Стартували програми підтримки громадян і бізнесу для посилення енергонезалежності

Уже видана перша позика бізнесу на встановлення сонячної електростанції та перші кредити фізичним особам для встановлення альтернативних джерел енергії. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він нагадав, що програми підтримки громадян і бізнесу для посилення енергонезалежності стартували 20 липня. Це кредити домогосподарствам під 0%, енергетичні кредити 5-7-9% для малого й середнього бізнесу, кредити для ОСББ під програму ГрінДІМ.

«Очікуємо, що завдяки державній підтримці реалізуються тисячі подібних проектів побудови розподіленої генерації», — зауважив Денис Шмигаль.

Крім того, у постійному режимі тривають відновлювальні роботи на об’єктах енергетики. Для цього Уряд також залучає кошти. Зокрема, НЕК «Укренерго» отримала грант від ЄС в розмірі 100 млн євро на модернізацію, відновлення та захист підстанцій.

«Це частина європейської спецпрограми Ukraine Investment Facility. Кошти надійдуть через німецький державний банк розвитку KfW», — зазначив прем’єр-міністр.

За словами очільник Уряду, як і минулого опалювального сезону, держава розраховує пройти зиму на газу власного українського видобутку. У газосховища вже закачано понад 10 млрд куб. м газу. До листопада планується збільшити цей обсяг до понад 13 млрд кубометрів.

За інформацією Урядового порталу