Сайти українських держорганів стануть доступними для людей з порушенням зору чи слуху: Уряд ухвалив постанову
Уряд ухвалив постанову, яка зобов’язує державні органи зробити всі сайти вебдоступними відповідно до міжнародних стандартів. Завдяки цьому контент на інформаційних ресурсах стане більш доступним для людей з порушеннями зору, слуху чи моторики.
«Команда Мінцифри продовжує рухатися до цілі — побудувати найзручнішу державу у світі з точки зору отримання держпослуг. Онлайн-сервіси мають бути доступними для кожного українця. Саме тому разом з партнерами працюємо над тим, щоб підвищувати вебдоступність усіх наших ресурсів та екосистеми Дія. Ухвалена постанова — важливий крок у розбудові безбар’єрної країни. Відтепер всі органи виконавчої влади отримають новий держстандарт, за яким створюватимуть контент, доступний для всіх людей», — зазначив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Нова постанова зобов’язує всі державні установи привести свої сайти, онлайн-портали та застосунки у відповідність до нового держстандарту з вебдоступності. Він розроблений на основі міжнародних рекомендацій WCAG 2.1 (Web Content Accessibility Guidelines). Це настанови, які визначають, як зробити онлайн-контент доступним для широкого кола користувачів.
Зокрема, для людей з порушеннями зору, слуху чи моторики. Наприклад, WCAG 2.1 містить правила перекладу жестовою мовою, особливості читабельності тексту, розміщення картинок тощо. Їх мають використовувати веброзробники при створенні онлайн-ресурсів.
«ПРООН віддана непохитній підтримці Уряду в його зусиллях із захисту та створення найкращих умов для громадян, зокрема, щодо забезпечення безбар’єрного надання державних послуг. В Україні налічується 2,7 млн осіб з інвалідністю. Це число стосується лише офіційно зареєстрованих людей, і воно, на жаль, лише зростатиме через війну. За стратегічної підтримки Швеції для нас важливо було підтримати Уряд у просуванні вебдоступності в країні та напрацюванні тих рішень, які потрібні, щоб ці громадяни, а також маломобільні люди мали доступ до необхідних державних послуг. Адже інвалідність чи тимчасові порушення не мають стати на заваді безперешкодному отриманню потрібної допомоги від держави», — сказав Постійний представник Програми розвитку ООН в Україні Яко Сільє.
Постанову розробили в межах Національної стратегії з безбарʼєрності, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська. Її ухвалення допоможе узгодити українське законодавство з міжнародними стандартами з вебдоступності.
Нагадаємо: у лютому настанови WCAG 2.1 вперше були перекладені українською мовою. Це допомагає українським розробникам швидко створювати онлайн-ресурси для широкого кола користувачів, зокрема людей із порушеннями зору чи слуху.
Ініціативи з вебдоступності реалізовані в межах проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: Підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), який ПРООН в Україні реалізує за фінансової підтримки Швеції.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації України
-
11:53Платники податків Черкащини перерахували 858 млн грн військового збору
За 10 місяців 2024 року жителі Черкаської області спрямували до державного бюджету 858,4 млн грн військового збору. Про це повідомляє ГУ ДПС у Черкаській області.…
11:53 -
11:49Від початку року українці отримали 22 тисячі ваучерів на навчання
Держава виділила на це 260 мільйонів гривень, повідомляє Урядовий портал. Найбільш затребувані професії, які громадяни опановують за ваучерами, — медсестринство, психологія, дошкільна освіта, медицина, кухар, водій, тракторист…
11:49 -
10:59Мінсоцполітики: В Україні запроваджується Система обліку немайнової шкоди українцям, завданої війною
Верховна Рада України ухвалила законопроект "Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії російської федерації проти України". Ця законодавча…
10:59 -
09:47Президент ушанував пам’ять українців, які загинули під час Революції Гідності
У День Гідності та Свободи Президент України Володимир Зеленський ушанував пам’ять українців, які загинули під час Революції Гідності. Глава держави встановив лампадку до хреста на…
09:47 -
09:10Уряд виділив додатково понад 4,1 млрд грн на компенсацію для придбання житла ветеранам війни
Уряд виділив додатково понад 4,1 млрд грн на компенсацію для придбання житла ветеранам війни у 2024 році. Таке рішення ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України…
09:10 -
09:05Загальні бойові втрати противника станом на 21 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 21.11.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 727250 (+1510) осіб,танків ‒ 9398 (+8) од,бойових броньованих машин ‒ 19143 (+24)…
09:05 -
09:02Звернення Президента
https://youtu.be/QNrD1dU48vg?si=X1zHrpWldGy3HNQ7 Дорогі українці, українки! Коротко про цей день. Перше. Сьогодні було багато нервів і питань про якусь особливу небезпеку. Хоча скільки жорстоких і підлих ударів…
09:02 -
16:56Роботодавці Черкащини отримали 12,3 млн грн компенсації за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю
Черкаські роботодавці активно долучаються до урядової програми для роботодавців з надання компенсації для облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та II груп. Їм…
16:56 -
16:45Стартує освітня програма «Мрій та Досягай» для підприємиць
«Мрій та Досягай» — це освітня програма для підприємиць, які постраждали внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Про це інформують в Міністерстві цифрової трансформації. Учасниці здобудуть необхідні…
16:45 -
14:41На Черкащині очікуються похолодання, мокрий сніг та ожеледиця
За прогнозами синоптиків, 21 листопада погоду формуватиме активний холодний атмосферний фронт циклону «QUITERIA». Він проявиться на Черкащині комплексом небезпечних явищ: значний дощ та мокрий сніг,…
14:41 -
13:56Дербюджет-2025: на сферу охорони здоров’я виділили понад 217 млрд грн
У рамках Держбюджету-2025 передбачається помітне збільшення видатків на сферу охорони здоров’я за ключовими напрямами й пріоритетами. Йдеться про додаткові 6,3 млрд грн, порівняно з початковим…
13:56 -
11:53Збережімо пам’ять про Голодомор: акція в музеї
Черкаський краєзнавчий музей оголосив акцію «Поділися родинною пам’яттю про Голодомор», присвячену Дню пам’яті жертв Голодоморів. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної спадщини…
11:53