікаційний документ в електронному вигляді. При необхідності замовлені документи можна буде забрати безпосередньо в Адміністрації судноплавства та ДП Моррічсервіс.

Як взяти участь?

Моряки, які хочуть взяти участь у бета-тестуванні послуги, зможуть подати заяву за посиланням: https://t.me/diia_beta_bot.

Взяти участь у бета-тестуванні можуть як випускники морських вузів, так і капітани чи командний склад морських та змішаного плавання суден.

Зазначимо, що окрім реформування сфери дипломування моряків, за підтримки USAID / UK aid проект «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» триває робота над цифровізацією процесів будівництва та реформою містобудування в цілому.

Зокрема, розроблено один із ключових законів для успішного відновлення №5655, який спрямований на зниження корупції при отриманні дозвільних документів, збільшення відповідальності за незаконні дії та розширення повноважень місцевих влад для моніторингу та контролю обʼєктів будівництва.

За інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України